FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Revolut - zkušenosti

Offline - Diskutér Profil 
17. 6. 2021 12:35 Odeslat příspěvek
XTB brokerovi (eur účet) posílám zcela bez problémů eura převodem přímo z Revolutu, vždyť je to zdarma na obou stranách (jako každý jiný SEPA převod) a do pár hodin až půl dne tam v xtb ta eura jsou (při zadání platby dopoledne). Proč si toho míchat PayPal jako zbytečný mezistupeň? Ten jsem už dávno zrušil, snad vše už dnes lze dělat bez něj.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 6. 2021 13:04 Odeslat příspěvek
Díky za rady, zkusím tedy rovnou z Revolutu. Vlákna o XTB (a nebyly to extra staré zprávy) uváděly, že spojení napřímo mezi XTB s Revolutem nejde, tak jsem rovnou zakládal i Paypal. Samozřejmě bez dalšího prostředníka to bude ještě lepší, díky, vyzkouším :)


Offline - Diskutér Profil 
17. 6. 2021 13:55 Odeslat příspěvek
Lze (ale pouze v EUR!), naposledy vloženo z Revolutu do xtb 400 euro toto pondělí :). Stačí tedy IBAN toho xtb euro účtu (je to do české UniCredit) a do reference platby (v Revolut ta reference nelze napsat v šabloně účtu, ale až při zadávání částky, pod částkou) to číslo klienta (portfolia) a je to (v xtb appce při volbě vkladu převodem to ukazuje, že to číslo by mělo být ve variabilním symbolu, což ale samosebou platí jen u tuzemských CZK plateb - u SEPA tedy do reference platby). Eura přes Revolut lze poslat proto, že příjemci to přijde pod tvým jménem (u Revolut máš eurový IBAN účet svůj). V jiné měně než euro by to fakt asi nešlo, pak to jde z účtu jiného než na tvé jméno.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 6. 2021 18:26 Odeslat příspěvek
Já Vám nevím, ale pro mě nejpohodlnější a nejrychlejší způsob jak dostat peníze rychle a zdarma na XTB je ten, že jsem si na paypalu jako primární účet zvolil USD měnu (kupuji na XTB americké akcie), do paypalu jsem si vložil Revolut kartu a když si nabíjím konto na XTB, tak si akorát hlídám, aby mě to nestrhlo peníze v librách, ale aby opravdu odešla platba v USD (což se dá jednoduše zkontrolovat, či změnit).
Takže, když chci ihned koupit akcie, tak mám peníze na XTB účtu zdarma a bez poplatku právě touto metodou.
Když si zvolíte jako primární účet EURO a účet na XTB máte vedený v EURU, tak se to dá úplně stejně takto aplikovat.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 6. 2021 11:40 Odeslat příspěvek
Dobrý den, byl mi (dočasně) zablokován účet, kvůli nějaké jejich kontrole. Můžu se s penezi rozloucit? Pripadne jsem slyšel, že se dá platit v obchodě alespoň kartou, je to pravda? Nebo je karta též blokována.


Offline - Diskutér Profil 
19. 6. 2021 12:35 Odeslat příspěvek
Doložíš dokumenty které chtějí a odblokují, klid. Revolut už je banka s litevskou licencí, ne obyčejný fintech, tedy se neboj. Nicméně AML nařízení proti praní špinavých peněz jsou prostě přísná a Revolut je navíc i přísně interpretuje. Buď s tebou už v aplikaci Revolut zahájili chat sami, nebo ho zahájíš ty - na hlavní stránce R klikni na ikonu profilu vlevo nahoře, pak na Nápověda a dole v části Chatujte s námi buď zahájit nový chat, nebo přes Všechny žádosti kouknout, zda už ho nezahájili oni (zda tam není nějaký nevyřešený).


Offline - Diskutér Profil 
19. 6. 2021 12:45 Odeslat příspěvek
no hlavne napis “live agent” jinak si pokecas s chatbotem a pocitej s tim, ze se Ti ozvou taky klidne v pet rano


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 6. 2021 21:19 Odeslat příspěvek
xls píše
Teď jsem ve spamu našel od Revolut info, že od srpna mění ceník a způsob zobrazování kurzů. Jak jsem to pochopil, tak místo nějakého "středového" + přirážka budou dávat nějaký "vymyšlený tržní" + poplatky, takže podobně jako české banky nebo jako to dělal Roklen, se budou nenápadně snažit zákazníky zmást a na kurzu vzít na hůl.

Jako kdybych chtěl ze svýho start-upu vyrazit peníze, tak začnu takhle zákazníky okrádat taky. Jako zákazník se samozřejmě zařídím jinak.

Mohl bys poslat nějaký odkaz? Od tvého příspěvku to všichni ignorovali ... Tak mě zajímá, zda to znamená, že bych se měl začít poohlížet po jiném prostředníkovi ke konverzi měn ...

O_1987 píše
Zdravím. Mám dotaz ohledně Revolutu + PayPalu, prosím o pomoc. Na základě místních rad jsem dospěl k názoru, že ideální cestou k dotaci účtu na XTB je směna na CZK na EUR na Revolutu a dotace XTB z Revolutu přes PayPal.

Jak už tu jiní psali, jde to bez prostředníka (PayPal), ale dosud jsem nezkoušel. Nicméně pokud má někdo i dalšího brokera, jako třeba Trading 212 (+ jejich účet CFD kvůli převodu prostředků), tak toto je jedna z cest jak obejít poplatky. Podrobnosti jako obvykle neznám (nemám u nich účet, ale uvažuju o něm), jen jsem to někde zaznamenal ... Bylo by dobré, kdyby se někdo podělil obšírněji o své zkušenosti.


Offline - Návštěvník Profil 
25. 6. 2021 17:10 Odeslat příspěvek
Kdo má zájem o bonus na založení Revolutu 750 Kč, napiště :)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 6. 2021 17:17 Odeslat příspěvek
Ahoj, doplním závěr k mému dotazu - nadotovat XTB skrze Revolut šlo napřímo bez PAYPALu. První platbu k XTB jsem udělal z vlastního účtu (to je nutnost). Platil jsem v EURech, takže to šlo jako zahraniční platba, ke které jsem nemohl přidat variabilní symbol, včetně jiných údajů. Platba spadla do sběrného účtu XTB, XTB mě pak kontaktovalo a skrze email jsem si potvrdili, že to byla platba ode mě a připsali mi peníze na účet (podpora XTB zafungovala dobře a rychle). Tzn. vyplývající poučení je, že jsem měl udělat platbu v korunách na český účet, zadat VS, pak by to bylo bez problémů. Platit přímo v EURech byla chyba.

Další platba z REVOLUTu už šla dobře. Zadal jsem identifikaci svého účtu na XTB podle instrukcí zde až při zadávání částky a vše odešlo. Převod z REVOLUTu trval odhadem 4 hodiny.

Ještě vtipné - při řešení způsobu konverze a dotování jsem koukal, kolik by stálo poslat si z České spořitelny na XTB 1 USD a poplatek tam byl 220 Kč.

Takže díky všem tady za pomoc, byly to přínosné informace, a snad můj popis pomůže i někomu dalšímu.

Ohledně topicu "revolut změnil poplatky za konverzi měn" se taky přidávám mezi ty, které to zajímá, takže kdyby o tom někdo věděl víc, rád si to přečtu. Dík


Offline - Diskutér Profil 
26. 6. 2021 10:17 Odeslat příspěvek
První platba v eurech nebyla chyba, když máš u XTB eurový a nikoliv korunový účet! Šla by i ta první platba přímo s tvou identifikací (a nechápu proč jsi jí neuvedl, asi nejsi tolik zběhlý v zahraničních platbách). Ale u SEPA europlateb samosebou neexistuje variabilní symbol, v bankovnictví příslušné platby to číslo musíš vždy dávat do textového pole, které je typicky nazvané Reference plátce, to je v podstatě náhrada za identifikaci skrz "československý" národní VS, a to nejen u XTB (já to tam udělal zcela bez problémů). Stejně přes textovou referenci to dělá třeba i Lynx/Interactive brokers, ale třeba i když slovenský kamarád žijící v ČR platí zálohy elektřiny domu slovenskému innogy, také VS při zadávání SEPA platby v Revolutu (stejně by to bylo u klasické české banky) dá do textové Reference (tak jako ty při zadávání částky v appce Revolut) a je to ok. Na to tedy příště pamatuj, že variabilní symbol je pozůstatek československé historie, jiné země/měny ho nemají a když tedy zadáváš zahraniční platby v Revolut nebo klidně i u české banky (SEPA Europlatba či jiná měna), zkrátka místo VS použiješ pole pro textovou referenci platby (které v Revolutu je až v posledním kroku při zadávání částky, v českých bankách bývá běžně ve formuláři platby) a je to.


Offline - Trvalý BAN Profil 
29. 6. 2021 20:57 Odeslat příspěvek
Dnes se mi stalo, že appka chtěla po zadání hesla během přihlašování udělat selfie, pak to několik sekund vyhodnocovala, pak chtěla znovu heslo, teprve pak pustila dál. Doufám, že nebudou takhle zdržovat často.


Offline - Nadšenec Profil 
30. 6. 2021 14:18 Odeslat příspěvek
Prosim muzete mi napsat, jaky je "bezproblemovy" limit pro vymenu EUR nebo zlotych?
Mam ten nejobycejnejsi program.
Dekuji.
Nejakou dobu jsem nic nesledovala.


Offline - Inventář Profil 
30. 6. 2021 15:00 Odeslat příspěvek
Nevím, co myslíš termínem "bezproblémový", ale měsíční limit u bezplatného tarifu je CZK 25000,-.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 6. 2021 15:32 Odeslat příspěvek
ikonka vlevo nahore > Profile > Limits
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 282  Další stránka
Stránka 272 z 282 [ Příspěvků: 4216 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies