FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Roklen

Offline - Diskutér Profil 
25. 2. 2016 10:52 Odeslat příspěvek
Včera maximální spokojenost s rychlostí Roklenu.

V 11h jsem zadal směnu CZK->­EUR a obratem poslal z ČS na ČS.
Hned jsem i napsal mailem kam mi mají poslat peníze (ach jo...).
V 13h mi volala holka z Roklen s dotazem, kam poslat peníze, tak jsem ji odkázal na mail (ach jo...).
V 15h jsem již měl EUR na Fio a mohl je hned použít.

Takže s rychlostí jsem naprosto spokojen. Jen je na můj vkus až příliš nezbytných interakcí.
Poslední příspěvek

25. 2. 2016 11:23 Odeslat příspěvek
Tak to mi přijde jednodušší to zobchodovat telefonicky... Pokud jsou transakci schopni vypořádat ten samý den, tak to určitě vítám. Asi jim příští týden dám šanci a zkusím směnit u nich, když to pošlou do Fia stejný den, stejně mi skončí zvýhodněný režim na Valuto (měl jsem dočasně nastavenou marži 0,1 %, tak pro mě RoklenFX nebyl až tak aktuální).

25. 2. 2016 11:37 Odeslat příspěvek
Telefonicky by to bylo určitě jednodušší, ale tady je pěkné, že si člověk může hlídat ten kurz a jakmile o trochu spadne, tak si rychle kliknout obchod. Pro mě je to taková hra.. :) (jasně, u EUR se to prakticky nehýbe, ale když jsem měnil USD, tak jsem na tom asi 100Kč vydělal)

Na infoline mi psali, že pro všechny cizí měny je pro ně nejlepší právě Fio. "U cizoměnových vkladů preferujeme FIO banku, u CZK vkladů si můžete vybrat". Takže tipuji, že cizoměnové vypořádání by mělo být u Fia obvykle ihned a u ostatních asi až druhý den.

Ohledně marže, počítal jsem, že mi napočítali 0,105% přestože měli uvedeno 0,08%. Ale měnil jsem jen pár desítek tisíc, tak těch 10Kč rozdíl reklamovat nehodlám. :)

25. 2. 2016 11:46 Odeslat příspěvek
Jo, právě u té aplikace mi výše marže nesedí - těm 0,08 % to neodpovídalo snad ani jednou, co jsem se díval... hlavně, že musím napsat důvod transakce, abych se ke kurzu vůbec dostal. Při tom, kolik je tam toho třeba dodělat nic moc teda.

Offline - Návštěvník Profil 
27. 2. 2016 00:40 Odeslat příspěvek
Tak jsem dnes take vyzkousel Roklen, telefonicke obchodovani mi prijde praktictejsi a da se usmlovat o neco lepsi kurz. V 10:00 jsem poslal z Nemecka z Wüstenrot EUR do Roklen, tam prisli as o 4 hodiny pozdeji a v 15:00 jsem mel obnos v korunach na konte (FIO). Kurz 27,045. Uvazoval jsem take o Valutomatu, ale zda se mi, ze v posledni dobe nejsou na Valutomatu obchodovany moc velike objemy.

1. 3. 2016 22:34 Odeslat příspěvek
Citace z jejich webu: „ Unikátní je fixní marže 0,08 % pro všechny. Takto férový přístup nikde nenajdete. My jsme jediní."
Tak jen pro zajímavost - já měl první nákup EUR s marží 0,10 % a další pak s 0,11 %

1. 3. 2016 23:58 Odeslat příspěvek
Uz jsem se je na to taky ptal, proc marze je 0,11% kdyz maji v reklame 0,08%. Zatim zadna odpoved.

Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 3. 2016 15:41 Odeslat příspěvek
Hmm, je to tak, i u me transakce byla provize 0.113%. Ale spis me zajima jaka bude provize po skonceni promo.

2. 3. 2016 20:54 Odeslat příspěvek
doporucil bych obdhodovani po telefonu, da se ziskat spread asi 2 halere

22. 4. 2016 20:26 Odeslat příspěvek
Hospodářky rozjely - https://smena.ihned.cz/ - nemám pocit, že by si to zasloužilo vlastní vlákno - dělá jim to Roklen, jsou stejné podmínky jako u Roklen - smysl mi uniká (puvodně jsem myslel, že tam třeba nebude to 1000EUR omezení, ale i to je)

22. 4. 2016 22:20 Odeslat příspěvek
Dost blbý je, že v tom online rozhraní vychází ta marže hůře než co slibují v tom kurzovním lístku na té homepage, prakticky je to identické jak přímo přes nich, jen jinak přebarvené... Akorát po telefonu nabídnou sice ten kurz jak slibují dle ceníku, mělu by to trochu vyladit, škoda.

29. 4. 2016 08:55 Odeslat příspěvek
Když si pošlu USD z Roklenu do Equabank, budou se kromě případných poplatků dle sazebníku Roklenu a Equabank účtovat i nějaké poplatky korespondenčních bank?

10. 5. 2016 13:07 Odeslat příspěvek
Příští týden má být vylepšení online aplikace, měly by už být vidět stavy účtu.
Ale přidávat příjemce ještě online nepůjde, to je prý vzdálenější budoucnost.

Zda-li bude stále (nebo dokdy) převod omezen spodní částkou 1000 Euro nevěděla, spíše prý ano.

10. 5. 2016 13:13 Odeslat příspěvek
Dokud nespraví v té online aplikaci správnou výši marže ke spotovému kurzu a možnost zvolit si datum vypořádání na aktuální den, bude to pořád k ničemu. Takhle je třeba stejně pořád volat... :-(

17. 5. 2016 23:13 Odeslat příspěvek
V pondělí tento týden jsem poprvé u Roklen FX nakupoval EUR. V ten den jsem v dopoledních hodinách odeslal CZK a odpoledne již byly EUR na mém účtu v UCB. Marže byla opravdu 0,08% (nakoupeno za 27,043;volal jsem). Mile mě překvapila rychlost. Škoda, že neumí také menší částky.

Jinak Valuto považuji pomalu za mrtvé. S tím poplatkem 20 CZK za odchozí platbu a s marží 0,2% to zabili. Malé částky se nevyplatí a ty větší je výhodnější a rychlejší řešit přes Roklen FX...

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Další stránka
Stránka 4 z 22 [ Příspěvků: 325 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies