FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

MONETA Money Bank

Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 1. 2022 22:49 Odeslat příspěvek
V pondeli prevedeno do Expo � kolegove v praci uz take prevadi..
Jeste mam maleho tipa, ze to zvednou v unoru nad Expo, mozna i na 3,5 �
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
13. 1. 2022 00:00 Odeslat příspěvek
Nezvednou...
Ted se soustredi na jine produkty jak sporici ucty...(predstavi je unor/brezen, spise brezen)
A pokud nahodou zvednou, tak na max. 3%


Offline - Poslední varování Profil 
13. 1. 2022 04:13 Odeslat příspěvek
DoubleSix píše
S474N píše
EDIT: jak je na tom ten TOM plus vuci Genius Gratis?
Já myslím, že jediné plus na víc jsou výběry z bankomatů jiných bank v ČR a v zahraničí zdarma. Jinak to je stejné - všechny příchozí / odchozí platby zdarma, karta zdarma.
A co např. výběry a vklady hotovosti na pokladně ty u Genius Gratis byly původně zdarma, ale nevím jestli ještě stále jsou? U Tom Plus to asi zdarma nebude.


-
13. 1. 2022 07:36 Odeslat příspěvek
Máš nějaké dejavu?
Přesně před rokem jsi tady blábolil to samé:
vlazy píše
Já také mám ještě Genius Gratis a přemýšlím jestli by ho nebylo dobré změnit na ten Tom Plus dokud je ta možnost. Prozatím ale nevidím příliš důvod to měnit na Tom Plus. Získal bych tím výběry zdarma ze všech bankomatů což by bylo dobré, ale asi bych přišel o nějaké výhody které ještě možná jsou na tom Genius Gratis. Už se ani příliš neorientuji které výhody na tom Genius Gratis ještě jsou, protože některé se pomalu v tichosti asi rušily. Byly tam např. vklady a výběry na pokladně zdarma což asi jen tak u bank kromě FIO není a může se to výjimečně občas hodit, ale to už asi je zrušené. Výběry zdarma ze všech bankomatů by se mohly občas hodit i když výběry zdarma pouze z bankomatů MMB u Genius Gratis mi prozatím stačí. Každý se na to dívá asi z jiného pohledu a každému může vyhovovat něco jiného a tak těžko jednoznačně říct který z těchto dvou účtů je lepší.

Je vidět, že ani za rok jsi si nedokázal najít a přečíst ceník, kde by ses všechno dozvěděl a nemusel bys tady rok co rok mudrlit, zda změnit či ne nebo jestli něco "asi zdarma nebude"..
Ach jo.


Offline - Nadšenec Profil 
30. 1. 2022 12:53 Odeslat příspěvek
Moneta SMS:
Citace
Vážený kliente, pro vydání PINU zbývá 5 dní. Na tel 790 542 228 pošlete aktivační heslo a poslední 4 čísla Vaší karty. MMB

Vůbec to nevypadá jako phishing :D
Kartu s PINem mám dávno aktivní a používám. Nejhorší je, že to posílá fakt banka a myslí to vážně. Pak ať se nediví, že jejich klienti pošlou údaje SMSkou komukoliv.


Offline - Nadšenec Profil 
30. 1. 2022 12:56 Odeslat příspěvek
Tomu jsem se taky divil, kdyz mi to doslo….


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2022 12:51 Odeslat příspěvek
Máte někdo praktickou zkušenost s vybíráním EUR z EUR účtu u Monety?
Tvrdí, že má vyběry ze zahraničních bankomatů zdarma. Je to tedy tak, že když dojedu třeba do Marienbergu a půjdu si tam vyzvednout ze svého EUR účtu peníze, tak se mi z účtu strhne jen to, co si fyzicky vyberu?


Offline - Nadšenec Profil 
1. 2. 2022 13:25 Odeslat příspěvek
Pokud tam budeš z bankomatu vybírat kartou, kterou máš vydanou k tomu EUR účtu, tak ano.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 2. 2022 14:10 Odeslat příspěvek
@Navstevnik123 jak jsi poznal, že to poslala banka? Mně nic takového naštěstí nepřišlo, ale číslo odesílatele se dá nejspíš podvrhnout.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 2. 2022 14:24 Odeslat příspěvek
Podle guglu (oběti SMSky volaly na Monetu, kde jim potvrdili, že tahání údajů přes SMS myslí vážně) + https://www.moneta.cz/caste-dotazy/odpo ... ebni-karty


Offline - Trvalý BAN Profil 
1. 2. 2022 15:02 Odeslat příspěvek
Vždyť to jsou jen poslední 4 čísla karty. :D


Offline - Nadšenec Profil 
1. 2. 2022 18:12 Odeslat příspěvek
O to vůbec nejde. Jde o princip, že když klienty naučí odpovídat na podobné SMS, tak příště klidně pošlou jiné 4 čísla karty nebo celé číslo karty komukoliv, kdo se bude vydávat za Monetu.


Offline - Trvalý BAN Profil 
1. 2. 2022 20:59 Odeslat příspěvek
To bychom se měli vrátit k návštěvám poboček? Pokrok nezastavíš. Nemúžeš ochránit hlupáky před jejich vlastní hloupostí. Když po nich bude podvodník údaje z karty chtít, tak je stejně dostane.


Offline - Návštěvník Profil 
1. 2. 2022 21:20 Odeslat příspěvek
Bylo tam třeba poslat aktivační heslo a poslední čtyři čísla karty dohromady deset nic neříkajících čísel, jestli se nepletu. Spíš mě zarazilo, že to ale stejně nemají zmáknuté, páč mi ta výhružná SMS dorazila taktéž, přičemž ale kartu jsem měl už dávno před tím aktivovanou pomocí IB...šlendrián.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 2. 2022 22:10 Odeslat příspěvek
Posílat citlivé informace na základě SMS přes SMS bez jakékoliv autentizace odesílatele fakt za pokrok nepovažuju. Máme tu snad IB nebo appky, kde se dá PIN snadno pořešit.
Většina společností všude velkým červeným písmem upozorňuje, že podobným způsobem nebudou od svých zákazníků nikdy vyžadovat citlivé údaje, ať na podobné výzvy nereagují a ať takové pokusy hlásí bance.
Lidi jsou dementi a jak je to jednou naučíš, pošlou komukoliv cokoliv a problém budou mít i další banky, které proti podobným praktikám a špatné výchově naopak bojují.
Tady vůbec nejde o to, co mělo být obsahem požadované zprávy. Na podobné zprávy zaslané tímto způsobem by se nemělo reagovat nijak, nikdy a především by je banky neměly vůbec posílat způsobem, kde se nedá ověřit odesílatel zprávy.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365 ... 520  Další stránka
Stránka 362 z 520 [ Příspěvků: 7793 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies