FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Revolut - zkušenosti

Offline - Diskutér Profil 
24. 6. 2020 20:11 Odeslat příspěvek
do textu pro příjemce
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
24. 6. 2020 20:18 Odeslat příspěvek
To ti to přišlo i když jsi to napsal mízto do zprávy pro příjemce do VS. Všude píšou že v takovém případě se to vrátí odesílateli.


Offline - Diskutér Profil 
24. 6. 2020 20:44 Odeslat příspěvek
Jo, přesně tak, přišlo. Notifikace tam byla za pár minut (nevím kolik, jedu ráno vlakem 20 minut a za tu dobu jsem si založil šablonu, vyzkoušel příkaz a do příjezdu platba došla; a to jsem si zpočátku cesty něco četl).

Kde "všude"? V mailu od Revolutu bylo: Každý, kdo posílá peníze na váš místní účet v CZK, musí tento údaj uvést jako referenční číslo platby, jinak bude převod vrácen.

Já nevím, jak u revolutu, ale tam, kde pracuju, je reference VS (v primárním systému společnosti).


Offline - Diskutér Profil 
25. 6. 2020 07:02 Odeslat příspěvek
Hodně společností má ale referenci nečíselnou, tedy používá v ní i písmena, a to jaksi do VS nacpat nelze :). Naše česká "Zpráva pro příjemce" je univerzální alfanumerická, odpovídá to "Referenci plátce" při SEPA platbě.
A příklad: při zasílání peněz v CZK akciovému brokerovi Lynx/Interactive Brokers (tedy na lokální český účet Interactive Brokers) reference obsahuje jak písmeno (typicky U na začátku a pak čísla, coby uživatelské označení broker účtu), tak jméno+příjmení majitele investorského účtu bez diakritiky. Proto rovněž se to tam uvádí do Zprávy pro příjemce (stejně tak do Reference plátce při zasílání EUR na německý účet jako SEPA). Proto i Revolut hovoří o Referenci, to je terminologie ze SEPA plateb (a obdobně alfanumerická pole u jiných mezinárodních plateb). Je třeba si uvědomit, že variabilní symbol tu máme se Slovenskem z dob bankovních počátků ještě v komunismu a snad v Evropě všude jinde je textové pole reference (a formát čísla účtu dnes už povinně výhradně IBAN, žádný lokální kratší tvar, to už je ostatně i na Slovensku).


Offline - Pokročilý Profil 
25. 6. 2020 07:15 Odeslat příspěvek
Zkušebně jsem si poslal přes RB 1 Kč včera večer. Platba do Revolutu dorazila až dnes před půl sedmou ráno. Referenční číslo jsem vložil jen do variabilního symbolu. Otázkou je, jestli by byla platba v Revolutu připsána dříve, kdybych referenční číslo vložil do textu pro příjemce.


Offline - Diskutér Profil 
25. 6. 2020 07:28 Odeslat příspěvek
Nikoliv, Mirku, způsobem zadání to není, ale časem. Revolut jasně psal (tuším v emailu co zaslal), že platby které mu dorazí po 14h budou připsány až další den, tedy u tebe zcela v pořádku.
Jinak pro ten automat je určitě zcela jedno, zda se to zadá do VS nebo Zprávy pro příjemce, ve výsledku to zpracuje stejně, prostě dané referenční číslo vyskytující se kdekoliv u platby přiřadí uživateli. Ale to co píšu výše platí (zvlášť pokud by reference měla i jiné znaky než max 10 číslic): vždyť v Anglii nebo Litvě, kde je Revolut doma, nemají o nějakém variabilním symbolu coby československém specifiku ani zdání, tam zkrátka to číslo berou jako referenci, ať je zadané v jakémkoliv poli příchozí platby (tedy věřím, že by to stejně dobře zpracovali, i když bys to dal třeba do specifického symbolu, rovněž naše specifikum :) ).


Offline - Diskutér Profil 
25. 6. 2020 20:33 Odeslat příspěvek
Tak to je české specifikum, a? Však to posîlám z taky z českého účtu na český.
Třeba je to jedno, ale mně to vyhovuje víc přes VS, do zprávy pro příjemce si obvykle dávám nějakou poznámku, i když posílám mezi vlastními účty.


Offline - Návštěvník Profil 
28. 6. 2020 12:39 Odeslat příspěvek
Končí mi platnost jediné fyzické Revolut karty (07/2020). Posílá Revolut novou kartu automaticky, nebo se o ní musí požádat? Jak je to u virtuální karty, kde mi taky končí platnost (07/2020)? Obnoví se automaticky, nebo je potřeba žádat o novou? V aplikaci mám ještě jednu jednorázovou virtuální (DISPOSABLE VIRTUAL) s platností (05/2025). Otázkou je, jestli tu fyzickou potřebuji, když karty využívám používám v ApplePay a GooglePay a pro tyto služby by měla stačit ta virtuální. Děkuji za info.


Offline - Diskutér Profil 
2. 7. 2020 14:48 Odeslat příspěvek
minarjo píše
Jinak pro ten automat je určitě zcela jedno, zda se to zadá do VS nebo Zprávy pro příjemce, ve výsledku to zpracuje stejně, prostě dané referenční číslo vyskytující se kdekoliv u platby přiřadí uživateli.


Osobně jsem to nezkoušel, ale podle článku na Měšci se to vrátí, pokud to není ve zprávě pro příjemce nebo je tam ještě něco navíc.

https://www.mesec.cz/clanky/kolik-stoji ... at-penize/

Citace
Problém nastane v situaci, kdy v poznámce pro příjemce platby není číselná reference nebo kromě reference je ještě další poznámka. Systém platbu nespáruje a vrátí ji odesílateli.

To bude problém zvláště v situaci, kdy odesílatel platby kromě nějakého čísla reference, např. vymyšlené „898901“, si pro sebe zadá poznámku např. „za boty pro děti“, ale ta se propíše i příjemci, protože jeho banka to jinak zpracovat neumí. Ve výsledku platba na sběrný účet Raiffeisenbank přijde s poznámkou např. „898901 za boty pro děti“, systém ji vyhodnotí jako chybu a vrátí zpět.


Offline - Diskutér Profil 
2. 7. 2020 15:11 Odeslat příspěvek
Nevrátí, je-li to ve VS (specifický ani konstantní jsem nezkoušel)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 7. 2020 15:40 Odeslat příspěvek
proc bych daval do poznamky ze to je za boty kdyz ty penize neposilam na vlastni ucet? v raifce je to urcite strasne zajima.


Offline - Návštěvník Profil 
2. 7. 2020 19:46 Odeslat příspěvek
spousta lidí si dává různé divné poznámky k platbám a pak jsou strašně překvapený, že to zaměstnanci bank při náhledu na účet vidí...


Offline - Diskutér Profil 
2. 7. 2020 20:02 Odeslat příspěvek
LXIDCX píše
spousta lidí si dává různé divné poznámky k platbám a pak jsou strašně překvapený, že to zaměstnanci bank při náhledu na účet vidí...

Jo, takhle jsem při nedávné kalbě poslal známýmu asi 20 okamžitých plateb v řádu desetikorun s poznámkami typu "Fernet!", "Rum!!!", "Becher!!!!!!"... řada končila cca ve dvě ráno zprávou "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" (asi už nebyly síly vypisovat se s detaily). Co si myslí v bance o něm nevím, nicméně ve Fio to je vidět na výpisu i u odesilatele, takže jsem při zakládání čehosi, kde chtěli výpis z účtu, radši použil něco z jiného peněžního ústavu. :roll:


Offline - Diskutér Profil 
3. 7. 2020 20:13 Odeslat příspěvek
Laskave si neplet poznamku a zpravu pro prijemce, jde o ruzne informace. Na vypisu je pouze to druhe, to je nemenne a to prvni muzes menit (nevim jak kde, ale ve fio bance kdykoliv)

-- 3. 7. 2020 20:15 --

@hopo - jen jestli to nebude tim, ze VS a SS je specialitou cesko-slovenska, ve svete swift a sepa nic takoveho neznaji, takze se zpracovava ta zprava pro prijemce, coz byly u swiftu myslim 4 policka po 8 znacich (bytech?)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 7. 2020 10:13 Odeslat příspěvek
Zdravim,

chci se zeptat, jestli v posledni dobe nekdo necestoval do Chorvatska a ma zkusenosti s Revolut kartou a placeni mytnych bran, atp. po ceste bezkonotaktne. Funguje to, nebo se mam radeji pripravit na nejaky work-around?

Diky
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 229  Další stránka
Stránka 219 z 229 [ Příspěvků: 3428 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies