FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Kreditní karty Raiffeisenbank

Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 5. 2020 23:01 Odeslat příspěvek
mám zkoušku/akreditaci pro zprostřekování/nabízení spotřebitelského úvěru u efpa, jde o to, že banky mají povinnost ověřovat klienta schopnost splácet... kdyby to udělali blbě a klienta by předlužili, tak hrozí, že by klient měl nárok na bezplatný úvěr bez úroků... stačí se domoct u finančního arbitra, který je pro klienta zdarma, proto vždycky se dělá žádost, kde klient poskytne údaje a banka na základě toho klienta posuzuje, v případě kdy klient poskytne nepravdivé údaje nebo zatají nějakou skutečnost a kvůli tomu se předluží, tak má klient smůlu... za trestný čin se to určitě nedá považovat... (+/- pár procent, nebo že člověk na něco zapomene) něco jiného, kdyby si klient vymýšlel... možná nějaký pokus o podvod, kdyby si klient napůjčoval a nesplácel by... https://www.policie.cz/clanek/uverove-podvody.aspx
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
18. 5. 2020 23:38 Odeslat příspěvek
Samozřejmě, že jde o trestný čin, jak správně píše minarjo.

Citace
§ 211Úvěrový podvod
(1) Kdo při sjednávání úvěrové smlouvy nebo při čerpání úvěru uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

https://www.e15.cz/finexpert/pujcujeme-si/uverovy-podvod-snadno-a-rychle-staci-nespravne-udaje-v-zadosti-1342831

A když máš rád stránky policie.cz, tak ještě:
https://www.policie.cz/clanek/zena-uvedla-nepravdive-udaje-v-zadosti-o-uver.aspx


Offline - Diskutér Profil 
19. 5. 2020 05:23 Odeslat příspěvek
Trestný čin a internetový formulář? Těžko. Nejde prokázat úmysl, pokud se pachatel nepřizná. Prostě omyl, překlep, přehlédnutí, opomenutí, ... zavinila to nedbalost, jak píše bigzachod.

§ 13/2 tr.z.
K trestní odpovědnosti za trestný čin je třeba úmyslného zavinění, nestanoví-li trestní zákon výslovně, že postačí zavinění z nedbalosti.


Offline - Návštěvník Profil 
19. 5. 2020 06:51 Odeslat příspěvek
Nevím jak je to v Rajfce, ale u nás v případech, kdy klient uvedl ve dvou žádostech různé údaje spadla tato žádost do ručního hodnocení. No a tam by tento případ vyhodnotili negativně, žádost zamítli a blacklist na 4 roky.


Offline - Diskutér Profil 
19. 5. 2020 07:32 Odeslat příspěvek
4 roky, to ujde. :-)


Offline - Diskutér Profil 
19. 5. 2020 08:11 Odeslat příspěvek
Jo X krat zadana zadost pokazde s jinymi udaji - to proste uz neni omyl/chyba zadavatele - vubec bych se nedivil, kdyby RB vyuzila blacklistu - proto moje veta s tim, aby dal vedet, jak to dopadlo...


Offline - Diskutér Profil 
19. 5. 2020 22:58 Odeslat příspěvek
@suram:
Při sjednávání kreditky u RB (ale i jinde) nikdy přeci nejde jen o internetový formulář, ten je jen vstupní branou pro vyplnění smlouvy o daném úvěru. Pak tytéž údaje o bonitě klienta jsou i součástí smlouvy (ať už papírové, nebo třeba v PDF), kterou klient podepisuje (ať už ručně, třeba s kurýrem u RB, nebo třeba elektronicky SMSkou, jak to má mBank). Tedy pak už by to úmysl byl, když by jednak zadal špatně údaje o své bonitě, jednak to ještě podruhé i špatně podepsal ve smlouvě, z toho by se nevykroutil... Ano, uvést například souhrnný rámec kreditek a kontokorentů 100k, když má v reálu klient 120k, to by ještě bankou negativně posouzeno být nemuselo, to může být "omyl součtu". Ale neuvést dokonce nic (žádný rámec, uvést tam nulu, i když realita je 150k), jak uvedl @bigzachod, navíc současně v online formuláři i v podepsané smlouvě, to mi přijde jako jasný úmysl zatajení úvěru za účelem získat úvěrovou výhodu, tedy výše zmíněný úvěrový podvod. Neříkám, že by za to musel hned sedět nebo platit pokutu, ale u dané banky by to mohl být důvod pro dlouhodobý záznam na černou listinu nežádoucích klientů. Jak ostatně uvádí i @LXIDCX s tím, že by tak bylo s daným klientem naloženo už ve fázi před podpisem smlouvy, na základě dvou žádostí s výrazně různými údaji o bonitě.


Offline - Diskutér Profil 
20. 5. 2020 05:27 Odeslat příspěvek
A píšou to do smlouvy nějaký souhrnný rámec všech kreditek? Těžko.


Offline - Návštěvník Profil 
20. 5. 2020 08:18 Odeslat příspěvek
Měl jsi někdy KK, že se takhle ptáš? V případě mé KK Mall jsou všechny tyto údaje vyplněné do online formuláře (čistý měsíční příjem, splátky úvěrů, limity jiných KK atd.) součástí papírové smlouvy, kterou mi přivezl kurýr. Konkrétně na straně 2 z 8.


Offline - Diskutér Profil 
20. 5. 2020 09:37 Odeslat příspěvek
Je to už několik let, nepamatuji si, co vše tam bylo. A co když klient smlouvu nečte, jen podepíše? Je dán úmysl? Já myslím, že jen nedbalost. Tedy nelze úmysl prokázat, pokud se klient nepřizná.


Offline - Návštěvník Profil 
20. 5. 2020 19:29 Odeslat příspěvek
To už by musel posoudit někdo jiný. Každopádně trojité vyplnění formuláře, pokaždé s jinými hodnotami, a to výrazně (rámec ostatních KK/úvěrů 0k místo 150k), bych nepovažoval za nedbalost.


Offline - Diskutér Profil 
20. 5. 2020 19:34 Odeslat příspěvek
Internetový formulář, nedokážeš prokázat ani to, kdo to vyplnil, internet je anonymní.


Offline - Diskutér Profil 
20. 5. 2020 19:40 Odeslat příspěvek
suram píše
internet je anonymní.

:-D :-D :-D


Offline - Diskutér Profil 
20. 5. 2020 20:37 Odeslat příspěvek
podpisem smlouvy zcela jistě potvrzuješ, že si údaje zkontroloval a jsou přesné a pravdivé ...


Offline - Diskutér Profil 
20. 5. 2020 20:38 Odeslat příspěvek
Tak ona i shoda IP adres postačí. Podle trestní sazby nebo u taxativně vyjmenovaných TČ pak postačí příkaz soudu k identifikaci osoby, na kterou je net psaný. Což ano, samo o sobě to také nemusí nic říkat, ale to už by musel být jedinec trochu uvědomělý :-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289  Další stránka
Stránka 286 z 289 [ Příspěvků: 4327 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies