FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Revolut

Offline - Přeborník Profil 
13. 6. 2021 07:59 Odeslat příspěvek
Jenom pro info, jak CZK platby z Revolut FIO a CS spoplatnuje jako SHA platbu, zavolal jsem pres George appku, prichozi platbu z Revolutu nechal revertovat a SHA poplatek 100Kc mi byl vraceny. Revolut pripsal puvodni castku do cca 3 prac. dni....

Davam CS plus za komfort vyrizeni pres telefon zdarma a vyhnuti se jit nekam na pobocku a take, ze mne CS nenauctovala zadny poplatek na revertovani a odeslani platby(poslali to zpet take jako SHA)
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
13. 6. 2021 15:54 Odeslat příspěvek
Revolut (opakovaně) ukazuje víkendový (fixovaný) kurz výrazně lepší než běžně obchodovaný o všedních dnech. Je to nějaká chyba? I s přirážkou 1% se zdá být nabízený kurz 25,12 Kč za euro velmi výhodné ... Nemá s tím někdo zkušenost?


Offline - Diskutér Profil 
13. 6. 2021 16:04 Odeslat příspěvek
To je kurz prodeje eur ;)


Offline - Přeborník Profil 
13. 6. 2021 16:05 Odeslat příspěvek
To je kurz prodej EUR a je nic moc. Zitra bude kousek pod stredem


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 6. 2021 16:35 Odeslat příspěvek
Revolut ukazuje i o víkendu kurz správně 25,66 Kč za 1 Euro.

https://i.postimg.cc/4ZxCbVPq/Screenshot-20210613-173209.png


Offline - Nadšenec Profil 
13. 6. 2021 16:42 Odeslat příspěvek
To nechápu. O všedních dnech mi ukazuje měnící se kurz nákupní (v tu dobu mezi 25,5 - 25,4 Kč) a o víkendu ukazuje cenu prodejní? Dokonce tam lze zobrazit graf vývoje ceny a každý víkend tam je dramatický pokles.

Obrázek
Aha, tak mám v oblíbených nějak špatně nastavený ten pár, jen nevím jak mám nastavit nákup a ne prodej. Prostě jsem nastavil euro a pak CZK. Když to udělám naopak tak mi ukazuje kolik euro stojí jedna koruna, což vědět nepotřebuju.

Prosím poradí mi někdo, jak nastavit do oblíbených, aby se mi ukazovalo za kolik korun mohu koupit jedno euro?


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 6. 2021 16:55 Odeslat příspěvek
Naopak, každý víked je skok nahoru. Oblíbené nepoužívám.

Obrázek


Offline - Nadšenec Profil 
13. 6. 2021 17:06 Odeslat příspěvek
Jasný, tak jen netuším jak donutit aplikaci aby mi ukazovala to co chci. :-(

Webové rozhraní, které bych jinak preferoval, je chudé až běda a nejde v něm udělat skoro nic.


Offline - Inventář Profil 
14. 6. 2021 10:07 Odeslat příspěvek
@peliculiar, koukáš na to v appce na nevhodném místě a ještě zbytečně složitě (nejspíš jako na uloženém měnovém páru?). Lepší je to jinak a snáze, jako bys chtěl opravdu směnu udělat: prostě si na hlavní obrazovce appky vyber přes čudl ... funkci Směna, vyber první a druhou měnu pokud by ty zobrazené (z minula) byly jiné než jaké chceš, částku nemusíš kvůli zjištění kurzu vyplnit, pak zvol směr směny z první do druhé měny či naopak (modrá šipka mezi řádky, vidíš jak se modrý kurz nad tím tou změnou směru mění), no a pak klepni na ten modrý kurz a máš ten graf co jsi chtěl.
A rada obecně: snad vše (nebo valná většina) toho co je v Revolut appce modrým písmem je klikací, tak se neboj na to klikat, no :)


Offline - VIP uživatel Profil 
14. 6. 2021 21:02 Odeslat příspěvek
A jsem bez Revolutu. Blokli mi účet, doložil jsem příjmy, výpisy a vše potřebné. Problém je, že jejich vzdáááááálená podpora vůbec nechápe české dokumenty, taková česká daňovka je pro ně dost scifi :-) Výpisy z účtů v češtině také moc nechápali. Mé příjmy jsou značně nadimenzované operacím na Revolutu, ale oni nedokázali pochopit české dokumenty.

Chtěli doložit cca 450 000 Kč, pro mě docela drobné.

Poslední mňamka byla, když po mně požadovali písemnou zakládací listinu mé společnosti (jsem OSVČ od roku 1998!). Český výpis z živnostenského rejstříku nechápali. Že jim mám přinést oficiální písemné potvrzení z místní úřední aurority (mysleli magistrát), že jsem tehdy živnost založil a stále podnikám. Podpis, razítko, naskenovat, poslat.

To myslíte vážně? Že mám zajít osobně na úřad, zaplatit za to a ideálně to asi i úředně přeložit do angličtiny, ne?
- ANO, jinak vás nemůžeme ověřit. Vaše dokumenty, které jste zaslal, jsou nedostatečné.

Aha.

Dostali roční výpisy z několika účtů, tři daňová přiznání, smlouvy s bankami.

Poslední moje věta s podporu byla:
- Jděte do (nevybíravé slovo) i s celým Revolutem.

Takže takto funguje Revolut ve 21. století :-)

Přestalo mě to bavit a zrušil jsem ten účet.


Offline - Inventář Profil 
14. 6. 2021 21:32 Odeslat příspěvek
Teď jsem ve spamu našel od Revolut info, že od srpna mění ceník a způsob zobrazování kurzů. Jak jsem to pochopil, tak místo nějakého "středového" + přirážka budou dávat nějaký "vymyšlený tržní" + poplatky, takže podobně jako české banky nebo jako to dělal Roklen, se budou nenápadně snažit zákazníky zmást a na kurzu vzít na hůl.

Jako kdybych chtěl ze svýho start-upu vyrazit peníze, tak začnu takhle zákazníky okrádat taky. Jako zákazník se samozřejmě zařídím jinak.


Offline - Diskutér Profil 
14. 6. 2021 22:48 Odeslat příspěvek
@Dalich

A blokovali ti nějaké tvoje peníze a jak dlouho?


Offline - Inventář Profil 
15. 6. 2021 06:03 Odeslat příspěvek
dalich píše
... Že jim mám přinést oficiální písemné potvrzení z místní úřední aurority (mysleli magistrát), že jsem tehdy živnost založil a stále podnikám. Podpis, razítko, naskenovat, poslat. ...


Co živnostňák? Ten má vše z uvedeného a dá se chápat jako "zakládací listina".


Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 6. 2021 07:45 Odeslat příspěvek
Akorát tam asi nebude aktuální datum.
:hm

Na KYC je třeba si zvyknout a podrobit se tomu, mně zkoumali v Curve doklad o hlavním přijmu víc než 2 měsíce a to jsem to měl jako státní zaměstnanec určitě jednodušší. A kdybych mezitím nepodal čtyřikrát žádost o downgrade tarifu z placeného na bezplatný, tak ho budou zkoumat určitě ještě teď. Než aby mně tarif downgradovali, tak ho raději zas zaktivovali a tvářili se jakobynic. O vrácení tří zaplacených paušálních poplatků strhnutých v době blokace účtu jsem musel znovu zažádat, refundovali pouze dva a čast třetího, s odůvodněním že Curve účet nebyl blokován po celý třetí měsíc.


Offline - Inventář Profil 
15. 6. 2021 15:16 Odeslat příspěvek
To ono na zakládací listině společnosti, která má nějakou historii taky ne. :)

Zvyknout budiž, ale mělo by to probíhat v rozumných lhůtách s rozumnými požadavky. Pokud podnikají na území Česka, pak se holt musí umět vypořádat s českými dokumenty. Úřední dokument holt v angličtině u nás nelze očekávat.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273 ... 441  Další stránka
Stránka 270 z 441 [ Příspěvků: 6606 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies