FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

MONETA Money Bank

Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 7. 2021 11:02 Odeslat příspěvek
No nevím, již několikrát jsem to dnes zkoušel, a Revolut stále vychází o desetník levněji (pod 25kKč).

A teď jsem zkoušel směnárnu v aplikaci i na webu Monety a kurz byl stejný.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
14. 7. 2021 14:51 Odeslat příspěvek
“Příště by vás ta koruna ušetřená na marce mohla přijít draho”
(C) Bony a klid


Offline - Diskutér Profil 
14. 7. 2021 14:54 Odeslat příspěvek
Ano, Revolut do 25000 Kč (nebo při prémiovém účtu) je levnější. Ale po překročení 25000 už je levnější Moneta.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 7. 2021 12:05 Odeslat příspěvek
Na takové ty drobné platby kartou v EUR bude stejně Revolut stále o dost výhodnější.
Nedávno jsem takhle na nějakých trzích platil kartou (kreditkou Smart) a nevěděl, že je to v EUR a pak docela zaplakal nad kurzem.
Na Revolutu se mi toto nestane i když tam mám jen CZK, protože se provede automaticky směna o dost výhodněji než u Monety.


Offline - Inventář Profil 
19. 7. 2021 19:51 Odeslat příspěvek
Na Monetu pozor, v těchto věcech není vůbec transparentní - nechci je hned nařknout, že jsou podvodníci (na srovnání napříč celým trhem teď nemám přehled), na stránkách s kurzovním lístkem nicméně uvádí:
Třeba chorvatské kuny jsou dostupné na všech pobočkách s garancí nejlepšího kurzu

Každopádně platí, že tato informace platí opravdu jen pro valuty (na rozdíl od většiny jiných kamenných bank MMB dlouhodobě má paradoxně na valutách nižší spread, než na devizách - na druhé straně je to zejména díky tomu, že ty jejich devizy jsou extrémně předražené a u standardních karetních transakci prodávala při platbách kartou a výběrech z bankomatu za kurz podobný, jako mBank u svých běžných karet - né už debetek "Svět")...

S tím tvrzením o garanci Směnárny na "bankovním trhu" bych byl taky hodně opatrný - tohle se mi jeví minimálně neetické - podobnou službu nabízí i RB (dlužno dodat, že za poplatek, každopádně ani jejich kurzy nebyly naprosto mimo), ovšem pod RB už nyní patří i Akcenta a jejich kurzy jsou jednoznačně lepší, než MMB.

Nyní má ten spread MMB nastavený úplně špatně - popravdě nevím, kdo je cílová skupina a doporučil bych raději využít služeb fintech společností pro nižší obraty a naopak devizovek pro vyšší - ani jednomu nemá Směnárna MMB šanci konkurovat.

Pro nízké obraty pro kapené do 1000 eur měsíčně s přehledem vyhrává Revolut - kdo potřebuje vyšší obraty - zhruba tak do 4000 eur zaměsíc, tak kombinace Revolut + za 1 eur měsíčně si lze zaplatit u Zen.com "gold" účet (nižší tarif), který obsahuje možnost dobití kartou do objemu 3000 eur a směny za kurz podobný Revolutu (tam je limit až do 5000 eur - a to i včetně víkendů), v ceně jsou i odchozí 2 SEPA platby). Nad tento limit je už lepší mít uzavřenou smlouvu s devizovkou - srovnání dnes požadavek na nákup cca. 15.000 eur v 8:40 ráno:

- EasyChange 25,617 Kč/Eur
- Akcenta (platforma OLB) 25,633 Kč/Eur
- Moneta (v IB i v mobilní aplikaci prakticky totožný - zkoušeno při zadání 200 eur) 25,6562 Kč/Eur
- RoklenFx 25,5965 Kč/Eur

Střed mohl být tou dobou kolem 25,535 - ono už i těch cca. 6 haléřů marže u Roklenu se mi zdá příliš (navíc tento kurz je až od objemu 10000 eur, při nižším objemu je kurz horší, než u konkurence - minimálně Akcenty/EasyChange), jenže ono není aktuálně nic lepšího :-( (MMB při uvedení směnárny byla velmi dobrá volba, nyní je prakticky nepoužitelná).


Offline - Poslední varování Profil 
21. 7. 2021 06:30 Odeslat příspěvek
Tady jeden neustále tvrdil, jak mu MMB v aplikaci dává lepší kurz jak revolut. Mě to ukazovalo drahý kurz.

benzinky ONO mají dlouhodobě na € valuty spread (rozdíl mezi nákupní (ask) a prodejní (bid) cenou) 30 hal. (před Covidem měly 20 hal.), tedy asi lepší než většina kamenných směnáren, nevím jak banky?

vs: https://www.moneta.cz/kurzovni-listek


Offline - Trvalý BAN Profil 
21. 7. 2021 07:16 Odeslat příspěvek
Záleží o jakou částku šlo, u MMB to musí být něco pod 1000 Euro, aby to nabídlo lepší kurz.


Offline - Diskutér Profil 
21. 7. 2021 10:43 Odeslat příspěvek
Tak nevím, ale zkoušel jsem dnes dopoledne zažádat o kurz pro nákup 100, 1000 a 2000 EUR a kurz byl u všech třech částek téměř stejný v aplikaci i v IB (tedy u všech 6-ti pokusů).


Offline - Nadšenec Profil 
21. 7. 2021 10:46 Odeslat příspěvek
vpe píše
Tady jeden neustále tvrdil, jak mu MMB v aplikaci dává lepší kurz jak revolut. Mě to ukazovalo drahý kurz.

benzinky ONO mají dlouhodobě na € valuty spread (rozdíl mezi nákupní (ask) a prodejní (bid) cenou) 30 hal. (před Covidem měly 20 hal.), tedy asi lepší než většina kamenných směnáren, nevím jak banky?

vs: https://www.moneta.cz/kurzovni-listek

problém je, že reálně na ONU ty eura nemají, za poslední měsíc asi 6 pokusů a nejvíc jsem si odvezl asi 170 euro, jednou taky nic, jinak třeba 40 nebo 80


Offline - Trvalý BAN Profil 
22. 7. 2021 05:15 Odeslat příspěvek
MirekM. píše
Tak nevím, ale zkoušel jsem dnes dopoledne zažádat o kurz pro nákup 100, 1000 a 2000 EUR a kurz byl u všech třech částek téměř stejný v aplikaci i v IB (tedy u všech 6-ti pokusů).

Vždy stejně špatný nebo stejně dobrý?


Offline - Diskutér Profil 
22. 7. 2021 08:16 Odeslat příspěvek
To záleží, jak na to nahlížíš. :D
Mají přirážku k buy/sell kurzu cca 0,4 %. Jak bylo řečeno, devizovky umí pro velké objemy třeba 0,2 %, pro malé je to obvykle stejně nebo víc než těch 0,4 %. Revolut po vyčerpání limitu má přirážku 0,5 %.
Z mého pohledu je to plně konkurenční nabídka (které se žádná jiná banka ani nepřibližuje, co si pamatuju, RB ve své zpoplatněné směnárně má přirážku asi 1 %). Prostě buď se budeš snažit ušetřit 3 halíře a budeš posílat peníze do devizovky, nebo to instantně převedeš mezi svými účty. Co se ti vyplatí víc, je na tobě.
Už to není nejlepší sazba na trhu s nulovou přirážkou, jako byla do dubna, ale se současným nastavením je srovnatelná s čistým kurzem VISA.
A teda mluvím o euru, dolarový účet nemám, tam přirážku ve směnárně neznám.


Offline - Diskutér Profil 
22. 7. 2021 13:38 Odeslat příspěvek
qwepo753 píše
MirekM. píše
Tak nevím, ale zkoušel jsem dnes dopoledne zažádat o kurz pro nákup 100, 1000 a 2000 EUR a kurz byl u všech třech částek téměř stejný v aplikaci i v IB (tedy u všech 6-ti pokusů).

Vždy stejně špatný nebo stejně dobrý?

Uvedený den při všech pokusech IB a SB horší než v Revolutu (do 25.000 Kč/měsíčně) cca 10 hal na 1 EUR, takže souhlasím s tmx643, pokud se jedná o výměnu pro normálního smrtelníka nepodnikatele.


Offline - Nadšenec Profil 
2. 8. 2021 17:30 Odeslat příspěvek
Možná jsem objevil Ameriku ... Povedlo se nám v červenci téměř vyčerpat limit (62K) podnikatelské kreditní karty. V druhé půli července jsme zaplatili účet KK za červen v plné výši v bezúročném období, jako vždycky. V prvních dnech srpna jsme měli útratu dohromady kolem 2500 Kč. Nyní nemůžeme platit, protože tam zbývá jen něco pod 4 Kč. Až dosud jsme využívali (měsíční?) limit KK tak z 1/3 až z 1/2.

Měl jsem za to že limit je na jeden měsíc, tedy že se každý další měsíc limit "vynuluje" a jede se nanovo. Něco mi uniká?

Dnes jsem chtěl poslat peníze pomocí debetní karty MMB VISA na Revolut, dvakrát mi to prý banka zamítla. Setkal se s tím někdo? V minulosti jsem s tím neměl žádný problém. Nejsem si jistý, ale kdybych toto zkusil přes KK (nehledě na výše uvedené zjištění), předpokládám, že by za to nejenže nebyla odměna, ale ještě poplatek, jako když uskutečním bankovní převod z KK ... je to tak?


Offline - Přeborník Profil 
2. 8. 2021 19:27 Odeslat příspěvek
Citace
Měl jsem za to že limit je na jeden měsíc, tedy že se každý další měsíc limit "vynuluje" a jede se nanovo. Něco mi uniká?
Ne, limit je na celkové zadlužení. Kdybys deset měsíců utrácel 7k a splácel jen úroky a 1k jistiny, máš zadlužení 60k taky a dál přes 62 tě to nepustí.


Offline - Nadšenec Profil 
2. 8. 2021 21:07 Odeslat příspěvek
OK, díky. To jsem netušil. Po osmi měsících historie by nám snad limit mohli navýšit.
Bude stačit zaplatit jen část (na běžné měsíční náklady) a zbytek až ke konci bezúročného období?

peliculiar píše
Dnes jsem chtěl poslat peníze pomocí debetní karty MMB VISA na Revolut, dvakrát mi to prý banka zamítla. Setkal se s tím někdo? V minulosti jsem s tím neměl žádný problém. Nejsem si jistý, ale kdybych toto zkusil přes KK (nehledě na výše uvedené zjištění), předpokládám, že by za to nejenže nebyla odměna, ale ještě poplatek, jako když uskutečním bankovní převod z KK ... je to tak?

Co toto ... Má někdo zkušenost?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 521  Další stránka
Stránka 323 z 521 [ Příspěvků: 7812 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies