FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Roklen

Offline - Diskutér Profil 
18. 5. 2016 08:50 Odeslat příspěvek
Prodávali jste někdo přes ně GBP , kdo má účet v UK? Lze peníze poslat na jejich UK účet a tím neplatit £15-20 za zahraniční transakci?
Poslední příspěvek

Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 5. 2016 17:40 Odeslat příspěvek
Já to zkoušel, ale roklen zatím nemá účty mimo čr, je teda nutný to dostat sem. Kurzy na libry i dolary mají ale výborný... tu marži dokážou udržet i na tyhle volatilnější měny.

jinak mě taky zajmalo, jak je to s těma 0,08 % v aplikaci na helpdesku a vysvětlili mi to: jde o to, že se nejedná o marži od středu. střed je nereálnej kurz - jen průměr bid-asku. těch 0,08 % dávají vždy, ale na nejlepší mezibankovní kurz nákup-prodej..a tam se spread samozřejmě zvětšuje a zmenšuje podle likvidity na trhu v průběhu dne.

8. 6. 2016 13:26 Odeslat příspěvek
S potesenim konstatuji, ze vidim na Roklenu zustatky na svych uctech, konecne .. prijemna zmena.

8. 6. 2016 15:48 Odeslat příspěvek
To ano. Ale zase se jim nedaří od pondělí mi přidat příjemce.

8. 6. 2016 18:23 Odeslat příspěvek
barnyss píše
To ano. Ale zase se jim nedaří od pondělí mi přidat příjemce.

Tak to si tam zavolej, dnes jsem nahodou pridaval svuj dalsi ucet jako prijemce, do 10min volali ....

9. 6. 2016 14:37 Odeslat příspěvek
Mohli by umět i výběr z účtu. Šlo by pak pěkně přeposílat cizí měny mezi bankami bez nutnosti sepa plateb.

Offline - Návštěvník Profil 
20. 6. 2016 18:25 Odeslat příspěvek
Zatim jsem pouzival Exchange Kaprovka, smenu jsem domlouval vzdy po telefonu, ucty maji jen v KB.
Dostal bych v Roklenu (smeny cca 50 000 CZK 1x mesicne ) lepsi kurz, kdyz pisete, ze jsou 0,1 % od bid/asku ?
Libilo by se mi, kdyby meli ucet u Equa, ale na strankach je jenom: : ČS, RB, ČSOB, Fio, GE, ING, KB, UniCredit.

Umite nekdo porovnat ?

22. 6. 2016 16:17 Odeslat příspěvek
Mohl by někdo napsat stručný přehled co všechno jde dělat v současné době v Roklenu online a co jde pouze telefonicky? Díky

23. 6. 2016 14:59 Odeslat příspěvek
Ptal jsem se Roklenu na možnost posílání menších plateb alespoň za nějaký poplatek - odpověď je povzbudivá:
Citace
Děkujeme Vám za zájem o naše služby. Skutečně zvažujeme zavedení možnosti směňovat částky nižší než 1000 EUR a skutečně se bude za tímto účelem pravděpodobně zaveden poplatek.
Bohužel je spuštění této služby plánováno až na podzim. Nezbývá mi proto, než Vás požádat o respektování současného limitu do doby, než bude tato služba realizována. Budeme rádi, pokud se rozhodnete do té doby využívat naší službu směny valut v požadované výši.

Záleží tedy samozřejmě na výši onoho poplatku, ale naděje na nástupce Valuta pro menší platby zde asi je a to poměrně brzy.

23. 6. 2016 15:03 Odeslat příspěvek
Hlavně ať zachovají nízké marže, to je důležitější než jakákoliv podmínka minimální částky a/nebo poplatky pro klienty, kteří chtějí směnovat mermocí nesmyslně malé částky...

23. 6. 2016 15:13 Odeslat příspěvek
Osobně potřebuji směňovat od 100 do 400 EUR, což podle mě nejsou úplně nesmyslně malé částky a v současnosti jediná služba přes kterou mě to pustí je transferwise.

Ale jinak tedy z odpovědi chápu, že by model byl od 1000 EUR nezměněn a do 1000 EUR by byl navíc nějaký poplatek (případně pásmové odvozování marže?).

Co se týče zachování marže, tak dle reklamy na hlavní stránce soudím, že to je pouze počáteční stav, který se po zavedení na trh asi změní.

23. 6. 2016 15:33 Odeslat příspěvek
Máte někdo zkušenosti a posílánim GBP z UK banky do cz banky přes Roklen? Zajímají mně poplatky a čas, jak dlouho trvá transakce.

24. 6. 2016 17:11 Odeslat příspěvek
GBP má dnes dobrý sešup. Směnu si měl asi udělat do včerejška....;)

Jedu na pracovní cestu do UK. Hotovost, kterou jsem dostal od zaměstnavatele v GBP s kurzem 35,2 CZK za 1 GBP mě také netěší (spekuloval jsem, že UK v EU setrvá a GBP půjde nahoru).

Že jsem se raději nedržel svých KK s kurzem asociace a až poté nekasíroval zaměstnavatele. Takhle na tom pěkně tratím. Nějaká rada, jak z toho ven? :)

24. 6. 2016 21:07 Odeslat příspěvek
Dnes jsem smenil rano par tisic EUR,resp. CZK->EUR a prijemna komunikace, vse probehlo bez problemu v ramci internich prevodu v RB, odpoledne jsem si je jiz odnasel cash od prepazky, marze opravdu 0.08 proti aktualnimu spotu.

24. 6. 2016 23:54 Odeslat příspěvek
@eR99

Kolik to dělá GBP? Možná to nestojí za řeč....

Jinak odložit do šuplíku a použít kartu s kurzem asociace a když libra opět bude růst (což bude, Brexit poškodí více EU protože právě začal rozpad....) změnit na CZK.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Další stránka
Stránka 5 z 22 [ Příspěvků: 325 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies