FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Revolut

Offline - Inventář Profil 
19. 3. 2021 13:25 Odeslat příspěvek
Mnohým ještě může vyhovovat, že ceny vidí + obchody může dělat v CZK. Ano, spread není ideální ve srovnání s velkými krypto směnárnami.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 3. 2021 14:51 Odeslat příspěvek
Je to fakticky jen jednoduchost, ten spread mě taky sere, ale dají se vychytat momenty, kdy je hodně nízký, jinak to nemá cenu. Pochybuji, že by někdo používal Revolut na skutečné obchodování s kryptoměnami. Já to mám jen na hraní.


Offline - Nadšenec Profil 
19. 3. 2021 19:34 Odeslat příspěvek
Asi hloupá otázka, ale google mi na to jednoduchou a jasnou odpověď nedal ... Nejspíš pochopitelně, protože jsou tam dvě strany - Revolut a konkrétní banka.

Jak je nejvýhodnější dobít peníze na Revolut? Mám bankovní účty, mám i kreditní (MMB podnikatelská) a debetní karty.
Mají tyto způsoby nějaká úskalí? Poplatky, omezení ze strany Revolutu, nebo mé banky? Používám hlavně MMB a mBank, mám ale i další účty. Chci dobíjet české koruny a měnit na eura ve výši kolem 20K měsíčně.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 3. 2021 20:06 Odeslat příspěvek
Někde tady se nedávno psalo, že třeba dobíjení kartou má nějaké "tajné limity", které se snad časem samy záhadně navýší, takže můj odhad je, že kartou tahle částka asi nepůjde (rozhodně ne na začátku), takže asi přichází na řadu dobíjení převodem. Nezkoušel jsem, ale Revolut má Rajfkové bankovní číslo jen se musí do poznámky vepsat svoje referenční číslo. Myslím, že bezplatné je aktuálně 25K měsíčně.


Offline - Inventář Profil 
19. 3. 2021 20:09 Odeslat příspěvek
Kartou to půjde, ale často ne 20k naráz. Není problém ale na 2-3 dobití, klidně jedno může být metodou Google pay, druhé klasicky zadáním údajů karty (ta se pak uloží), to zvyšuje pravděpodobnost že to projde. Třeba já tento měsíc dobil nejprve 8000 Kč přes Google pay a pak stejnou částku o chvíli později přímo přes kartu (uloženou). Obojí přitom v reálu bylo dobití z Curve.
Jo a pokud by druhé dobití nešlo tentýž den, další den už to zpravidla projde.


Offline - Nadšenec Profil 
19. 3. 2021 20:50 Odeslat příspěvek
Díky za odpovědi. To dobíjení převodem z účtu navyšuje i limit dobíjení kartou? Když mám podnikatelskou kreditku od MMB, bude to brát jako platbu za zboží (bonus) a nebo jako platbu na účet (poplatek) ? Nemám Curve, abych to tím případně dokázal "skrýt", pokud to tak funguje.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 3. 2021 20:57 Odeslat příspěvek
Ze zacatku to asi 20k nepusti,ale co si pamatuju, tak to slo pomerne rychle nahoru. Ted uz tam pres CZ karty dostanu klidne nekolik desitek tisic naraz.


Offline - Nadšenec Profil 
20. 3. 2021 09:46 Odeslat příspěvek
Ale jen za predpokladu, ze nepouzivas vice karet...(pak jsou limity stale nizke - "nuluji se")

Edit: Omlouvam se za neuplnou informaci a doplnuji, ze se to tyka plateb pres mobil (APay a GPay)


Naposledy upravil milanBrno dne 20. 3. 2021 12:27, celkově upraveno 1


Offline - Přeborník Profil 
20. 3. 2021 12:06 Odeslat příspěvek
Nevim jak to maji nastavene, ale mam ulozenych 6 karet a nezaznamenal jsem nejake skryte limity na tu kterou kartu ze strany Revolutu. Spise jsem omezeny napr Equa umozni jenom 75k, ale napr Monetou jsem zaplatil najednou pres 100k, stejne tak CS, nebo Airbank.


Offline - Inventář Profil 
20. 3. 2021 12:13 Odeslat příspěvek
Já taky v podstatě žádná zde popisovaná omezení (kromě úplně na začátku) nepozoroval. Dobíjím max. cca 25k najednou, jednou jsem hned poté dobíjel dalších 10k.


Offline - Nadšenec Profil 
20. 3. 2021 18:11 Odeslat příspěvek
Díky a otázka dobíjení kreditkou (ideálně od Monety) ?
peliculiar píše
Když mám podnikatelskou kreditku od MMB, bude to brát jako platbu za zboží (bonus) a nebo jako platbu na účet (poplatek) ?


Offline - Nadšenec Profil 
20. 3. 2021 18:53 Odeslat příspěvek
Myslím, že za to u Monety není ani bonus ani poplatek.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 3. 2021 22:00 Odeslat příspěvek
Moneta bude od 1.4. úročit okamžitě.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 3. 2021 09:27 Odeslat příspěvek
Ahoj chci se zeptat využívám premium plán a zvažuji metal má smysl? A nebo raději platit CURVE black a revolut premium popř.nižší tarif.dík za nějakou zkušenost


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 3. 2021 13:18 Odeslat příspěvek
Zkoušel někdo posílat platby z CZK Revolut účtu na (vlastní) CZK účet u české banky?

Já jsem předpokládal, že budou moci být v aplikaci Revolutu zadány údaje v lokálním formátu, ale lze tam zadat jen formát IBAN pro SEPA platby. Ten sice můžu zjistit a zadat, ale nejsem si jistý, jak probíhají SEPA platby mezi korunovými účty (všechny banky tvrdí, že nově musí SEPA platby v EURech(!) uskutečňovat za podmínek stejných jako lokální platby, ale nic neříkají o platbách mezi účty s jinými měnami).

Zejména mám tedy strach, jestli neproběhne dvojitá konverze (samozřejmě s patřičným spreadem) nejprve CZK -> EUR, pak clearing EUR-EUR a pak zpět EUR -> CZK, přičemž sice bez poplatku, ale příjemce by dostal výrazně nižší sumu než byla poslaná kvůli využití EUR jako převodní měny. Ví někdo, jak to skutečně je?

Jinak ještě zajímavost - ode dneška (resp. začátku dubna) vlastníci Revolutu vedení jako občané jiných zemí než CZ a SK ztrácí přístup k českému sběrnému účtu Revolutu v RB (a obdobně ne-Maďaři pro HUF), což prý dopadá hlavně na gastarbeitery, kteří si nechávají zasílat mzdu na CZK účet v Revolutu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252 ... 444  Další stránka
Stránka 249 z 444 [ Příspěvků: 6653 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies