FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Platební karta do zahraničí

Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 12. 2015 14:47 Odeslat příspěvek
U té karty UCB se to bude brát podle kurzu https://www.mastercard.com/global/currencyconversion ? Máte někdo ověřeno?
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
11. 12. 2015 14:56 Odeslat příspěvek
Pokud je navázaná na eurový účet (a jde o MasterCard*), tak ano, konverze probíhá kurzem karetní asociace, vyzkoušeno to mám.

* V současnosti jiné debetky nevydávají, ale předvloni vydávali k účtům standardně Visa a tam směny probíhají jinak (mimořádně špatně), detaily jsou i v podmínkách pro platební karty


Offline - Diskutér Profil 
12. 12. 2015 23:12 Odeslat příspěvek
Nečetl sem to celé. Ale není nejlepší do ciziny KK Cetelem? :hm


Offline - Inventář Profil 
12. 12. 2015 23:45 Odeslat příspěvek
Pokud by tam byl nastavený jako benefit bezplatný výběr z bankomatu a dluh se hned vyrovnal, tak by to asi byla nejlepší varianta. Pak by ale nebylo možné čerpat 400,- měsíčně na obecné nákupy, takže z tohoto hlediska je asi lepší ta debetka od UCB (na té mám i slušné bezplatné cestovní pojištění).


Offline - Nadšenec Profil 
13. 12. 2015 09:38 Odeslat příspěvek
xls: Předpokládám, že máš u UCB účet Premium (obrat 50 000 CZK) a k tomu zlatou DK s cestovním pojištěním Travel Basic?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 12. 2015 09:53 Odeslat příspěvek
xls píše
Pokud by tam byl nastavený jako benefit bezplatný výběr z bankomatu a dluh se hned vyrovnal, tak by to asi byla nejlepší varianta. Pak by ale nebylo možné čerpat 400,- měsíčně na obecné nákupy, takže z tohoto hlediska je asi lepší ta debetka od UCB (na té mám i slušné bezplatné cestovní pojištění).

Zjevne neni v Indonesii nutne mit /v pripade vyuziti pojisteni/ kartu fyzicky u sebe.


Offline - Diskutér Profil 
13. 12. 2015 10:49 Odeslat příspěvek
xls píše
Pokud by tam byl nastavený jako benefit bezplatný výběr z bankomatu a dluh se hned vyrovnal, tak by to asi byla nejlepší varianta. Pak by ale nebylo možné čerpat 400,- měsíčně na obecné nákupy, takže z tohoto hlediska je asi lepší ta debetka od UCB (na té mám i slušné bezplatné cestovní pojištění).


myslel sem ze prave cetelem ma lepsi kurz jeste nez debet UCB?


Offline - Inventář Profil 
13. 12. 2015 11:15 Odeslat příspěvek
Debetka MasterCard UCB vydaná k eurovému účtu používá kurz karetní asociace, stejně tak jako Cetelem, kurz je tedy "stejný" (samozřejmě základní měna je euro)...

Podobně by to mělo být u KB, kde lze získat v balíčku TOP nabídka (ale zase za obrat 150 tisíc Kč) debetku Visa Platinum, ale Visa má (vůči MC o dost) horší kurzy.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 1. 2016 21:40 Odeslat příspěvek
Já jsem dnes přes jednu knihu objevil zmínku o nabídce Number26. Máte s tímto kontem a kartou k němu někdo zkušenosti?


-
5. 1. 2016 00:36 Odeslat příspěvek
Zkušenosti jsou, s N26 jsem velice spokojený. Mají kartu MasterCard emboss a Maestro (ta až od 100€ příchozí platba - sčítá se. Lze s ní taky platit na netu). Vedení, placení, výběry všude ve světě zdarma. Kurzy dle MasterCard. Účet se zakládá přes aplikaci v mobilu, identifikace přes videohovor (NJ nebo AJ), karta jde zamknout: úplně/pouze výběry/pouze net platby/použití v zahraničí (tzn. mimo Německo)/kombinace zmíněných. Je potřeba adresa buď v Německu, Rakousku, Slovensku, Španělsku a dalších pár zemí - nepamatuji si, ale ČR mezi nima není. Číslo mobilního telefonu může být české (při identifikaci přes videohovor vám přes SMS operátor/ka pošle kód, který pak zadáte. Při platbě kartou okamžitá notifikace (musí být připojení na net). Když je účet založený, jde používat i internetové bankovnictví přes PC. Vše ale pořád funguje na pozvánky. Když jsem na něco zapomněl, ptejte se.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 1. 2016 11:36 Odeslat příspěvek
Při kliknutí na odkaz na založení účtu mi to nabízí i Českou republiku a co jsem četl podmínky v anglické verzi, tak je požadováno bydliště v EU (pokud jsem četl pozorně) s tím, že smlouva podléhá německému právu. Zajímalo by mě, zda by vydali MasterCard i Maestro nebo je možné zvolit pouze jednu kartu?

Tak jsem nečetl pozorně, Česká republika tam není: "In order to open a NUMBER26 account, you must be at least 18 years old, have a compatible Smartphone and reside in Germany, Austria, France, Spain, Italy, Greece, Slovakia or Ireland."


Offline - Inventář Profil 
5. 1. 2016 12:24 Odeslat příspěvek
Účet u Number26 mám taky, ale ještě jsem jej nepoužil - to, co nabízí už mám jinde (MasterCard/Maestro s kurzy karetní asociace u UCB). Má ale zajímavou aplikaci, umožňuje push notifikace atd.

Karty lze mít obě, zatímco MasterCard debit posílají automaticky - ta funguje vlastně jako jakási identifikační karta (pod jménem má ještě vyražené unikátní číslo, prostřednictvím něhož je nutno kartu/účet nejprve aktivovat) a o Maestro si lze zažádat až po příchozích platbách v celkové výši aspoň 100 € na účet. Aktuálně je tam to omezení na korespondenční adersu ve výše vyjmenovaných krajinách, vloni šlo dokonce mít korespondenční adresu jen na úzení Německa a Rakouska. Jelikož tento startup měl ambice se stát celoevropským projektem, další země budou nejspíš následovat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 2. 2016 13:23 Odeslat příspěvek
Kurzy od MC na kreditkách jsou zajímavé. Mrkněte na můj výpis. Kurz eura je stabilní na úrovni kolem 27,03. První transakce se účtovaly poměrně vysokým kurzem, o pár dní pak také s velkou odchylkou, ale s opačným směrem. A ty pohyby jsou fakt značné. Je jasné, že banka s tím nemá vůbec nic společného, souvisí to s MasterCard. Připadá mě, jakoby MC snad neprováděla žádné konverze na měnovém trhu a vytvářela si vlastní kurzy, které se vychylují podle toho jak potřebuje srovnat přebytek nebo nedostatek příslušné měny k zúčtování transakcí. Jinak si to neumím vysvětlit.

Po prvních transakcích s horším kurzem jsem nákupy kreditkou omezil a víc používal debetku.

Obrázek


Offline - Inventář Profil 
5. 2. 2016 15:51 Odeslat příspěvek
To to je za kreditku? To vypadá, jako by používala nějaký jiný kurz než čistý MC.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 2. 2016 18:27 Odeslat příspěvek
Je to Miles & More Gold a je to opravdu čistý kurz MC.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Další stránka
Stránka 3 z 21 [ Příspěvků: 313 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies