FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

EUR účet, vklad hotovosti EUR, výběry/ platby zahraničí

Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 11. 2015 10:54 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu s výběrem účtu - potřebuji co nejlevněji:

1) Založit a vést účet v EUR - na dálku nebo základě plné moci
2) Vkládat hotovst v EUR (někdo v ČRmi platí v EUR v hotovosti)
3) platit kartou v zahraničí + případně v zahraničí EUR vybírat
4) samozdřejmně potřebuji alespoň nějakou formu internetbankingu
5) Občas potřebuji udělat nějakou SEPA platbu

Jako nejlepší by se mi původně jevil účet u Airbank, ale nyní řeším jak na tento účet peníze dostat? Má někdo nějaký tip jak to udělat? Případně mohu klidně založit účet i v úplně jiné bance. Celé tohle forum postupně pročítám, ale nemohu se zatím dobrat žádného závěru..
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
5. 11. 2015 11:01 Odeslat příspěvek
RB eKonto Komplet


Online - Diskutér Profil 
5. 11. 2015 11:47 Odeslat příspěvek
tak tak, případně (pokud je tazatel studující) tak asi ekonto student (do konce min.měsíce bylo zdarma)


Offline - Inventář Profil 
5. 11. 2015 11:50 Odeslat příspěvek
Tam ale není jedna volná SEPA platba v měsíci, to je docela nedostatek :-( Ale stejně by to šlo nakombinovat pak třeba s Valutem a třeba přes Fio odesílat...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 11. 2015 12:51 Odeslat příspěvek
Student už bohužel nejsem. Co koukám na RB Komplet, tak by mě to vycházelo na 129 Kč měsíčně a levněji to na AirBank účetnejspíš nedostanu - je to tak?


Offline - Inventář Profil 
5. 11. 2015 12:59 Odeslat příspěvek
Komplet lze získat i zdarma, buďto za doporučení dvou klientů, v distribuci RSTS při sjednání stavebka, v retenci nebo s vedením současně podnikatelského eKonta. Celkem smysluplné může být nyní využití akce 1000 Kč za sjednání kreditky Style, po připsání bonusu ji zrušit a je dost možné, že se kliošovi pokusí hned naspat Komplet na rok zdarma...

Air Bank by byla s Velkým tarifem (odchozí/příchozí SEPA platby + výběry z bankomatů v zemích EU v ceně) za stovečku měsíčně, ale jak jsi již poznamenal, hotovost v eurech tam nedostaneš...

Teoreticky by si ještě mělo jít vypomoc spořicím účtem v cizí měně u ČSOB, z něho pak platby posílat do Valuta (v rámci banky) a odsud třeba do té Air Bank (nebo třeba Equa - ale ta má odchozí SEPA platbu zase za 99 Kč)...

Ale ten účet na "normální" použití (debetka, výběry z bankomatů, SEPA platby) bych řešil už sjednáním něčeho kloudného v eurozóně (slovenské Fio, UCB, Privatbanka, v Německu pak třeba VR-Bank Zittau - bankéře mají ale i v ČR).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 11. 2015 13:04 Odeslat příspěvek
UCB lze mít zdarma (obrat 12 kKč/měsíc), ale SEPA (i příchozí) je drahá - 250/200 Kč.
Vklady cizí měna 1% (min 30 Kč).
Výběr zdarma celý svět.

FIO zdarma bez podmínek, 20 Kč za SEPA tam i zpět, se Slovenskem zdarma.
Vklady 0,5 % (min. 75 Kč max. 250 Kč).
Výběr z bankomatu 0,50 % + 80 Kč

Oba ústavy umožňují vklad a výběr v Eurech na Slovensku zdarma.

Takže je otázka, jak často vkládáš, vybíráš a platíš SEPA...


Offline - Inventář Profil 
5. 11. 2015 13:13 Odeslat příspěvek
Úlet typu vklad hotovosti (i v CM) za poplatek a bez stropu (!) si nedovolí ani banky kalibru KB nebo ČS... na UCB může rovno zapomenout a navíc a) na Slovensku na účet v české pobočce opravdu nic rovnou nevloží, b) když se tam už má prcat, tak si raději sjedná jejich "nativní" U konto s podmínkou 400 €/měsíc.

Mít potřebu vkládat na území ČR, tak to řeším právě tou RB a tu jednu SEPA platbu v ceně paušálu použiji na přeposlání na účet v eurozóně, odkud to už můžu pak posílat kamkoliv...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 11. 2015 14:04 Odeslat příspěvek
Mno to je právě ono - založit účet v eurozóně není problém, ale to na tom budu stejně jako u AirBank - hotovost v EUR tam prostě nevložím, nebo jsem zatím nenašel jak ji tam tam dostat co nejlevněji? Banka má bnuď vedení účtu, nebo % z vložené částky, nebo nějaký nesmysl za odchozí sepa platbu.. Ono by na to teoreticky ani nebyl potřeba účet - stačilo by mi něco co by mi za menší poplatek nabilo peníze na účet v Air Bank apod.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
5. 11. 2015 23:39 Odeslat příspěvek
Za sebe bych doporučil použít pro platby SEPA v eurech zahraniční banku, např. VR-bank, je to německá s českou pobočkou a podporou. Platby v eurech jsou zapakatel, nemá to chybu. Pro směnu na Kč používám směnárnu exchange, výborný kurs, bez poplatku, jeden den tzo pošlu z banky, druhý den to mají a smění a třetí den to mám na českém Kč účtu.
Pro vklady eur v čechách bych použil nějaký běžný eur účet, či spořící, někde u tvé banky - třeba Fio, či Equa ap.


Offline - Administrátor Profil 
6. 11. 2015 06:50 Odeslat příspěvek
Problém je, že Equa neumožňuje vklady hotovosti vůbec, FIO má cizoměnové vklady na zpoplatek - 0,5 % z částky minimálně 75 max 250 Kč.

eKonto komplet je asi takový nejrozumnější kompromis, zvláště pokud využije fígle na vedení zdarma.

Možná by šlo radu trochu upřesnit, kdyby tazatel uvedl, o jaké obraty se bude jednat, aby z toho nevyšlo, že půjde o pár desítek eur měsíčně.


Offline - Diskutér Profil 
6. 11. 2015 08:12 Odeslat příspěvek
Pokud se nejedná o tisíce eur v hotovosti tak ty vklady nemá smysl řešit, na ostatní platební styk v eur bych si udělal VR-Bank Zittau a dobíjel jí v případě potřeby devizovkou.


Offline - Administrátor Profil 
6. 11. 2015 08:27 Odeslat příspěvek
Tazatel píše, že není v ČR a někdo v ČR mu chce platit eury v hotovosti, takže ty vklady dost potřebuje :(. Jasně, může to řešit tak, že se s plátcem domluví, že mu bude platit převodem, jenže pro spoustu lidí je SEPA platba neřešitelný problém (...a jak to tedy mám zadat.... :D ).


Offline - Diskutér Profil 
6. 11. 2015 10:52 Odeslat příspěvek
Tazatel nepíše, že není v ČR.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 11. 2015 12:44 Odeslat příspěvek
Mám účet u Sparkasse v Německu, nevím, jestli to jde i dnes, ale já si ho založil na dálku přes poštu. Vyplnil jsem žádost, přišla mi smlouva, kde jsem nechal úředně ověřit podpis a konto bylo založeno. Mají možnost komunikace v češtině. Jediný problém je, že pokud potřebuješ vkládat peníze v hotovosti nejbližší pobočka je v Žitavě, ale na drohou stranu, pokud to děláš tak jednou za měsíc, tak cesta tam trvá z Prahy asi hodinu a půl, je to hned za hranicemi u Liberce. Navíc se dá v Německu hned udělat veliký nákup leckdy kvalitnějších potravin za stejnou cenu...
Cena je 1 euro za měsíc za vedení účtu.
https://www.sparkasse-oberlausitz-niede ... ungen.html
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další stránka
Stránka 1 z 10 [ Příspěvků: 148 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies