FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Revolut

Offline - Nadšenec Profil 
30. 4. 2021 17:17 Odeslat příspěvek
Směňovat u běžných bank určitě ne, tam zbytečně necháš 2-3%.
Mrkni na devizovky, tam se často dostaneš k 0,3% nákladech. Od tud to rovnou pošleš příjemci a nebo (pokud jsou to €), tak si to klidně pošleš k sobě do banky a odtud příjemci.
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
30. 4. 2021 17:18 Odeslat příspěvek
Jednu dobu, mel najlepsi kurz CZK/EUR easychange. Menil jsem u nich CZK na EUR, ktere si nechal posilat do nasich bank a pote na burzy...

Jinak zajimalo by mne, co za nestandardni operace se na uctech provadely(nebo nedostatecne dolozeni prijmu?), kdyz nekomu na tydny/mesice blokovali penize :hm

Nechci Revolut adorovat, ale ty negativni zkusenosti, jdou zatim mimo mne(klop,klop) a protocil jsem pres ne miliony...


Offline - Inventář Profil 
30. 4. 2021 17:47 Odeslat příspěvek
Z mého pohledu si myslím, že to je takto: dotyční zablokovaní nedokázali Revolutu věrohodně doložit, že to co skrz něj protáhli si opravdu vydělali resp. že to bylo z jejich úspor (neboli to výrazněji převyšovalo doložené příjmy/úspory). Tedy zůstali v AML podezření, že skrz Revolut používají cizí peníze, což není možné (nemají se třeba ani při dobití používat cizí karty, ty výstrahy jsou všude, snad i u Curve přidávání karet). Proto @slavo963 měl odblokováno hned (doložené příjmy evidentně stačily na obraty) a ostatní ne.
Aneb to nejjednodušší vysvětlení je velmi často pravdivé :).


Offline - Diskutér Profil 
30. 4. 2021 18:58 Odeslat příspěvek
Přes Revolut jsem protáhl na binance několik míčů a problém nebyl. Standardně cestou CZ banka - > lokální rajfka účet revolutu pro czk -> směna eur -> sepa na binance. Revolut mám už asi 4 roky, platím si premium kvůli fx. Ještě chci otestovat poslat usd swiftem, binance připíše rovnou busd 1:1 bez feečka.


Offline - Přeborník Profil 
30. 4. 2021 19:57 Odeslat příspěvek
nestrati se zopar USD cestou?(korespondencni banky)


Offline - Diskutér Profil 
30. 4. 2021 20:03 Odeslat příspěvek
Nejspíš ano, je to možné. Zanedbatelná ztráta a menší než následná směna z eur při sepa platbě. I když chápu, že když se tady řeší promile na spořácích...


Offline - Inventář Profil 
30. 4. 2021 20:08 Odeslat příspěvek
@wit.cz,kam by ty USD byly? Pokud do USA, tak to není Swift, tam to posílají jako ACH, tedy lokálně, rychleji a zdarma (žádná korespondenční banka). Nově (doslova pár dní) tedy ne úplně zdarma, zahraniční převod jiný než SEPA u Revolut je teď za 0,3% (a je tam nějaký strop poplatku).
Takto lze z Revolut vkládat USD třeba k brokerovi Lynx (Interactive Brokers) -USD účet je v USA.


Naposledy upravil minarjo dne 30. 4. 2021 20:10, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
30. 4. 2021 20:09 Odeslat příspěvek
Vím vím, psal jsi o tom už :) Vyzkouším a zjistím no :)


Offline - Inventář Profil 
30. 4. 2021 20:11 Odeslat příspěvek
Jen tedy nezapomeň na nový poplatek těch 0,3% z objemu převodu (minimálně 10 Kč, maximálně 150 Kč, jak jsem si teď dohledal). Díky výhodné konverzi stále dobré.


Offline - Diskutér Profil 
30. 4. 2021 20:19 Odeslat příspěvek
První je zdarma. Nevím, proč jsem si myslel, že je zdarma jedna taková platba za měsíc. I tak je to pořád za fér cenu.


Offline - Inventář Profil 
30. 4. 2021 20:23 Odeslat příspěvek
midkingking píše
Co si budem povídat, Revolut není banka a ani to není česká firma...

Revolut banka je, bankovní licenci dostala přidělenou litevskou centrální bankou, lépe řečeno záleží, v rámci jaké "složky" má klient vedený účet - na vklady u Revolut Bank UAB se vztahuje právní ochrana, na vklady u Revolut Payments UAB nikoliv: https://www.revolut.com/en-LT/help/more ... difference

Automaticky uživatel asi není klientem Revolut Bank, mě to snad nějak nabídli v aplikaci.

Jinak zajímavé je to nadhánění klientů - mě nikdy žádná nabídka nepřišla (nemám ale u Revolutu registrovanou adresu v ČR, možná to souvisí s tím), ale není o co stát - měl bych trochu problém s klidným svědomím Revolut doporučit...

Blokace z mých zkušeností není nikdy úplně "definitivní", aspoň kartou šlo platit anebo vybírat z bankomatů i když odchozí platby nebyly umožněny.

Přes Revolut lze protočit i ekvivalent milionů Kč, ale kdy nastane (tedy otázka jestli - blokace nastane určitě, i když tedy možná nyní u základního tarifu s limity na dětské kapesné to bude fungovat i bez toho) - to nikdo neví, neexistuje žádný přesný vzorec, nezáleží jestli peníze přijdou převodem nebo kartou (tedy není to o tom, že by šlo o nějaký FUP), podle mě Premium tarif kvůli neomezenému limitu pro směny za to nestojí...

Jinak v současnosti mám třeba pořád v aplikaci výhružku o tom, že můj účet je ve stavu "Review in process" (tedy prohlíží výpisy, které jsem poskytl - mimochodem to bylo už 1. února, takže už 3 měsíce, prakticky nikdo to neřeší, resp. o tom nevím), ale fungovat pořád můžu... Za poslední rok jsem měl takové výzvy 3, "úplná blokace" někdy vloni mi trvala asi měsíc, nyní jsem doložil podklady k celému obratu za předešlý rok, jinak předtím jsem s tímto za několik let používání problém neměl...

Pokud bych poznal přesnou hranici, při které zákazníka nebudou buzerovat, tak budiž - spočítal bych si, jestli se to vyplatí a Premium si třeba zaplatil, takhle jsem si raději pořídil k Revolutu i Zen, takže k základnámu plánu s limitem pro směnu 1000 eur mám dalších 5000 (resp. 3000 kvůli limitu pro top up kartou) a s tím si už vystačit jakž-takž lze...


Offline - Přeborník Profil 
30. 4. 2021 20:24 Odeslat příspěvek
neoplati se radsi poslat EUR a vymenit na BUSD/USDT az Binance za spotovy kurz? Aktualne bez poplatku(pary s EUR nebo s BUSD pri limit orders)


Naposledy upravil slavo963 dne 30. 4. 2021 20:26, celkově upraveno 1


Offline - Inventář Profil 
30. 4. 2021 20:25 Odeslat příspěvek
wit.cz píše
První je zdarma. Nevím, proč jsem si myslel, že je zdarma jedna taková platba za měsíc. I tak je to pořád za fér cenu.
Donedávna byla prví mimo zemi registrace, nyní už není ani ta - takže bych už nyní ml i platby v Kč na účet v ČR s tím jejich poplatkem...


Offline - Nadšenec Profil 
30. 4. 2021 20:45 Odeslat příspěvek
minarjo píše
@wit.cz,kam by ty USD byly? Pokud do USA, tak to není Swift, tam to posílají jako ACH, tedy lokálně, rychleji a zdarma (žádná korespondenční banka). Nově (doslova pár dní) tedy ne úplně zdarma, zahraniční převod jiný než SEPA u Revolut je teď za 0,3% (a je tam nějaký strop poplatku).
Takto lze z Revolut vkládat USD třeba k brokerovi Lynx (Interactive Brokers) -USD účet je v USA.


To není uplně pravda, do USA je posíláno jako ACH pouze platby do $5500.
Vyšší platby jsou pak běžný wire transfer s poplatkem obvykle $22 korespondenční bance. Plus případný poplatek za přijetí wire transferu u přijímací banky.

A za zahraniční převod se platí pouze u základních účtů, u Premium je zdarma tuším 1 převod a u Metal snad 3.


Offline - Diskutér Profil 
30. 4. 2021 21:20 Odeslat příspěvek
slavo963 píše
neoplati se radsi poslat EUR a vymenit na BUSD/USDT az Binance za spotovy kurz? Aktualne bez poplatku(pary s EUR nebo s BUSD pri limit orders)

Takto jsem to dělal doposud. Jenže EUR/BUSD je už s feečkem, kdežto přípis USD se projeví jako přípis BUSD 1:1 rovnou. Bez poplatku je jen ta SEPA, ne?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 441  Další stránka
Stránka 262 z 441 [ Příspěvků: 6606 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies