FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Roklen

Offline - Diskutér Profil 
22. 1. 2016 22:26 Odeslat příspěvek
barnyss píše
Myslíte, že valuto.com nebo třeba roklen je dobré použít v případě, když chci zaplatit rychle někomu jinému do banky, ve které nemám účet, v mimopracovní době ?
Jedná se mi třeba o případ, když online objednám něco (zájezd, letenky, ...) co chtějí zaplatit téměř obratem - jinak se objednávka/rezervace ruší.
Konkrétně třeba když jsem objednával lastminute lyžařský zájezd do Itálie (přes nev-dama.cz), chtěli platbu do Komerční banky do dvou hodin, a to byl pátek odpoledne (odjezd na zájezd se konal následující den v sobotu). Naštěstí ještě měla zdejší pobočka KB otevřeno,takže jsem vybral hotovost z bankomatu od své jiné banky a hotovost uložil v KB na účet cestovky. Ale jak bych to dělal v mimopracovní době pobočky, to mě nenapadá.

Od internetových prodejců bych očekával, že budou mít možnost zaplatit kartou.
Poslední příspěvek

23. 1. 2016 00:22 Odeslat příspěvek
S tímhle jsem se taky setkal, někteří se snaží evidentně ušetřit, karta nevedou, a když si objednáte přes víkend letenku nebo zájezd, tak jsou schopný vám poslat e-mail, že chtějí peníze do pár hodin na účtu, jinak že to padá. V takovém případě se mi osvědčilo koupit to samé u konkurence, která ty karty bere.

23. 1. 2016 10:24 Odeslat příspěvek
Tak už to je zprovozněný (včera ještě bylo potřeba tam poslat korunu). Pro nákup EUR to nabízí kurz 27,0081, což by šlo. Je taky dobrý, že tady se údajně zadá a potvrdí transakce a až pak se tam pošlou prachy. To mě právě od Valuta/Valutomatu odrazovalo, že bylo potřeba to nejdřív nabít a pak by tam zůstaly nějaké zbytky.

23. 1. 2016 21:19 Odeslat příspěvek
Včera jsem si účet také založil. Proběhlo telefonické ověření. Následně jsem zaslal 1 CZK a nyní čekám na úplné zprovoznění.

1000 EUR by mi mohlo stačit na celý rok 2016 (Využiji zejména na výběry EUR v EU. Popřípadě platby DK, pokud za KK je účtován poplatek.) Za předpokladu, že kurz 27 CZK = 1 EUR vydrží do konce roku 2016 (Co myslíte?) se vše tváří ok a odbudou mi nákupy stovek EUR na Valuto (Marže 0,2 % a od února poplatek za převod tuto službu těžce znevýhodní.).

24. 1. 2016 12:32 Odeslat příspěvek
Umí intra-RB posílání? Tj. Pro příjemce za nula? :)

24. 1. 2016 13:10 Odeslat příspěvek
eR99 píše
Včera jsem si účet také založil. Proběhlo telefonické ověření. Následně jsem zaslal 1 CZK a nyní čekám na úplné zprovoznění.

1000 EUR by mi mohlo stačit na celý rok 2016 (Využiji zejména na výběry EUR v EU. Popřípadě platby DK, pokud za KK je účtován poplatek.)

Pokud nemam učet ani u jedné spřízněné banky,ale u Equa banky, Vyhodné by to bylo taky.? Výběr za 9Kč. :-) Nemůžu dělat obrat u Unicredit.

24. 1. 2016 16:05 Odeslat příspěvek
Myslím, že pevný kurz EUR do konce roku vydrží. Co bude dál, je ve hvězdách. Inflace je nízká, kurz na zhodnocení Kč by byl enormní, bude to ještě sranda.

U té výměny se myslím příchozí poplatek platí v závislosti na bance, s tím Roklen ani nikdo jiný nic neudělá. Proto má cenu se nějakou optimalizovanou směnou a výběrem zabývat až od určitých částek. U nižších se vyplatí koukat na nízký poplatek za výběr a s těmi 2% navíc na kurzu se smířit.

24. 1. 2016 16:25 Odeslat příspěvek
marvy: Dle ceníku služeb jsem došel k tomu, že zaslání CZK na účet v Roklen FX a následný výběr EUR do partnerských bank byl měl být bez poplatku. Pokud zašleš EUR do Equa bank, tak by měl být ze strany Equa bank účtován poplatek za europlatbu ve výši 9 Kč (editováno).

Naposledy upravil eR99 dne 24. 1. 2016 18:24, celkově upraveno 1

24. 1. 2016 16:35 Odeslat příspěvek
Zvhledem k tomu, ze do poloviny roku 2016 ma Zeman obmenit vetsi polovinu rady CNB a predsevzal si jmenovani takovych lidi, kteri ukonci umelou devalvaci Kc, tak tezko vydrzi soucasny kurz Kc vuci Euru do konce roku. Minimalne intervence v polovine roku ustanou.

24. 1. 2016 16:55 Odeslat příspěvek
eR99: já sem si myslel, že za příchozí platbu pokud to bude v EUR na EUR účet mi Equa bude učtovat 9Kč(europlatba příchozí) + pak 9Kč za výběr z bankomatu. :hm

24. 1. 2016 17:53 Odeslat příspěvek
Co se týče toho, odkud ty platby jsou zaslány, tak bych nespoléhal na to, že to bude vnitrobankovně (v rámci bank, kde mají účty)... Ještě když jsem je zkoušel vloni, tak mi směněná částka přišla přímo z účtu Currency Cloud v UK, což je (velko)obchodník s měnami, jehož služby jen RoklenFX přeprodává dál. Ale je pravda, že to bylo do slovenské pobočky UCB, kde RoklenFX účty nemá. A další mínus - i když mělo jít o expresní platbu, tak vypořádání proběhlo jak u standardní SEPA platby D+1 - vůči tomu aspoň Valuto tu expresní platbu zadanou do 12:30 pošle určitě jako D+0... Možná je ale v rámci bank, kde má RoklenFX účty to bude opravdu vypořádávat z jejich účtů - radši bych se jich ale na to předem zeptal, než na to spoléhat.

-- 24. 1. 2016 16:56 --

marvy: Neměl jsi náhodou ještě vloni problém splatit kreditku u GEMB na 30 tisíc, abys nyní řešil, kde nejvýhodněji směníš 1000 € jakožto nejnižší možnou částku, kterou online platforma RoklenFX zobchoduje? :-)

24. 1. 2016 18:27 Odeslat příspěvek
marvy: Máš pravdu, mělo by se jednat o europlatbu a akceptovatelných 9 Kč.

24. 1. 2016 19:32 Odeslat příspěvek
fremantle: ano měl, mě tohle téma zaujalo. Já neřikám,že budu ted hned obchodovat. Jen zvědavost. :-) Chtěl sem totiž pak objednat zboží za eura.

P.S. a jde rovnou u nich směnit Euro, aby zboží zaplatili oni z účtu? Taková peněženka,
tu asi nenabízej. :hm

Offline - Administrátor Profil 
25. 1. 2016 07:21 Odeslat příspěvek
Podle toho, co jsem vydedukoval z jejich stránek, tak ano, ale musí jít nejméně o 1000 euro, jinak je to za poplatek.

25. 1. 2016 07:42 Odeslat příspěvek
osobne2 píše
Zvhledem k tomu, ze do poloviny roku 2016 ma Zeman obmenit vetsi polovinu rady CNB a predsevzal si jmenovani takovych lidi, kteri ukonci umelou devalvaci Kc, tak tezko vydrzi soucasny kurz Kc vuci Euru do konce roku. Minimalne intervence v polovine roku ustanou.

Ale to je kravina, i Rusnok otočil a stal se podporovatelem intervencí.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Další stránka
Stránka 2 z 22 [ Příspěvků: 325 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies