FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

EUR účet, vklad hotovosti EUR, výběry/ platby zahraničí

Offline - Inventář Profil 
11. 7. 2019 07:34 Odeslat příspěvek
Moment - pakliže máš Revolut i eurový účet u Fio, tak proč do toho motáš najednou europlatbu (která má už snad horší kurzy, než Creditas), když eura si pořád můžeš směnit rozumným kurzem a poslat na ten eurový účet do Fio banky (příchozí SEPA platba je bez poplatku) a následně vybrat z bankomatu (jeden výběr v kalendářním měsíci bez poplatku), nebo vybrat na pokladně (0,5 %, min. 75 Kč/max. 250 Kč - ty 3 € u 600 € výběru by snad šlo ještě akceptovat)?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
11. 7. 2019 07:37 Odeslat příspěvek
libol, Maestro: V Rakousku už není Maestro potřeba. Banky začínají i jako debetní karty vydávat Mastercard, prakticky se nestane, že by někde nebylo možné MC/VISA zaplatit. Maestro má ale nadále smysl třeba v Holandsku.


Offline - Inventář Profil 
11. 7. 2019 07:43 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Pokud budeš mít "české " Fio, tak je výběr s poplatkem. Kolik na to máš času? Co takhle Hello s bonusem "výběr v zahraničí zdarma" ?

Jediný rozdíl mezi "českým" Fio a "slovenským" Fio je nyní jen ten, že u karet je u českých účtů 1. výběr v zahraničí v měsíci bez poplatku (další za 80 Kč), u slovenských 2 (další za 1 € - resp. do těch dvou se počítají výběry "doma" i v zahraničí - Fio nemá vlastní bankomaty na Slovensku)... Výběry na pokladně jsou bez poplatku v národní měně vždy jen v dané zemi, nehledě na "domicil" účtu (lze si zajít třeba na pobočku do Bratislavy si vybrat eura bez poplatku i z "českého" účtu).


Offline - Diskutér Profil 
11. 7. 2019 08:26 Odeslat příspěvek
fremantle: díky, JSEM BLBEC - provozní slepota, normálně EURa z Revolutu posílám na zahraniční účty a že bych mohl i na český mi nějak nedocvaklo :-(
Delitzch: díky za info, v Rakousku jsem byl před třemi roky (Maestro se hodilo) a právě v Holandsku na podzim (Maestro nutnost), takže mne nenapadlo, že se Rakušáci ak posunuli, super


Offline - Inventář Profil 
11. 7. 2019 09:31 Odeslat příspěvek
Neřekl bych, že Maestro je nutností v Nizozemí, ve většině běžných provozů si lze vystačit i u nás dostupnějšími MC/Visa, kterými co si vzpomínám se mi nepovedlo zaplatit snad jen v provozovně Domino's Pizza a na prodejně menší sítě supermarketů Marqt, možná ještě i něco dalšího, ale nic zásadního, co by nešlo pokrýt hotovostí... Pokud je ale možnost si ho nechat vydat, jako doplněk k jiným kartám proč ne.


Offline - Diskutér Profil 
11. 7. 2019 09:53 Odeslat příspěvek
Například v holandském řetězci Albert lze kromě prodejen na letištích, velkých nádražích a v turistických centrech platit jen Maestro nebo V-PAY. Podobné je to s jinými obchody. Ale jistě zde lze zaplatit hotově.


Offline - Nadšenec Profil 
4. 10. 2019 10:54 Odeslat příspěvek
Muze mi nekdo vysvetlit, proc banky tak boli vydana karta Maestro?
Uz mi ji sebrala RB.
Zustala mi z KB a z Monety k detskemu uctu, ktera by asi v pripade potreby postacovala. Dostala jsem dopis z KB, kde mi pisi, jak mam prijit na pobocku a dostanu skvelou embosovanou a pokud tak neudelam, nechaji tu starou dobehnout. Tak.aspon ze tak, mam ji novou.
Pro me to sice neni nijak aktualni, ale strasne me zajima, proc se kartam Maestro banky tak strasne brani. To je to muze stat tolik?


Offline - Diskutér Profil 
4. 10. 2019 11:50 Odeslat příspěvek
Moneta také už převydává, ale možná že dětské nechává na později


Offline - Nadšenec Profil 
4. 10. 2019 12:11 Odeslat příspěvek
Pred par mesici mi z Monety napsali, ze detske nechaji kvuli bezpecnosti. Uvidime. Ale tak s tim kurzem bych platila tak listek na MHD.


Offline - Přeborník Profil 
25. 4. 2020 09:24 Odeslat příspěvek
Ktera banka t.c. nabizi nejvyhodnejsi EUR ucet pro SEPA platby(nejlepe zdarma, resp. do par korun) a nejlepsim kurzem (konverze z/na CZK)

Nebo na vymenu radsi kombinovat s devizovkou a posilat dane castky na EUR ucet v bance?


Naposledy upravil slavo963 dne 25. 4. 2020 09:31, celkově upraveno 2


Offline - Diskutér Profil 
25. 4. 2020 09:25 Odeslat příspěvek
Revolut


Offline - Přeborník Profil 
25. 4. 2020 09:27 Odeslat příspěvek
Revolut ma nizky limit, nechci platit Premium. A odesilane platby z Revolutu nejdou z uctu na me jmeno bohuzel, nektere protistrany to nechteji akceptovat


Offline - Diskutér Profil 
25. 4. 2020 10:02 Odeslat příspěvek
Sepa platby jsou od prosince zdarma všude. Donedávna byla skvělá Moneta, kde byl v aplikaci v čase 8-17 kurz asi 0,1 % nad střed. Nyní bohužel to srovnali s webovou směnárnou a je to cca 1 % od středu.
Takže když nechceš riskovat revolut (ty eura můžeš posílat sobě a platit to ze svého eur účtu), tak asi devizovku.


Offline - Přeborník Profil 
25. 4. 2020 10:45 Odeslat příspěvek
zdarma vsude prijeti a odeslani EUR z EUR uctu? To se mi nezda


Offline - Administrátor Profil 
25. 4. 2020 11:38 Odeslat příspěvek
slavo963 píše
zdarma vsude prijeti a odeslani EUR z EUR uctu? To se mi nezda

Zdarma ne, ale za cenu českých plateb, tj. maximálně do 10 korun. Od 15.12.2019
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další stránka
Stránka 6 z 10 [ Příspěvků: 148 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies