FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Centrální evidence účtů

Offline - Přeborník Profil 
29. 8. 2016 20:02 Odeslat příspěvek
Senát to schválil, prezident ještě nepodepsal, nevíte, od kdy to začne platit?
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
29. 8. 2016 20:07 Odeslat příspěvek
Cim drive, tim lepe. Zakon nabyde platnosti vyhlasenim ve Sbirce zakonu.


Online - Diskutér Profil 
29. 8. 2016 20:42 Odeslat příspěvek
No nevidím v tom nic dobrého, jen klasické utahování šroubů. Jasně, dnes populární argument "když jsem nic neudělal tak se nemám čeho bát", který se vždy používá u odposlechů mobilů, internetu,.... skončí tím, že každé ráno budeme stát nastoupení před barákem a bude nám prováděná domovní prohlídka.


Offline - Přeborník Profil 
29. 8. 2016 20:55 Odeslat příspěvek
Keci keci. Usetri to hodne papirovani policii, exekutorum, soudum, ...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 8. 2016 21:19 Odeslat příspěvek
ano a co jim teprve ušetří práce zavedení presumpce viny a zrušení obhájců


Offline - Přeborník Profil 
29. 8. 2016 21:29 Odeslat příspěvek
No tak policie se s papírováním moc nepáře. Dneska u mě zazvonil polda v civilu a ptal se, kam jsem vloni v červnu posílal 62 tisíc. Tak jsem zalapal po dechu a podíval se na něj tak nechápavě a zděšeně, že mu asi došlo, že netuším, která bije. Tak prý, jestli jsem se nestal obětí podvodu. Prohlásil jsem, že jistě ne, že za ten rok bych si už všiml. Šestkrát se mě zeptal, jestli jsem si jistý. Vypadal docela zklamaně. Velkou oklikou (aneb "já nesmím ani naznačovat") mi vysvětlil, že osoba, které jsem poslal peníze asi páchá nějakou trestnou činnost a vyšetřuje to kdosi z druhého konce republiky - a on je jenom pošťák. Tak se ptám, proč normálně nepošlou výzvu k podání vysvětlení. Mávnul rukou, prý na to nemá čas, že ho kolega jen poprosil (?!) a on že šel ráno okolo, tak to "zkusil".

Peníze jsem opravdu posílal a vědomě. Kdosi možná páchá trestnou činnost, policie to vyšetřuje a z bankovního výpisu podezřelého pravděpodobně vytipovali platby k prověření. Pak asi kontaktovali banky odesílatele s žádostí o sdělení totožnosti (což podle mě nejde jentak, na prolomení bankovního tajemství snad musí být soudní povolení?) a tak se dostali až ke mně.


Online - Diskutér Profil 
29. 8. 2016 21:40 Odeslat příspěvek
osobne : a také základním školám :-)

Co třeba centrální evidence hovorů ? Dnes to má ten policista těžký, musí žádat operátora .... kdyby se třeba automaticky po uskutečnění hovoru odeslal do centrální evidence na MV obsah hovoru, lokace,... to by se to taky ulehčilo, ne ? :-)


Offline - Poslední varování Profil 
29. 8. 2016 21:57 Odeslat příspěvek
astrapa píše
No tak policie se s papírováním moc nepáře. Dneska u mě zazvonil polda v civilu a ptal se, kam jsem vloni v červnu posílal 62 tisíc. Tak jsem zalapal po dechu a podíval se na něj tak nechápavě a zděšeně, že mu asi došlo, že netuším, která bije. Tak prý, jestli jsem se nestal obětí podvodu. Prohlásil jsem, že jistě ne, že za ten rok bych si už všiml. Šestkrát se mě zeptal, jestli jsem si jistý. Vypadal docela zklamaně. Velkou oklikou (aneb "já nesmím ani naznačovat") mi vysvětlil, že osoba, které jsem poslal peníze asi páchá nějakou trestnou činnost a vyšetřuje to kdosi z druhého konce republiky - a on je jenom pošťák. Tak se ptám, proč normálně nepošlou výzvu k podání vysvětlení. Mávnul rukou, prý na to nemá čas, že ho kolega jen poprosil (?!) a on že šel ráno okolo, tak to "zkusil".

Peníze jsem opravdu posílal a vědomě. Kdosi možná páchá trestnou činnost, policie to vyšetřuje a z bankovního výpisu podezřelého pravděpodobně vytipovali platby k prověření. Pak asi kontaktovali banky odesílatele s žádostí o sdělení totožnosti (což podle mě nejde jentak, na prolomení bankovního tajemství snad musí být soudní povolení?) a tak se dostali až ke mně.

Tak jedna vec je, polici rozhodne nevotevirat pokud ti tam zvoni, ticho, delat ze tam nikdo neni.
Dalsi vec je, kdyby na tebe meli i treba telefon, neresit, nebrat at hezky posilaj dopis k predvolani. Toto pravidlo vzdy plati a platilo. Mas pak neco v ruce, rozhodne nedelat s nima takovyhle vyslechly nebo dokonce po tel.


Offline - Nadšenec Profil 
29. 8. 2016 22:28 Odeslat příspěvek
Ten ripper6 snad rozumí úplně všemu...


Offline - Přeborník Profil 
30. 8. 2016 06:10 Odeslat příspěvek
astrapa píše
Peníze jsem opravdu posílal a vědomě. Kdosi možná páchá trestnou činnost, policie to vyšetřuje a z bankovního výpisu podezřelého pravděpodobně vytipovali platby k prověření. Pak asi kontaktovali banky odesílatele s žádostí o sdělení totožnosti (což podle mě nejde jentak, na prolomení bankovního tajemství snad musí být soudní povolení?) a tak se dostali až ke mně.

Ne, bankovní tajemství lze pro policejní orgán prolomit souhlasem osoby (které se týká) nebo požadavkem státního zástupce dle § 8/2 tr. řádu. Soud do toho nijak nezasahuje.

-- 30. 8. 2016 07:16 --

Akciový Klokan píše
osobne : a také základním školám :-)

Co třeba centrální evidence hovorů ? Dnes to má ten policista těžký, musí žádat operátora .... kdyby se třeba automaticky po uskutečnění hovoru odeslal do centrální evidence na MV obsah hovoru, lokace,... to by se to taky ulehčilo, ne ? :-)

To jsou zase jen keci a keci, nevíš ani, co píšeš za blbosti. Z centrální evidence účtů se zjistí akorát to, v kterých bankách ta osoba účty má a nebo že účet nikde nemá a nemusí se pak se žádostmi o informace obesílat úplně zbytečně úplně všechny banky. Člověk který platí daně, by měl nad tou úsporou jásat. A já vím, o čem píši.
;-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 8. 2016 06:40 Odeslat příspěvek
ripper6 píše
Tak jedna vec je, polici rozhodne nevotevirat pokud ti tam zvoni, ticho, delat ze tam nikdo neni.
Dalsi vec je, kdyby na tebe meli i treba telefon, neresit, nebrat at hezky posilaj dopis k predvolani. Toto pravidlo vzdy plati a platilo. Mas pak neco v ruce, rozhodne nedelat s nima takovyhle vyslechly nebo dokonce po tel.


No tak to asi záleží na tom, v čem jedeš, že...
Mně tedy přijde rozumnější odpovědět na otázku přímo, případně telefonem anebo emailem, než si brát volno a trávit čas sepisováním výpovědi.
Ale to bude tím, že já v ničem nejedu...


Online - Diskutér Profil 
30. 8. 2016 06:46 Odeslat příspěvek
osobne : však to já vím, že je to (zatím) jen evidence účtů :-) Však jsem také nikde nepsal, že by tomu tak nebylo :-) Takže nevím, jaké "keci keci"


Offline - Administrátor Profil 
30. 8. 2016 07:24 Odeslat příspěvek
.357 píše
ripper6 píše
Tak jedna vec je, polici rozhodne nevotevirat pokud ti tam zvoni, ticho, delat ze tam nikdo neni.
Dalsi vec je, kdyby na tebe meli i treba telefon, neresit, nebrat at hezky posilaj dopis k predvolani. Toto pravidlo vzdy plati a platilo. Mas pak neco v ruce, rozhodne nedelat s nima takovyhle vyslechly nebo dokonce po tel.


No tak to asi záleží na tom, v čem jedeš, že...
Mně tedy přijde rozumnější odpovědět na otázku přímo, případně telefonem anebo emailem, než si brát volno a trávit čas sepisováním výpovědi.
Ale to bude tím, že já v ničem nejedu...

Já bych asi taky dopadl jako Astrapa. Ptát se mně komu a za co jsem posílal v červnu peníze, tak nebudu schopen dát dohromady kloudnou odpověď


Offline - Přeborník Profil 
30. 8. 2016 08:04 Odeslat příspěvek
Tak ale asi bys sis vzpomněl, kdybys byl podveden, to si člověk pamatuje déle. Občas takhle dohledáváme platby i v řádu jen stokorun a několik let staré, a lidi si vzpomenou, protože byli tehdy podvedeni, zboží jim nepřišlo, vzpomenou si na to, přestože to tehdy nijak víc neřešili.


Offline - Přeborník Profil 
30. 8. 2016 11:32 Odeslat příspěvek
Když na vás někdo zazvoní v půl osmý ráno, kdy máte běžně ještě půlnoc, tak dohromady nedáte ani kloudnou větu, natož abyste přemýšleli, co bylo před rokem :-) Abych byl upřímný, v prvních vteřinách jsem se lekl, jestli někdo nezačal řešit dobírkování... Takže se mi docela ulevilo. Policajti se s každým baví, jako by byl podezřelý, z jejich tónu těžko poznáte, kam míří a vyjadřují se tak, že musíte spíš hádat, na co se ptá, nechápu, proč nemůže jednoduše položit přímou otázku.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 1 z 4 [ Příspěvků: 56 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies