FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zajímavý článek

Offline - Inventář Profil 
15. 6. 2021 16:50 Odeslat příspěvek
Hele netuším, jsem taky senil, ale třeba (něco podobného nakonec dělám i já s dovolenou) dcera často platí něco za více kámošů (útrata v hospodě, jízdenky na výlet) a často jsou to v podstatě jen drobné, takže tam si dovedu představit platbu na tel. číslo.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
15. 6. 2021 16:56 Odeslat příspěvek
Mně to teda přijde dost nebezpečné. Telefonní čísla běžně operátoři recyklují, takže obnos může snadno skončit na účtu někoho jiného. Já mám taky mobil plný kontaktů, ale kolik z nich je aktuálních si netroufám ani odhadovat.
Každopádně si banky užijí s vyřizováním reklamací, těch bude...


Offline - VIP uživatel Profil 
15. 6. 2021 20:15 Odeslat příspěvek
Platby na mobil:
Kazdopadne tel. cislo je (obvykle) kratsi nez cislo bankovniho uctu a vetsinou kazdy sve tel. cislo zna zpameti, ale cislo bank.uctu uz nikoliv.
Ja tuto funkci povazuji za uzitecnou.


Offline - Administrátor Profil 
15. 6. 2021 20:22 Odeslat příspěvek
pokud někdo nemá číslo účtu 2456 :lol: Třeba jako já :roll:


Offline - Diskutér Profil 
15. 6. 2021 23:51 Odeslat příspěvek
drkarel píše
Hele netuším, jsem taky senil, ale třeba (něco podobného nakonec dělám i já s dovolenou) dcera často platí něco za více kámošů (útrata v hospodě, jízdenky na výlet) a často jsou to v podstatě jen drobné, takže tam si dovedu představit platbu na tel. číslo.


Může jim ukázat QR kód a je to. A možná i něco jinýho..


Offline - Trvalý BAN Profil 
16. 6. 2021 07:17 Odeslat příspěvek
Zedna1 píše
Platby na mobil:
Kazdopadne tel. cislo je (obvykle) kratsi nez cislo bankovniho uctu a vetsinou kazdy sve tel. cislo zna zpameti, ale cislo bank.uctu uz nikoliv.
Ja tuto funkci povazuji za uzitecnou.

Tak počkej, až si někdo tvé tel. číslo zaregistruje v bance ke svému účtu.
:D


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Inventář Profil 
18. 6. 2021 05:52 Odeslat příspěvek
Spíš by platila jen první nebo logicky spíš naopak poslední registrace daného čísla mobilu pro tento účel k určitému bankovnímu účtu.


Offline - Diskutér Profil 
18. 6. 2021 05:53 Odeslat příspěvek
O jednom takovém, co lže a krade bych věděl.


Offline - Trvalý BAN Profil 
18. 6. 2021 05:56 Odeslat příspěvek
minarjo píše
Spíš by platila jen první nebo logicky spíš naopak poslední registrace daného čísla mobilu pro tento účel k určitému bankovnímu účtu.

No a to bude pro podvodníky snadná cesta jak přijít k cizím penězům.


Offline - Inventář Profil 
18. 6. 2021 06:44 Odeslat příspěvek
No určitě bude třeba ověření při registraci minimálně SMSkou, změna čísla mobilu pro tuto službu jen na pobočce či přes IB atd... tak černě bych to neviděl :)


Offline - Inventář Profil 
18. 6. 2021 08:02 Odeslat příspěvek
Rozhodně to je připomínka k zamyšlení. To, že odpadne možnost registrovat tel. číslo k více účtům různých osob, je v podstatě správně. Ovšem u účtů jedné osoby - v různých bankách či různé účty v jedné bance - to zakázat půjde dost těžko. "Pro hlupáka, každý hloupý.", že? Jakpak je to asi s kokotinami? :)


Offline - Inventář Profil 
18. 6. 2021 08:44 Odeslat příspěvek
Ve spoustě zemí je to hlavní způsob placení. Z druhé strany se to masivně používá i k podvodům, kdy si zloději nechají nějakým způsobem vydat náhradní sim a tak se dostanou i k penězům.


Offline - Trvalý BAN Profil 
18. 6. 2021 13:16 Odeslat příspěvek
minarjo píše
No určitě bude třeba ověření při registraci minimálně SMSkou, změna čísla mobilu pro tuto službu jen na pobočce či přes IB atd... tak černě bych to neviděl :)

V tom případě zas, když ztratíš prepaid SIM a neznáš PUK kódy, tak jsi v pr...., protože změnu nebudeš moct autorizovat.


Offline - Nadšenec Profil 
23. 6. 2021 17:16 Odeslat příspěvek
ČNB zvýšila úrokové sazby. Poprvé od února 2020

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... 0-40364187
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 72  Další stránka
Stránka 41 z 72 [ Příspěvků: 1072 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies