FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Revolut - zkušenosti

Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2020 20:06 Odeslat příspěvek
Není teď nějaká akce na referral bonus při založení?
Poslední příspěvek

Offline - Návštěvník Profil 
16. 3. 2020 20:25 Odeslat příspěvek
Já mám jen 260 Kč pro doporučitele a kartu zdarma pro doporučeného.

16. 3. 2020 20:48 Odeslat příspěvek
A to vidíš přímo aplikaci? Já tam nic takového nemám. Btw. děkuji za nabídky ale kartu už mám, chci naopak doporučit kolegu ale momentálně po přihlášení na svém účtu žádnou akci nevidím. Mohu jen darovat kartu zdarma.

16. 3. 2020 21:50 Odeslat příspěvek
Přišla mi notifikace, a teď se k tomu dá doklikat přes ten zvoneček v horním rohu.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 3. 2020 10:54 Odeslat příspěvek
ako sa odosielajú peniaze na cudzí účet?
podľa manuálu by to malo byť v položke Platby- Nový- Vytvoriť nového príjemcu- Odoslať, ale ja v položke platby nemám žiadnu položku Nový, mám tam len Odkaz na platbu, Rozdeliť účet, Okamžité platby priateľom, Povoliť prístup ku kontaktom. pripomínam, že žiadnemu priateľovi, ani na žiaden kontakt v mobile posielať peniaze nechcem a stále to odomňa žiada prístup ku kontaktom. viete mi s tým pomôcť? vďaka

17. 3. 2020 14:58 Odeslat příspěvek
A co to velké kulaté tlačítko Plus?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 3. 2020 15:56 Odeslat příspěvek
Revolut Junior - pro děti 15-17 let. Lze doporučit vlastní dítě, nezkoušel někdo? Když pošlu link v podmínkách je že musí: Přidat si na účet peníze bankovním převodem nebo kartou na svoje jméno.

18. 3. 2020 18:37 Odeslat příspěvek
Řešil někdo to investování do akcií z hlediska daní? Jak se pak chová případný zisk z prodeje, když vlastně fyzicky nejsme majitelé koupených akcií, ale jen na ně máme závazek?

(když koupím přes brokera na můj účet, tak v evidenci budu vedený jako majitel, ale tady je majitel stále revolut, jen v aplikaci vlastně vidím, že máme na něco nárok)

20. 3. 2020 22:14 Odeslat příspěvek
Hlavně by mě zajímalo, jestli jsou investice do akcií na Revolutu nějak pojištěné, třeba u FIO jsou investice pojištěné do 100 000 EUR.

20. 3. 2020 23:43 Odeslat příspěvek
co je to pojištěná investice?

21. 3. 2020 00:08 Odeslat příspěvek
asi myslí pojištěné na krach brokera ... v čr je to pravděpodobně minimálně do 20 tisíc euro a výplata 90%, revolut nevím

21. 3. 2020 00:18 Odeslat příspěvek
Korzaik píše
Hlavně by mě zajímalo, jestli jsou investice do akcií na Revolutu nějak pojištěné, třeba u FIO jsou investice pojištěné do 100 000 EUR.

rozlišuj 2 systémy pojištění:
Banka FIO jako bankovní vklady a ekvivalenty(b.ú) =poj. do 100K eur/100% a broker FIO jako CP a peníze na obch. účtu= poj. do 20k eur/90%

21. 3. 2020 10:06 Odeslat příspěvek
tom brava: Máš pravdu, díky za opravu. Ale u Revolutu jsem nic takového nedohledal, resp. jen to, ze bankovní vklady jsou také pojištěny do 100k Eur.

21. 3. 2020 10:52 Odeslat příspěvek
Ale vždyť u Revolutu nejste (a z principu ani nemůžete) být reálnými vlastníky daných akcií! Důvod je (mimo jiné) ten, že Revolut nabízí ke koupi i frakce akcií (koupit se dá třeba 1,2506ks akcie, přesnost je až na 8 desetinných míst), zatímco světové burzy toto nenabízejí, tam jen celé kusy. Je tedy jasné, že akcie musí již před vašim nákupem vlastnit ve svém portfoliu přímo Revolut, s to z burzy v celých kusech. Ty frakce jsou pak jen záznam u nich někde v databázi, kolik z jejich portfolia jste koupili vy (na těch 8 desetinných míst). Dle toho pak dělí i dividendy, co jim přijdou.
Tedy: akcie u Revolutu mají samosebou kreditní riziko, neboli jde zde o důvěru, že Revolut nepadne, jinak je to ztracené. Ale to není ve světě investic nic vzácného :). Revolut na to může mít nějaké pojištění sjednané, ale nic není na 100%. Takže když už u Revolutu nějaké akcie, tak spíš jen doplněk v řádu jednotek % z celkového portfolia, vhodný třeba na ty tři obchody měsíčně zdarma, co u základního tarifu umožňují.

21. 3. 2020 10:59 Odeslat příspěvek
A jakpak se to podle tebe liší od libovolného jiného brokera? Nemluvě o tom, že akcie se nevlastní „z burzy“ ani „na burze“, což je triviálně vidět z toho, že tytéž akcie se často dají obchodovat na několika burzách.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 206  Další stránka
Stránka 201 z 206 [ Příspěvků: 3086 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies