FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Platební karta do zahraničí

Offline - Diskutér Profil 
14. 1. 2019 02:03 Odeslat příspěvek
Jsou tam ještě momenty, že člověk by musel částky přesně plánovat, aby tam neměl zůstatky nebo nemusel dělat vratku, dlouhodobě se dá spíš počítat s poklesem eura vůči koruně (potenciální ztráta) a jsou v tom umrtvené peníze.

Každý strůjce svého štěstí, ale začínám se teď přiklánět spíš k poslední variantě s dobrou KK (i když jsem ji zatím nikdy takto nepoužíval), a to minimálně do doby, než klesnou poplatky za manipulaci s EUR na úroveň operací s Kč.
Poslední příspěvek

Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 1. 2019 12:47 Odeslat příspěvek
Děkuji za cenné rady, zdá se v tom začínám mít trochu jasno. Teď mě napadlo, že jsem si nikde nevšiml, kolik stojí platba kartou u obchodníka v rámci eKonto Student Premium, když budu chtít platit € v zahraničí? To hádám zdarma nebude.

16. 1. 2019 12:55 Odeslat příspěvek
bude, nevím o ústavu, který si účtuje za platbu kartou
a jinak záleží, zda budeš platit kartou z Euro složky (tzn. budeš mít na účtu eura) a nebo dojde ke konverzi z CZK, to bude taky bez poplatku (ale zadarmo ne, promítne se tam kurz)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 1. 2019 13:13 Odeslat příspěvek
Samozřejmě bych platil přímo €, konverze by tedy neproběhla. Super, tak už je cesta jasná.

20. 4. 2019 19:16 Odeslat příspěvek
Do Rakouska dorazil pokrok. Od letošního roku začali nahrazovat debetní Maestro kartami Debit Mastercard. Už by se nemělo vůbec nikde stát, že by nebylo možné zaplatit kartou MC. Ještě by se také mohlo probudit Německo...

Offline - Návštěvník Profil 
30. 5. 2019 23:30 Odeslat příspěvek
nemá někdo osobní zkušenost zda si bere nějaký poplatek bankomat v Rakousku a v Berlíně za výběr peněz? zajímájí mě obě země. Hodlám vybírat s mbankSvět eura přímo na místě. Díky předem.

Offline - Inventář Profil 
30. 5. 2019 23:56 Odeslat příspěvek
Pokud by nějaký bankomat v Berlíně nabízel výběr s příplatkem pro zahraniční karty, tak si snad třeba podejdeš tak 10 metrů k jinému, který účtovat nebude, ne? :hm

Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 5. 2019 06:57 Odeslat příspěvek
Ve Vídni mi bankomat Oberbank bez varovani nauctoval k vyberu 2,90 EUR. Oberbank nebrat.

31. 5. 2019 08:42 Odeslat příspěvek
Nedávno jsem někde narazil na tenhle seznam (možná tady, možná na Redditu), je to cílené na Revolut, ale asi to bude platit i na naše karty. https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0

31. 5. 2019 13:53 Odeslat příspěvek
fremantle píše
Pokud by nějaký bankomat v Berlíně nabízel výběr s příplatkem pro zahraniční karty, tak si snad třeba podejdeš tak 10 metrů k jinému, který účtovat nebude, ne? :hm

Ok, ale já nevím jestli vůbec takový bankomat existuje, co má výběr pro českou kartu zadarmo. V USA to tak nebylo: všechny bankomaty chtěly poplatek. Proto sem se tady ptám, jestli to někdo v RAK, SRN zkoušel.

Schwarzie: ok

maeth: tak dle seznamu:

AUSTRIA
Bawag/PSK (tested in June 2018 with MC)
Sparkasse (with MC as of Feb 2019)
Volksbank Tirol AG (tested in April 2018 with MC)
AVOID Raiffeisen-Landesbank Tirol AG (fee of 5 EUR with MC as of Feb 2019)

Německo:
most ATM should be free, however there is detailed information below

Offline - Inventář Profil 
31. 5. 2019 21:36 Odeslat příspěvek
Až do nedávné minulosti byly v civilizované Evropě místní příplatky za výběr z bankomatu cizími kartami poměrně velkou výjimkou, než pravidlem, nebyl nějaký problém si vybrat třeba v profláknuté síti Euronet, která proslula podsouváním DCC, nicméně karta se začala obracet až relativně nedávno, když jsou dostupnější mnohem levnější služby bank a různých fintech startupů a klienti si vybírají častěji a nižší nominály, což zvyšuje potřebu bankomaty častěji také servisovat.

Naštěstí surcharge fees ještě pořád nejsou pravidlem a pokud některá banka k tomuto kroku přistoupila, zpravidla jde o ty, které spravují největší síť v zemi (jak je i v případě ČR bankomaty ČS a MMB). Situace může být lepší spíše v zemích eurozóny, kdy bankomaty kartám vydaným v jiné zemi příplatky nevynucují (třeba na Slovensku bankomaty Erste příplatek požadovali při výběru Curve, ale u N26 ne)...

15. 6. 2019 11:07 Odeslat příspěvek
čau, mám tady další dotaz.
Kamarád pracuje jako dělník v Belgii a dostává plat v eurech na účet. Teď má Monetu. Tam mu to dojde v eurech, ale jelikož tam nemá eur účet, převede se mu to na koruny. Ale v Belgii si platí v eurech jídlo a ubytování, takže to zase mění zpátky. No prostě hrůza. Ptá se mě jak to má udělat. Můj nápad je založit Equa bank tam si to nechat posílat na eurovej účet a jejich kartou pak dělat v Belgii výběry za 9kč. Je nějaká lepší možnost? Zároveň je důležité, aby to nebylo složité a internetové bankovnictví bylo jednodušší. Pak by teda ta banka měla mít i eurovou kartu, kterou by si vybíral v zahraničí.
děkujeme předem za návrhy.

15. 6. 2019 11:17 Odeslat příspěvek
Tak to ho ta banka solidne okrada.

Equa by mohla fungovat. Jeste je treba pocitat 9 kc za prichozi SEPA platbu, ale to jsou drobaky, v porovnani s tim, kolik na tom trati.

Fio umi EUR ucet a kartu k nemu (musi byt k EUR uctu). Vyber z bankomatu v zahranici stoji 80 kc, ale jeden mesicne je zdarma. Je treba o to pozadat na pobocce, nejde to pres IB.

Pokud ma chytry mobil a je to docasna vec, mozna bude nejrychlejsi Revolut. Ale nenechaval bych tam moc penez, neni to banka a neni to pojistene.

15. 6. 2019 11:32 Odeslat příspěvek
Psovode:
FIO mám takto já, ale pro něj sem to zavrhl, protože si myslím, že by vybíral vícekrát a nehlídal se a tak by těch 80kč naskakovalo.
U te equa bank mě nenapadla ta SEPA platba, takže to už máme 2x9kč.
chytrý mobil má, ale moc s ním neumí, nevím jestli by revolut zvládl.

15. 6. 2019 12:13 Odeslat příspěvek
Proč si neotevře účet tam? Zbytek eur pak může poslat třeba přes Revolut.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další stránka
Stránka 11 z 13 [ Příspěvků: 181 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies