FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

MONETA Money Bank

Offline - Nadšenec Profil 
3. 12. 2022 14:12 Odeslat příspěvek
To je nějaká novinka nebo momentální omezení, že jde zadat odchozí platba ze SÚ pouze na BÚ v Monetě?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 12. 2022 16:10 Odeslat příspěvek
V IB to funguje ve Smart Bance v.56.0.0 ne, takže to vypadá na chybu.

Obrázek


Naposledy upravil lukas1107 dne 3. 12. 2022 16:16, celkově upraveno 2


Offline - Diskutér Profil 
3. 12. 2022 16:12 Odeslat příspěvek
Funguje to i v SB, takže jde o nějakou údržbu systémů, která se vás dotýká.


Offline - Přeborník Profil 
3. 12. 2022 17:03 Odeslat příspěvek
jjrr píše
Kde je možno v novém IB zrušit SÚ?
Prý to půjde za pár dnů.

-- 3. 12. 2022 17:03 --

https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... xtra-2.pdf :
Citace
Spořicí účet se sjednává na základě individuální nabídky banky.


Offline - Trvalý BAN Profil 
3. 12. 2022 17:43 Odeslat příspěvek
5,5 %, to není moc extra ale. Slabota.


Offline - Diskutér Profil 
4. 12. 2022 09:00 Odeslat příspěvek
5,5 % je slušné, o moc víc jinde s okamžitým přístupem k penězům nedostaneš. Větší peníze nechat někde na 6 a více procentech a něco si nechávat spořicích účtech s okamžitými platbami co mají těch 5,5 - 5,6 %.

5,5 mám u Monety taky, pravda teď bez peněz, ale třeba to časem bude zase zajímavé.

Já před měsícem zrušil běžný účet Monety a až teď zjisti, že nejbližší vkladomat mám právě Monetu navíc je poblíž i ČSOB bankomat, že kterého můžu kreditkou vybrat hotovost zdarma a hned bych ji dostal zpátky někam na účet. Tak přemýšlím jestli ten běžný účet zase nezaložit. :D


Offline - Trvalý BAN Profil 
4. 12. 2022 16:05 Odeslat příspěvek
Milos píše
Ve starém IB píšou, že by to mělo být v novém IB v Nastavení účtu, ale nějak to tam není :hm

Dnes už šel SÚ v novém IB zrušit, asi proběhla nějaká aktualizace systému.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 12. 2022 18:38 Odeslat příspěvek
Mohl bych poprosit o radu/ujištění někoho, kdo má EUR účet u Monety?
Zda jsem z jejich ceníku pochopil zcela správně, že když si odešlu z Revolutu eura SEPA platbou do Monety na svůj EUR účet u nich, tak za příchozí (a současně i v obráceném gardu odchozí platbu na Revolut) nebude ze strany Monety účtovaný žádný poplatek?


Offline - Trvalý BAN Profil 
4. 12. 2022 18:40 Odeslat příspěvek
Přesně tak.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 12. 2022 20:58 Odeslat příspěvek
Je to tak,prevody eur na monetu euroucet gratis,pouzivam dlouho,vybiram hotovost na SK nebo vsude v eurozone.To same i Fio eurucet.Nejpozdeji na druhy den penize pripsany na monete.


Offline - Diskutér Profil 
5. 12. 2022 06:47 Odeslat příspěvek
vybiras hotovost v eurozone? to ale u monety moc vyhodne neni prece.?-)


Offline - Diskutér Profil 
5. 12. 2022 09:38 Odeslat příspěvek
Proč? Na Slovensku ještě v září 22 v bankomatech některých bank bez poplatků.
Nebo je současný stav jiný?


Offline - Inventář Profil 
5. 12. 2022 22:41 Odeslat příspěvek
Ani v eurozoně už není ničím neobvyklým, že v mnoha bankomatových sítích je účtovaný příplatek za výběr při použití „zahraničních“ platebních karet, zejména v přímořských zemích a obzvlášť turisticky exponovaných lokalitách bude spíše raritou najít bankomat bez poplatku za výběr (ve Španělsku určitě nadpoloviční počet, v Řecku téměř všechny, Chorvatsko bude v eurozóně až za měsíc, ale již nyní si bez poplatku za výběr nelze vybrat z téměř žádného bankomatu)... Někteří vydavatele v současnosti umožňují nastavit si blokaci výběru, pokud vlastník bankomatu účtuje příplatek, ale to může být dvousečná zbraň - lehce se může stát, že široko-daleko nebude poblíž jiný bankomat, který příplatek neúčtuje a držitel se k hotovosti nedostane. S tím je už třeba počítat - eurozóna není nějak vyjímečná, aby si nešlo předem sehnat dostatek hotovosti, anebo se smířit s nějakým nákladem za výběr v cílové destinaci...

V každém případě ale tyto skutečnosti nevypovídají nic o nevýhodnosti eurového účtu - pakliže nebudu mít kartu, která se bude tvářit jako místní, tak příplatek bude účtovaný v tak jako tak a s tím už moc nenadělám... a Moneta nabízí v ČR nezpochybnitelně jeden z lepších eurových účtů (jen už proto, že si jej lze zřídit i samostatně bez potřeby korunového ůčtu - ač s ním je k dispozici služba Směnárna, poplatky (vydavatele karty) za výběr z bankomatu neúčtuje (akorát si je nutno ohlídat výběry v jiných měnách, než euro, tam je přepočet přes deviza-nákup do korun a teprve pak případně deviza-prodej do třetí měny), v případě potřeby lze na pokladně vložit hotovost, případně za poplatek vybrat - což může být za lepší sazbu, než bankomaty sítě Euronet), trochu můžou chybět okamžité europlatby, ale to zejména klýentům, kteří jsou „rozmlsaní“ bankami ze zemí eurozóny, kde jsou obvyklé...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 12. 2022 00:52 Odeslat příspěvek
Pokud jsem na Slovensku vybíral kartou k českému euroúčtu Moneta, bylo to vždy bez poplatku / DCC.
Zkoušeny bankomaty ČSOB a Euronet (!). Jinde v EU jsem zatím nevyzkoušel.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 12. 2022 14:47 Odeslat příspěvek
Dnes jsem se po měsíci přihlásil a vyskakuje na mě ,že konec přihlásení pomocí SMS končí 1.dubna .
Neměli to dříve od 1.ledna ?
Tak budu čekat do poslední chvíle ,třeba to ještě posunou a nebo zruší ? :-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467 ... 520  Další stránka
Stránka 464 z 520 [ Příspěvků: 7800 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies