FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Platební karta do zahraničí

Offline - Diskutér Profil 
29. 7. 2021 06:00 Odeslat příspěvek
MirekM. píše
Vybíral jsem DK Moneta k EUR účtu (EUR je i natisknuto na kartě) na Slovensku a ČSOB bankomat mně nabízel DCC na CZK. Myslel jsem si, že když je to karta k EUR účtu, tak bankomaty v Euro zóně ani nějaký DCC nenapadne, bo v kartě je zapsána měna EUR.

Znalci karet: je vůbec v kartě zapsána měna, jak jsem doposud předpokládal?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 7. 2021 09:34 Odeslat příspěvek
Ne, jen se z BIN dá vyčíst země vydavatele (banky). Moneta EUR karta je prostě vydaná v ČR, proto bankomaty nabízejí konverzi na CZK.


Offline - Diskutér Profil 
29. 7. 2021 11:33 Odeslat příspěvek
Tak to abych očekával v některých bankomatech i poplatek.
Asi budu muset vlézt do slovenského FIO a na Slovensku používat jejich kartu.


Offline - Administrátor Profil 
29. 7. 2021 14:37 Odeslat příspěvek
Dnes jsem platil mKartou Svět jízdenky na vlak v Německu a vybíral z bankomatu ING DiBa. Blokováno mám:
5 EUR = 129,37 Kč = 25,874 Kč/EUR
90 EUR = 2 328,84 Kč = 25,876 Kč/EUR
kurz na stránkách mBank je 25,8726 Kč/EUR

Mám blokované DCC i poplatky za výběr z bankomatu. Jednou mi automat na jízdenky transakci zamínul. Ale bankomat mi neustále za něco děkoval :lol:


Offline - Diskutér Profil 
30. 7. 2021 14:20 Odeslat příspěvek
MirekM. píše
Tak to abych očekával v některých bankomatech i poplatek.
Asi budu muset vlézt do slovenského FIO a na Slovensku používat jejich kartu.

Aby mě pak někdo nevycinkal, slovenska FIO DK má jen 2 výběry z libovolného bankomatu měsíčně zdarma jako česká FIO DK.


Offline - Nadšenec Profil 
16. 11. 2021 19:44 Odeslat příspěvek
dnešní test kurzů v polsku:
Revolut vítězí proti mBank svět s kurzem o 0,10 nižším (5,52 vs. 5,42 kč/pln)


Offline - Diskutér Profil 
22. 5. 2022 08:45 Odeslat příspěvek
Ahoj, nemáte někdo aktuální přehled konkrétně do Chorvatska? Jakou kartu/banku použit na výběry/platby kartou nebo lépe nasypat KN na multiměnový účet a sosat z toho účtu?
Díky


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 6. 2022 09:42 Odeslat příspěvek
Zkoušel jste někdo, jak moc je výhodné když dává AirBank (možná ne všem, a navíc ne z eurové karty) v aplikaci 1 % v zahraničí zpátky, nebo je to šméčko a vykompenzujou si to výrazně horším kurzem/přepočtem)?

Konkrétně mi jde o Maďarsko, přičemž před 4 rokama mi nejlíp vycházela Creditas (další možnosti KB, RB, ČSOB, Hello, Moneta, všechno debetky, bohužel ne mBank), ale přijde mi že Air by se tím procentem měla dostat před ňu, ale nikdy nevím, jestli jenom blbě nepočítám jak která banka dělá konverzi.


Offline - Diskutér Profil 
5. 6. 2022 10:32 Odeslat příspěvek
Ahoj netuším ale zajímalo by mne to


Offline - Diskutér Profil 
5. 6. 2022 13:15 Odeslat příspěvek
Kurz je výrazně horší než třeba revolut, stejně jako třeba ČSOB, která dává 1,5 % zpět. Ale v porovnání s mkartou to u HUFu působí celkem srovnatelně. Airbank horší, ČSOB lepší. Moneta nyní má mít 1 % nad kurz asociace, takže by byla trochu horší než mkarta.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 6. 2022 19:04 Odeslat příspěvek
Půjde jen o nižší částky, takže revolut nebo devizovky kvůli tomu nemá smysl zřizovat. To 1,5 % u ČSOB má ale podle toho, co jsem našel, být jen k pojištění, takže to u mě taky padá.

Jestli teda Tvoji odpověď chápu dobře, tak tím 1 % v Airu se dostanou zhruba na úroveň, jako kdybych měl mKartu (a tudíž lepší než Creditas či jiné uvedené debetky).


Offline - Administrátor Profil 
5. 6. 2022 20:45 Odeslat příspěvek
Záleží na tom, jestli máš klasickou kartu mBank, nebo kartu Svět. Ta je kurz asociace + 0,4 %, tj. Air by i s bonusem vyšla hůře. Případně pokud máš kreditku Hello, ta je čistý kurz asociace.

Suma sumárum je tedy třeba porovnávat s tím, co máš za možnosti (karty jakých bank máš)


Offline - Diskutér Profil 
6. 6. 2022 09:34 Odeslat příspěvek
A poradíte někdo, kdo ví, jakou kartou platit v Chorvatsku případně vybírat?
Obvykle jsem nasypal KN na bú v RB do složky KN a platil / vybíral takto, ale to byly kurzy fakt šílený, teď jsem porovnával směnárnu RB s Kaprovkou a rozdíl je pár kaček tak to asi nemá smysl.


Offline - Přeborník Profil 
6. 6. 2022 11:55 Odeslat příspěvek
Revolut, Curve, HB KK(vybery z ATM ne kuli poplatku)
Pravdepodobne lepsi kurzy mit nebudes
Pred vikendem jsi zmenit zopar HRK predem na Revolutu, kvuli vikendove prirazce na Rev. a CRV, pripadne platit HB nebo Creditas(EUR)

Kdyz mas EURa, prichazi v uvahu debetka k EUR uctu u Creditas, kde by take mely byt kurzy asociace


Offline - Administrátor Profil 
6. 6. 2022 12:10 Odeslat příspěvek
jestli jsi z Prahy, prodal bych pár kun za google kurz, asi se tam už letos nedostanu a od příštího roku mají euro
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Další stránka
Stránka 14 z 21 [ Příspěvků: 313 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies