FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Platební karta do zahraničí

Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 5. 2021 23:24 Odeslat příspěvek
Pro výběr z bankomatu mimo eurozonu je teď už UCB debetní karta navázáná na EUR účet nepoužitelná, jakou kartu tedy použít? Nakonec mi asi bude dobrá Bunq travel card, kterou mám snad 2 roky nepoužitou. Slibuje kurz asociace (nebo bez přirážky) a výběr z ATM za 0.99 eur, což je z dnešního pohledu přijatelný.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
23. 7. 2021 17:31 Odeslat příspěvek
Netušíte, jestli se dají v současné době vybírat EUR s Moneta DK navázanou na EUR účet ve všech bankomatech na Slovensku bez poplatku v bankomatu? (V Monetě je výběr z bankomatů u EUR účtu mimo ČR zdarma.)
Zkušenost mám v poslední době jen s bankomaty VÚB, kde jsou výběry zdarma.


Offline - Nadšenec Profil 
23. 7. 2021 18:07 Odeslat příspěvek
Na poplatek jsem nikdy nenarazil. Naopak právě třeba VÚB cpala v 2019 u mKarty svět DCC, takže jestli poplatky, čekal bych je u nich.


Offline - Diskutér Profil 
23. 7. 2021 18:59 Odeslat příspěvek
Minulý rok mně VÚB nabízela vždy DCC u Revolutu, ale i při odmítnutí DCC bez poplatku, letos jsem Revolutem v bankomatech na Slovensku nevybíral.


Offline - Diskutér Profil 
23. 7. 2021 19:13 Odeslat příspěvek
Revolutu a Curve chtěl ATM slovenské spořit. dát poplatek 2.5€, prima banka a vub bez poplatku


Offline - Návštěvník Profil 
27. 7. 2021 02:29 Odeslat příspěvek
Co říkáte na Mkartu svět?
Teď jsem byl v zahraničí s pár lidma a pořád mě lákali na Revolut. Vzhledem k tomu, že mám Mkonto, tak se nabízí ta Mkarta svět, která má také lepší kurzy než klasická Mkarta.
Jezdím ven jen občas, a zatím převážně po Evropě.


Offline - Administrátor Profil 
27. 7. 2021 07:31 Odeslat příspěvek
Vyloženě špatná volba to není. Ke kurzu karetní společnosti má přirážku 0,4 %, což dává ve výsledku jeden z nejlepších kurzů platebních karet na našem trhu (lepší jsou třeba kreditky Hello které tu přirážku nemají vůbec a ještě vrací 1 % z plateb, maximálně 150 Kč za měsíc).

Oproti Revolutu má výhodu, že nemusíš sledovat jestli není náhodou v Británii/Litvě (teď si nejsem jist, kterou zemí se nové karty řídí) státní svátek a nebo jestli není víkend, pak je totiž Revolut rázem jedna z nejhorších karet. Také nemusíš sledovat limity jako limit útraty (resp. směny) za měsíc nebo objem výběru z bankomatu (u mBank stačí, když je výběr nad ekvivalent 1500 Kč).

MBank karta Svět tak je výrazně jednodušší v použití a při průměrném používání (tj. beru, že většinou bude člověk v zahraničí o víkendech, nebo bude zahajovat pobyt o víkendu, kdy bude nejvíce vybírat z bankomatu - na začítku cesty) by mohla vyjít výhodněji, než Revolut.

Samozřejmě je tu varianta kombinace obou či více karet (spolu s např. Hello)


Offline - Návštěvník Profil 
27. 7. 2021 09:03 Odeslat příspěvek
Právě, že jsem teď byl v Itálii a Švýcarsku s chlapama na motorkách, co měli Revolut a přišlo mě to takový "kostrbatý", furt si něco hlídat, a tak.
Já jsem platil klasickou Mkartou... V tom by pro mě mohla být ta Mkarta svět ideální.

Pokud jsem to pochopil správně, tak vlastně tu kartu můžu mít zdarma, bez nějakých podmínek (minimální obrat a podobný blbosti)? Ale klasickou Mkartu dostanu taky, i když bych ji vlastně už nepotřeboval?

Jak je na tom s výhodností v zemích kde není euro, a nebo třeba úplně mimo Evropu? Aktuální kurz si zjistím, ale myslím spíš z dlouhodobého pohledu, protože kurzy se mění víc jak počasí...


Offline - Administrátor Profil 
27. 7. 2021 19:19 Odeslat příspěvek
Ano, účet a karta je zdarma. Já mám jen tu Svět, mít i tu obyčejnou (nebo jen tu obyčejnou) mi nedává smysl, nemá žádnou výhodu. Jestli je možné mít obě karty zdarma to nevím, ale fakt ta obyčejná nedává smysl.

Výhodnost je stejná, na měně nezáleží (tedy pokud to nejsou nějaké speciální měny, které nejsou volně směnitelné, to je pak lepší vzít s sebou EUR/USD a měnit na tržišti, u taxikářů a podobně), prostě kurz karetní společnosti + 0,4 %.

Pokud mohu doporučit, volil bych kreditku Hello pro platby + debetku mBank pro výběry z bankomatu. Hello "přebíjet", nebo splácet před koncem měsíce, aby se negeneroval poplatek. V této kombinaci bych mBank vybral VISA, protože Hello je vždy MC. Měl bys pak karty obou asociací. Pokud bys chtěl mít jen jednu kartu, tak mBank svět MC (kurzy karetní společnosti MasterCard bývají v některých měnách trochu výhodnější)


Offline - Návštěvník Profil 
28. 7. 2021 07:55 Odeslat příspěvek
Kreditku tomu se vyhýbám :-).

No ideálně chci jen jednu kartu, takže zůstanu u té mBank karty svět. Určitě už tak to bude o dost výhodnější než klasická mkarta.
Díval jsem se ještě na rozdíly MasterCard a Visa a zrovna v eurech a CH francích tam byl rozdíl 0,0něco ve prospěch Visy.


Offline - Diskutér Profil 
28. 7. 2021 09:02 Odeslat příspěvek
Nevím, jestli je to nejlepší nápad, zrovna s mB Svět Visa se mi v Asii při posledních 2 cestách nepodařilo vybrat peníze z bankomatu, podpora nic nevyřešila. Ostatní karty jako obvykle vždycky fungovaly.


Offline - Administrátor Profil 
28. 7. 2021 11:48 Odeslat příspěvek
Rozhodně nedoporučuji jet do zahraničí jen s jednou kartou, jedné banky, jedné asociace.

Stát se může cokoliv. U všech karet, které jsem nějak víc používal, se mi stalo, že jsem s nimi někde/někdy nezaplatil a jinou kartou tamtéž ano. Prostě se stává.

Co vše se může stát (a mně se už stalo):
-výpadek či odstávka bankovního systému, nebo neakceptace karty z jakéhokoliv jiného (nezjištěného) důvodu
-neakceptace dané asociace Visa/MC
-blokace karty ze strany banky, např. z důvodu hromadného úniku dat (např. z eshopu) a zaslání nové (ideálně těsně před odjezdem do zahraničí)
-zrušení daného typu karty, tím zkrácení doby platnosti
-sežrání karty bankomatem
-geoblokace karty (klidně ze dne na den, v minulosti provedla Moneta https://www.mesec.cz/aktuality/s-kartou ... ch-zemich/)

Co se týče kurzů VISA/MC, tak dle zpráv zde na fóru má VISA horší kurzy u jihoamerických měn


Offline - Diskutér Profil 
28. 7. 2021 21:48 Odeslat příspěvek
Vybíral jsem DK Moneta k EUR účtu (EUR je i natisknuto na kartě) na Slovensku a ČSOB bankomat mně nabízel DCC na CZK. Myslel jsem si, že když je to karta k EUR účtu, tak bankomaty v Euro zóně ani nějaký DCC nenapadne, bo v kartě je zapsána měna EUR.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 7. 2021 22:33 Odeslat příspěvek
Já v Itálii s DK Moneta EUR v bankomatech INTESA SAN PAOLO bez poplatku a DCC.


Offline - Návštěvník Profil 
29. 7. 2021 06:33 Odeslat příspěvek
Taky mě párkrát nevzal terminál obyč mkartu. No ono by to teoreticky šlo vyřešit tím že bych si ještě pořídil Revolut jen jako "záložní" kartu...
Další účet ani kreditku nechci.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další stránka
Stránka 13 z 14 [ Příspěvků: 200 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies