FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zajímavý článek

Offline - Návštěvník Profil 
12. 8. 2021 16:05 Odeslat příspěvek
Google Pay na TicWatch Pro dnes zaktivněno.
No konečně platím hodinkama :-)
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
12. 8. 2021 19:55 Odeslat příspěvek
Zedna1: to me ani nenapadlo s tema hodinkama ze je to az tak :D Me to vzdy vadilo na ruce, takze proto jsem cumel, kdyz jeden kamarad kupoval bezne hodinky za asi 5000czk a mu rikam jeste na co takovej kram a mit to jak naramek, to maj vovce :D


Offline - Přeborník Profil 
12. 8. 2021 21:05 Odeslat příspěvek
Já si loni pořídil Garminy a placení hodinkami je fajn, obzvlášť, když nepotřebuji na nějakou krátkou i dlouhou dobu u sebe mobil.


Offline - VIP uživatel Profil 
15. 8. 2021 13:09 Odeslat příspěvek
Mobily chcú premeniť na platobné terminály ďalšie banky. Detaily taja
https://zive.aktuality.sk/clanok/6xvw4g ... aily-taja/

Sice aktualita ze Slovenska, ale toto je podle dost obecne a dost zajimave, proto sdilim odkaz na tento clanek.
Nevite zda a ktere banky v CR toto nabizeji nebo planuji?

-- 15. 8. 2021 14:20 --

ČNB: Okamžité platby jsou pro obchodníky levnější než platby kartou, říká V. Benda
https://www.youtube.com/watch?v=QvF8ZUkeYI4

5 minutove video o moznosti pouziti a vyhod okamzitych plateb u obchodniku misto plateb kartou nebo hotovosti (konkretni priklad)


Offline - Diskutér Profil 
16. 8. 2021 02:00 Odeslat příspěvek
ripper6 píše
Zedna1: me by zajmalo kolik lidi na ruce jeste snese hodinky, pokud to neni sportovec co tim meri vykon a dalsi veci :hm


Mozna jsi si nevsiml, ale smart hodinky se behem poslednich par let dost masivně rozsirily, a nechce se mi věřit ze by to bylo tak velkým vzestupem zanicenych sportovcu ;)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 8. 2021 11:13 Odeslat příspěvek
Další vývoj ohledně chystaných plateb na číslo mobilu. https://www.penize.cz/osobni-ucty/42680 ... -sedm-bank


Offline - VIP uživatel Profil 
22. 8. 2021 23:29 Odeslat příspěvek
Platební karty čeká velká změna, jedním způsobem už nezaplatíte
https://tn.nova.cz/clanek/platebni-kart ... atite.html

Platební karty čeká velká změna. Do několika let z nich totiž zmizí magnetické proužky, které slouží k placení v terminálech. O plánu odstranit proužky z karet informoval jeden z největších vydavatelů platebních karet.
...

Společnost Mastercard přestane v následujících 10 letech používat u svých kreditních a debetních karet magnetické pruhy. Firma chce, aby zákazníci využívali k placení novější a bezpečnější metody, než je projetí karty platebním terminálem, informuje CNN.
...

Společnost chce magnetické proužky pomalu přestat používat od roku 2024 s tím, že v roce 2029 jím už nově vydané karty disponovat nebudou. Změna by se měla dotknout nejdříve klientů v Evropě, a to včetně České republiky a Slovenska.
...


Offline - Trvalý BAN Profil 
23. 8. 2021 05:32 Odeslat příspěvek
Pritom spousta bankomatu je umistena na pobockach bank za dvermi, kam se v mimopracovni dobe lze dostat jen pres magneticky prouzek.


Offline - Inventář Profil 
23. 8. 2021 08:23 Odeslat příspěvek
Tak tam dají k magnetickému proužku NFC čtečku, ohromný problém.


Offline - Trvalý BAN Profil 
23. 8. 2021 08:45 Odeslat příspěvek
A zaplati to klienti.


Offline - Inventář Profil 
23. 8. 2021 08:54 Odeslat příspěvek
Celý platební terminál (kde je i ta čtečka) stojí pětikilo. To snad žádnou banku nezruinuje.


Offline - Diskutér Profil 
23. 8. 2021 12:40 Odeslat příspěvek
Jiste ze ne


Offline - VIP uživatel Profil 
23. 8. 2021 15:35 Odeslat příspěvek
Podle mne bude spis narocnejsi/drazsi osetrit tuto zmenu u vsech bankomatu.


Online - Inventář Profil 
23. 8. 2021 15:42 Odeslat příspěvek
@qwepo753:
Nevím jak okolí tvého bydliště, ale v Praze snad už všude kde chodím, tak u dveří za kterými je bankomat je kombi čtečka na proužek i bezkontaktní přiložení, v tom fakt problém nebude (proužek jsem pro vstup nepoužil už pár měsíců). Stejně tak moderní bankomaty už dnes využívají čip přednostně, mg. proužek jen při nefunkčním čipu (jak jsem někde četl).


Offline - Trvalý BAN Profil 
24. 8. 2021 09:22 Odeslat příspěvek
Já jsem si spíš všiml, že většina bank přechází k Visa, když chce teď MC rušit proužek.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 72  Další stránka
Stránka 43 z 72 [ Příspěvků: 1072 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies