FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

MONETA Money Bank

Offline - Diskutér Profil 
21. 11. 2021 19:35 Odeslat příspěvek
U Monety v soukromých poznámka mám tuto informaci o úročení do předposledního dne v mesici napsánu již několik let, farang byl rychlejší ... :-)
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
21. 11. 2021 19:43 Odeslat příspěvek
dr._lukas píše
Má někdo reálnou zkušenost, jestli se účet založí online v době okamžitých plateb i mimo pracovní den? Nic aktuálně u Monety otevřené nemám.
Myslím, že hodně lidí (včetně mne) tady zakládalo a úspěšně (tedy na N. pokus) založilo Spoření B v sobotu. Stačí kouknout několik stránek zpátky.


Offline - Diskutér Profil 
21. 11. 2021 19:47 Odeslat příspěvek
Nesměřoval dotaz spíše k založení účtu novým klientem, který nemá přístup do IB?


Offline - Nadšenec Profil 
21. 11. 2021 20:35 Odeslat příspěvek
Podle mě jo a tam to online imo nebude.


Offline - Přeborník Profil 
21. 11. 2021 20:57 Odeslat příspěvek
Ano, tak jsem to myslel, téměř okamžité založení novým klientem. Takto dobře to funguje v RB, tak škoda, že ne jinde.


Offline - Diskutér Profil 
21. 11. 2021 23:13 Odeslat příspěvek
Dnes v cca 22:45 jsem zakládal rodinnému příslušníkovi SÚ B a je stále ve stavu připraven k předání do bankovního systému - kocour v noci asi nepracuje a chrápe.


Offline - Přeborník Profil 
21. 11. 2021 23:33 Odeslat příspěvek
Tak jsem se objednal přímo na pobočku, stejně převody z Trinity fungují se zadání a s datem připsání do jiné banky v rámci D+0 jen v noci, takže bych je neměl stejně k pondělku kam odeslat. Ač jsem si v trinity vybrečel novou sazbu úročení, jako pro nové klienty a vklady, pořád je zase rozdíl 0,42% a v mém případě to dělá dost.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 11. 2021 10:28 Odeslat příspěvek
Pokud mam zalozeny terminovany vklad s urocenim 2.5%, jaky je poplatek pri predcasnem vyberu? Nasel jsem informaci "Poplatek za předčasný výběr se počítá 2 % p.a. (minimální poplatek je 0,5 %, a maximální 6,0 % ze zůstatku účtu). " Jak tomu rozumet - je to 2%, 0.5% nebo 6%? vite nekdo, jak se to pocita?


Offline - Inventář Profil 
22. 11. 2021 10:40 Odeslat příspěvek
Nemyslí tím, že se počítají 2 % (ze zůstatku) za nedokončený rok, přičemž minimálně to je 0,5 % (tj. za čtvrt roku a méně) a maximálně 6,0 % (tj. za tři roky a více)? Je k tomu nějaký kontext?


Offline - Návštěvník Profil 
22. 11. 2021 10:49 Odeslat příspěvek
Je to ten jejich zvyhodneny terminovany vklad uroceny zvyhodnene 2.5% na jeden rok: "Jednorázový termínovaný vklad v českých korunách se uzavírá na 12 měsíců." Tam to asi na vic nez rok nejde a po ukonceni roku je garanovano 2.5%.


Offline - Inventář Profil 
22. 11. 2021 11:03 Odeslat příspěvek
Ty máš na rok (možná i je teď v nabídce jediný), ale jinak minimálně měli v minulosti v nabídce i jiné TV (viz např. Produktové podmínky Dlouhodobého termínovaného vkladu). Sazebník mají jeden a ta řádka se týká všech TV, ale i SÚ (kde je poplatek proškrtnut). Takže si myslím, že to chápu správně.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 11. 2021 11:20 Odeslat příspěvek
Napsali mi, ze poplatek je pry podle vzorce AxBxC / 365, kde A je jistina termínovaného vkladu, B je úroková sazba a C je počet dní do původní splatnosti. Z toho ale nikdy 6% nedostanu, maximalne je to `B procent`, pokud to vyberu ten samy den, co jsem vklad zalozil, a tech minimalnich 0.5%, pokud to vyberu den pred terminem splatnosti.


Offline - Inventář Profil 
22. 11. 2021 11:30 Odeslat příspěvek
(Přijde mi, že ten vzorec neodpovídá tomu, co je v sazebníku, ale možná myslí, že B = 2 % dle sazebníku.) Tak si představ, že máš TV na 5 let (tj. řekněme 1825 dnů (zanedbáme přechodnost)) s úrokovou sazbou 2,8 % p.a. Po roce si to rozmyslíš a chceš předčasně vybrat, takže 1460 dnů před splatností. Pokud použiji B = 2,8 %, pak BxC/365= 2,8x4 = 11,2 % (pokud B=2%, pak je to 8 %), takže to je víc než 6 %.

V Tvém případě ano, nikdy nebude více než 6 %, ale to minimum zjevně počítáš špatně. Při B=2 % je to 92 dnů před splatností (1/4 roku), při B = 2,5% je to 73 dnů před splatností.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 11. 2021 13:22 Odeslat příspěvek
Tak jsem zakládal ten nový spořák včera dopoledne a dodnes to není aktivované. Aktivační platbu jsem poslal okamžitým příkazem přes QR, ale pro jistotu jsem ještě teď kontroval, jestli to sedí a v pohodě. Asi toho mají hodně a schvalují manuálně.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 11. 2021 13:30 Odeslat příspěvek
@Leeroy Jenkins

ono je asi rozdíl zakládat účet online přes web nebo přímo z IB..já zakládal hned v sobotu přes IB a během minuty jsem nový účet viděl v IB, a za další minutu už jsem tam viděl částku, kterou jsem tam překlopil z původního účtu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351 ... 521  Další stránka
Stránka 348 z 521 [ Příspěvků: 7812 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies