FinExpert.cz

Přihlásit se

Další stránka

Chytrý náramek na placení

Offline - Diskutér Profil 
6. 12. 2019 23:01 Odeslat příspěvek
Jaké jsou cenově nejdostupnější chytré náramky či hodinky s NFC, s kterými může našinec běžně platit?
:?: Je něco třeba do 2 tisíc?
Poslední příspěvek

Offline - Administrátor Profil 
7. 12. 2019 09:55 Odeslat příspěvek
A co "hloupý" náramek od Twista? Nemám, ale přijde mi to zajímavé. Nepotřebuje to baterie, je to vodovzdorné, škoda, že to nenabízí i někdo jiný.

7. 12. 2019 10:04 Odeslat příspěvek
Hloupý náramek z Twista zvládá ohužel jen Twisto kartu, jinak by to bylo dobré řešení. Taky sháním něco "pouze" na placení a nic :-(.
Jo hloupý náramek od Curve- za ten bych i kačku pustil ;-)

7. 12. 2019 10:07 Odeslat příspěvek
Náramek Twisto má nevýhodu, že za něj (kartu) chtějí platit po nějakém asi měsíci. Nehledě na to, že může dojít k jeho ztracení při oblékaní a svlékání, zejména ted v zimě. Stejné to je s hodinkami a ještě horší s platícími "cihlami" smart mobily, které někdy ve zmatku a frontě u pokladen dojdou úrazu, viděl jsem. Nejvýhodnější jsou stále karty nebo leda čip pod vlastní kůži.

Online - Diskutér Profil 
7. 12. 2019 10:18 Odeslat příspěvek
Jo, Twisto náramek jsem ztratil hned první den nošení. Mají to blbě udělaný tak, že se snadno rozepne.

7. 12. 2019 10:40 Odeslat příspěvek
https://www.aliexpress.com/item/32800918011.html

7. 12. 2019 11:03 Odeslat příspěvek
Aspoň aby to ukazovalo čas :-) takže proto "chytrý". Twisto náramak sice mám, ale..
chtělo by to něco takového: https://www.euronics.cz/fitness-naramek ... u/p531184/, v ceně Mi Band 3nfc ;-)
Mi band (Xiaomi) platby umí, ale nejspíš jen v Číně

7. 12. 2019 11:15 Odeslat příspěvek
Stejně chce Twisto za ten čip měsíční platby jako za kartu. Mě se nejefektivnější jeví nějaký univerzální (neeexistující) čip pod kůži, který půjde bezkontaktně modifikovat. Ze zdravotního hlediska však pochybuju v dlouhodobou nezávadnost takového čipu ve vztahu k uvolnování nežádoucích látek a také v možnosti zneužití Velkým bratrem.

Naposledy upravil redhaven dne 7. 12. 2019 11:18, celkově upraveno 1

Offline - Návštěvník Profil 
7. 12. 2019 11:16 Odeslat příspěvek
Twisto náramek je jen gumový pásek, do kterého se vkládá bezkontaktní "nálepka" o rozměrech cca 3 x 2.5 cm.
Nemám teď u sebe žádnou nálepku jiné banky, ale třeba by se tam vešla...

7. 12. 2019 11:52 Odeslat příspěvek
Tak to by teoreticky stačilo ustřihnout do toho správný kousek Curve karty.

7. 12. 2019 14:35 Odeslat příspěvek
To asi ne, dratek anteny je tazeny napric temer celou plochou karty.

7. 12. 2019 15:56 Odeslat příspěvek
"anténa" BPK je ve skutečnosti smyčka indukčního napájení mikročipu karty, paranoici smyčku provrtávají aby kartou nešlo platit nekontrolovaně bezkontaktně. :D

Naposledy upravil redhaven dne 7. 12. 2019 16:11, celkově upraveno 1

Offline - Administrátor Profil 
7. 12. 2019 16:02 Odeslat příspěvek
Ustřihnout kartu by nešlo, ale už jsem viděl video, jak ji někdo rozpustil v acetonu a když zůstal jen čip s dráty, tak to stále fungovalo i když s tím různě kroutil. Ale doma bych to raději nezkoušel:).

Offline - všude byl, všechno zná Profil 
7. 12. 2019 18:32 Odeslat příspěvek
Teda ceho vseho jsme jako majitele Apple Watch usetreni...

7. 12. 2019 19:14 Odeslat příspěvek
Nechápu - pokud splňují Apple Watch požadavky tazatele - tak je to OK ne? Pokud nesplňují, tak prostě nesplňují a majitelé Apple Watch nejsou ničeho ušetřeni - jsou na tom stejně blbě.

Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 23 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies