FinExpert.cz

Přihlásit se

Další stránka

Výběr nové banky

Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 2. 2020 20:49 Odeslat příspěvek
Ahoj, uvažuji o změně banky, protože za minulý rok u KB poplatky celkem 384 Kč, protože si nechávají zaplatit i odchozí platbu přes IB a mají zpoplatněny i výběry z cizích bankomatů. Po jistých filtracích jsem došel k Equa nebo Creditas.

Mé podmínky jsou: vedení účtu, výběry z bankomatů banky i cizích bank zdarma (a bez limitu částky jako mBank více jak 1 500), v zahraničí do 10 Kč. Elektronická odchozí platba zdarma (okamžitou či prioritní nepotřebuji), příchozí platba, SEPA platby zdarma, stejně tak inkaso, SIPO či trvalý příkaz. Vklad hotovosti nepotřebuji. IB beru jako samozřejmost, mobilní bankovnictví či google play nemusí být. Jedna karta u účtu mi stačí. Rád bych podmínku dvojí autorizace (přihlášení + SMS klíč) - tyto SMS zdarma. Přítomnost pobočky či bankomatu v nejbližším městě neřeším. Nepotřebuji mít možnost výhodnějšího úvěru, hypotéky, spořícího účtu, kontokorentu, kreditní karty atp. Nepotřebuji mít vlastní design na kartě.

Na Equa mě zaujalo drobné investování při platbě kartou (10, 20 nebo 50 Kč jde bokem) jako možnost šetřit si peníze a nechat je tak zhodnocovat. Jsou zde poplatky opravdu 1,1% z každého vkladu, nebo i nějaké skryté? Je to dobrý nástroj pro zhodnocení peněz (spořící účty mě fakt nelákají)? Jsou zde nějaké poplatky za předčasný výběr? Beru to jako nástroj k investicím typu fond Franklin Templeton, Portu a P2P (Mintos, EstateGuru, Žlutý Meloun a Bondster).

Má jiná banka něco podobného jako drobné investování od Equa?

Proč Equa ano, proč ne?
Proč Creditas ano, proč ne?

Díky za odpovědi.
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2020 22:24 Odeslat příspěvek
Otázka je proč jsi za a) neodešel dávno b) nepřešel na účet plus (min. ty výběry bys nemusel řešit) resp. za c) nepřešel na účet plus (bez měs. paušálu). Sám to tam tak mám, i když je to spící účet.

3. 2. 2020 00:32 Odeslat příspěvek
Vybírat účet podle možností drobného "investování" mi přijde jako dost exotický požadavek.

Jinak Equa i Creditas nejsou obojí špatné volby, i když já je mám tak na 5.-6. místě.

3. 2. 2020 03:51 Odeslat příspěvek
Přitom tohle investování je ještě větší zlodějna než poplatky KB.

Offline - Administrátor Profil 
3. 2. 2020 07:10 Odeslat příspěvek
U KB se můžeš poplatků zbavit při změně tarifu a plnění obratových kritérií. Já mám TOP nabídku, která by splňovala vše, co chceš, ale je to tak trochu jako "jít s kanónem na vrabce" .
Z bank "bez podmínek" asi nejlépe splní Creditas, navíc z bezplatných bank bude mít i nejlepší kurzy cizích měn.

-- 3. 2. 2020 07:11 --

...každopádně nejvyššího užitku dosáhneš kombinací více bank a produktů, pokud chceš mít vše u jedné banky, tak s těmito požadavky určitě Creditas.

3. 2. 2020 07:16 Odeslat příspěvek
Obecně dobrá volba, šel bych spíš do Creditas a to z důvodů: lepší kurzy měn, výběr z bankomatu v zahraničí zdarma, spolehlivější IB (to je subjektivní), méně technických odstávek. Má další výhody, ale těm nekladeš důraz, jako výhodný spořící účet, lepší než Equa a bez podmínek (jak úročení, tak výše vkladu).

Investice přes Equa bych fakt neřešil, jsou drahé a není to o vstupním poplatku, ale o správcovském (management fee) a celkových nákladech TER. Stejné je to i u většiny bank a investičních společností (Conseq, Pioneer, ...). Zrovna, ale KB má celkem zajímavý fond na poměry bank a to Amundi North America, kde je nízký management fee na poměry fondů.

KB nemusí být špatná volba, ale pouze v retenci (Plus, Gold), nebo u lepších účtu (Top nabídka - jinde u bank jsou lepší).

Offline - Návštěvník Profil 
3. 2. 2020 10:00 Odeslat příspěvek
U Amundi North America je problém vstupní poplatek 3 %. Pokud si zvolíte CZK třídu, tak je výraznější rozdíl proti indexu a na dlouhém horizontu to je znát (nevím, jestli to je alokací většího poměru hotovosti a/nebo neschopnosti zajistit levnější měnové zajištění).

Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 2. 2020 19:07 Odeslat příspěvek
xls: A které BÚ řadíte do TOP4 ve svých preferencích a proč?

Ke všem: Děkuji za odpovědi.

Vyhrála to tedy Creditas. Napsal jsem jim na Messenger, že uvažuji o změně banky a přechodu k nim, pochválili mě (nečekaně) + mi poslali Rádce k mobilitě klientů, kde se mj. píše:
"Změna platebního účtu trvá ze zákona až 13 pracovních dnů a je tedy vhodné, pokud je to možné, vyhnout se období, ve kterém probíhají platby trvalých příkazů či inkasa, tak aby nebyly některé platby provedeny dvakrát nebo naopak nebyly provedeny vůbec."

Čekal jsem, že to bude trvat kratší dobu. Napsali mi, ať si s sebou vezmu OP, nějaký výpis z toho dosavadního účtu nepotřebují? Mám celkem 4 trvalé příkazy (2 oželím, když se nestrhnou, resp. strhnou 2x), ale ty další dva jsou poměrně nutné - životní pojistka + investiční fond. Obě termínově k 15. v měsíci, mám raději počkat a účet změnit po tomto dnu? Do toho dne bych měl navíc obdržet větší částku od býv. zaměstnavatele, takže asi lepší změnit účet po těchto transakcích, než se pak modlit aby přišlo/odešlo, co má, ne?

3. 2. 2020 19:22 Odeslat příspěvek
Také bych to řešil až po tom patnáctém.

Resp. já osobně bych mobilitu nepoužíval, ale založil bych si účet u Creditas, zrušil trvaláky ve staré bance a nové založil v nové (případně poslal jednorázovými příkazy). Klidně bych i pár měsíců nechal běžet souběžně starý účet, kdyby se objevily nějaké dobíhající platby.

3. 2. 2020 19:41 Odeslat příspěvek
Přesně tak, není nad to mít to ve svých rukách. Trvaláky bych si raději vyřešil (zrušil a zadal nové) sám, to jde přes IB. Já bych si sám i účet v KB zrušil, ale jsem z Prahy a chápu, že pro některé může být o hodně snazší využít ke zrušení mobilitu … ovšem jak to tady čtu, ne vždy se prostřednictvím mobility podaří vše zrušit.

3. 2. 2020 21:42 Odeslat příspěvek
Proč nemám tyhle na prvních místech? Částečně to vzniklo historicky, částečně to má racionální základ i teď.

Mám před nimi Fio (stabilní podmínky, hodně účtů (i pro podnikání), EUR platby, nejlepší IB), HB (nejlepší KK), ČSOB (salónky, pojištění, hezké karty), AiB (soukromý platební styk z úročených účtů, slušně úročená operativní rezerva, slušné IB).

Teprve za nimi je Creditas (občas (hlavně v minulosti) použitelný spořicí účet), Equa (kdysi měla taky použitelný spořicí účet, teď tam mám nějaké termínované vklady, kartu používám jako potenciální náhradu pro zahraničí), Ing (občas nějaké akce ohledně spoření), Trinity, Sberbank,...

3. 2. 2020 22:02 Odeslat příspěvek
Pokud jezdíš do ciziny (což asi ano), tak bych k té Creditas doporučil udělat si mKonto a jejich kartu svět. Má také dobré kurzy a je to VISA (takže dobrá kombinace k Mastercard od Creditas) tj. budeš mít druhou kartu jako zálohu, kdyby jedna nefungovala. Já bych jen na jednu kartu v zahraničí (ani jen jednu banku) nikdy nespoléhal. Když nepůjde zaplatit či vybrat s jednou, může jít s druhou. Kartu lze ztratit, může jí banka zablokovat - zrovna Creditas je v tom expert, atd...

Chápu, že chceš jednu banku, ale do zahraničí tohle smysl má. Dvě banky nejsou zase tak velká starost a nic to nestojí...

4. 2. 2020 05:49 Odeslat příspěvek
Souhlasím, jen za poslední rok jsem se setkal se dvěma bankomaty v zahraničí (jedno byla Bolívie a druhý byl někde ve východní Evropě, myslím, že Ukrajina?), které akceptovaly pouze VISA karty.

Záleží na tom, jak moc komplikované to tazatel chce, já bych přidal ještě kreditní kartu (Hello nebo cobrand Alza, Mototechna, Datart) s ještě lepšími kurzy a vratkou a nějakou embosovanou kreditní kartu zdarma (třeba Fio) pro případ půjčení auta.

Offline - Návštěvník Profil 
4. 2. 2020 09:29 Odeslat příspěvek
HB Kreditka není embosovaná? Tím je ale trochu v zahraničí v nevýhodě právě při půjčení auta, respektive s horším kurzem.

4. 2. 2020 11:30 Odeslat příspěvek
Standardní ne. Gold ano, ale k té se zase nejde standardním způsobem dostat, snad musí být nabídnuta, nebo něco takového.

Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 22 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies