FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Kreditní karty Raiffeisenbank

Offline - Diskutér Profil 
2. 5. 2021 14:41 Odeslat příspěvek
Co vím, tak to od dané transakce účtuje drtivá většina bank, mě to takle o den nevyšlo u mBank a taky mi to napálila v plné výši. U citibank mi to tehdá snad také prominuli.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
2. 5. 2021 14:41 Odeslat příspěvek
Tak jste mě donutili otevřít podmínky, a musím konstatovat, že dneska nějak nejsem v mentální kondici. :) Ale je to (logicky) tak, jak píšeme. :) Rozdíl mezi platebními transakcemi a hotovostními transakcemi bývá obvykle v tom, že hotovostní transakce se úročí ihned (nevztahuje se na ně bezúročné období) ... což tu také padlo.


Offline - Diskutér Profil 
2. 5. 2021 14:50 Odeslat příspěvek
milanBrno píše
No, hlavne je to jasne popsano v podminkach, takze kdo necte, nevi, a pak se divi...

Jinak jednoduse receno, urok se plati z cerpane castky a nikoliv dluzne.

Jj


Offline - Inventář Profil 
2. 5. 2021 15:00 Odeslat příspěvek
Tohle je vcelku jasná situace, banky prostě na něčem v souvislosti s kreditkama vydělávat musí.

To mnohem záludnější bylo, když jsem měl nastavenou automatickou splátku, ale protože jsem moc utrácel a v průběhu měsíce tam něco přihodil, tak z toho důvodu se plná splátka neinkasovala.

Teď používám KK i na výběry z bankomatu v zahraničí (protože to i přes poplatek vychází kvůli kurzu lépe než debetka) a tam to radši okamžitě celé splácím - nechci ani testovat, jak se z toho úrok účtuje.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 5. 2021 07:20 Odeslat příspěvek
Například ČSOB/poštovní spořitelna to jasně píše na výpisu - úrok je tolik a tolik a při zaplacení plné splátky do termíny DD. MM. se úrok účtovat nebude.


Offline - VIP uživatel Profil 
5. 5. 2021 08:37 Odeslat příspěvek
drkarel píše
Podmínky studovat nebudu, ale mám pocit, že je obvyklé, že při nevyužití bezúročného období se úroky počítají ode dne dané transakce až do splátky. (Celkem logicky, protože v den transakce jsi si onu částku půjčil.) Což RB zjevně udělala, protože období "ode dne transakce do výpisu" plus "od výpisu do splátky" je právě to. Na tom není nic zvláštního.

Standard. Výjimkou je jen Diners Club, který úročí až od konce bezúročného období, tj. nelinkuje to zpětně k datu transakce.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 5. 2021 07:12 Odeslat příspěvek
Rád bych se zeptal na vracení peněz na kreditku RB při vrácení zboží v e-shopu a s tím související splácení plateb provedených kreditní kartou.

Na začátku dubna jsem si koupil zboží u Amazonu, zaplatil kreditkou.
Toto zboží mám ve výpisu za duben s datem splatnosti koncem května, společně s jedním menším nákupem.

Zboží jsem vrátil na začátku května, byly mi vráceny peníze na účet spojený s kreditní kartou.

A teď můj dotaz. Mám zaplatit, pro splacení bez úroků, celou částku z dubnového výpisu?
Nebo se mi započte vrácená částka, o kterou je na nyní na účtu víc?


Online - Nadšenec Profil 
6. 5. 2021 07:41 Odeslat příspěvek
stačí zaplatit o tu vratku méně. Tedy částka z dubnového výpisu mínus vrácená částka.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 5. 2021 08:39 Odeslat příspěvek
Podle vyjádření banky je storno transakce bráno jako splátka, takže stačí doplatit zbytek.

Jenom pro doplnění - ve výpisu je často storno transakce zaúčtováno k datu provedení původní transakce, nikoliv k datu, kdy byly peníze reálně vráceny na kartu.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 5. 2021 08:53 Odeslat příspěvek
Zároveň je taky možná dobré zmínit, že za vrácenou platbu se odečítá bonus (odměna z platby).


Offline - Návštěvník Profil 
6. 5. 2021 09:23 Odeslat příspěvek
Vrácení je zaúčtováno tento měsíc, nejde o storno původní platby.

K bonusu - to se mne asi netýká.
Mám jen EASY kartu, ta má jen pojištění prodloužené záruky (proto jsem platil jí).


Offline - Nadšenec Profil 
23. 5. 2021 19:04 Odeslat příspěvek
Jaka je aktualni situace s dobijením Revolutu kreditkami RB? Neni to urocene ihned?


Offline - Diskutér Profil 
24. 5. 2021 09:03 Odeslat příspěvek
není


Offline - Přeborník Profil 
24. 5. 2021 12:30 Odeslat příspěvek
RB má ve výlukách pro odměny „následující kartové transakce“ … „Inkasa za O2 služby (s výjimkou Odměn u kreditní karty O2 RB Karta)“. Týká se to jen toho telefonicky speciálně sjednaného pravidelného placení účtu O2 z karty, nebo i jednotlivého ručního splacení vyúčtování na webu?


Offline - Nadšenec Profil 
24. 5. 2021 15:05 Odeslat příspěvek
Máš pocit, že ruční splacení vyúčtování je inkaso?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309 ... 320  Další stránka
Stránka 306 z 320 [ Příspěvků: 4800 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies