FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

MONETA Money Bank

Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 11. 2020 15:31 Odeslat příspěvek
qwertz375 píše
Podle všeobecných produktových podmínek je třeba výpověď každé smlouvy zaslat na obchodní místo, které vede agendu k příslušnému smluvnímu vztahu. V tom hrůzostrašném IB jsem ale nenašel informaci, které obchodní místo to vlastně je.

Hodně by mě překvapilo, kdyby jedna návštěva libovolné pobočky nestačila k tomu, aby se vypověděly a zrušily všechny produkty. Kupříkladu BÚ jsem zakládal v rodném městě na pobočce (tehdy) GE MB, kde už MMB nesídlí (změnili adresu), kreditku jsem zakládal na pobočce v Praze, která už neexistuje. Pochybuju o tom, že je povinností klienta mít přehled o tom, kde vedou agendu k příslušnému smluvnímu vztahu.
Poslední příspěvek

23. 11. 2020 15:38 Odeslat příspěvek
Mě je to úplně buřt, kde vedou příslušnou agendu. Navštívit pobočku se rozhodně nechystám. Měli by mít jasnou korespondenční adresu kam může klient doručovat písemnosti.

23. 11. 2020 17:26 Odeslat příspěvek
dr._lukas píše
Přišlo to do IB? Žádnou novou zprávu nemám, každopádně už snížením na 0,5% je to mrtvý účet, lepší možnost, než ponechat na měsíc 300 tisíc za 1% v Hellobank, od ledna 200 tisíc a zbytek zaparkovat za 0,9% do J&T, nevidím..
Mně před pár sekundami přišla SMS a v IB to bylo jako zpráva na úvodní stránce.

A co 1,2 % u mBank až do (necelých) 800.000 Kč?

Offline - Diskutér Profil 
23. 11. 2020 17:59 Odeslat příspěvek
qwertz375 píše
A není pro nějakou příští marketingovou kampaň výhodnější v této bance vše zrušit tak, aby od nového roku dotyčný nebyl klientem? :D

:-D Mám zkušenost z jara, kdy jsem zrušil předešlé spoření, naivně doufal v lepší úroky v Creditas a ta s námi nakonec vyběhla po svém. Nestačil přijít ani email na rozloučení a už jsem byl klient Monety znovu..A vzhledem k tomu, jak dlouho vždycky trvá založit disponenta, tak ty spoření raději ponechám prázdné, abych status toho klienta už měl.

-- 23. 11. 2020 18:00 --

Regin: už se mBank vyjádřila, jak bude pokračovat v prosinci?

23. 11. 2020 18:36 Odeslat příspěvek
Úroky jsou špatné všude a vzhledem k zavedení podmíněného úročení s docela náročnými podmínkami se nedá předpokládat, že by v dohledné době mělo mít smysl provozovat zde "pasivní" spořicí účet. Ostatní produkty vyžadují alespoň trochu rozumně fungující IB, což tato banka nemá, a navrch uživatele z toho z paskvilu vykopne dřív, než se po přihlášení vůbec rozkouká.

23. 11. 2020 18:39 Odeslat příspěvek
Info z 2020-10

U spořicích účtu, u kterých jsme garantovali úrokovou sazbou 1,5 % p.a do 1 mil Kč. na 6 měsíců, dojde ke změně úrokové sazby 1.12. 2020, kdy upravíme sazby na 0,5% p.a. Je však zapotřebí zmínit, že bez ohledu na výši zůstatku. To znamená, že celý zůstatek na tomto spořicím účtu, bude zhodnocen jednotnou sazbou.

23. 11. 2020 18:55 Odeslat příspěvek
Myslím si, že jak sjednotí ty své spoření a spoříto od 1.1.2021 bude i na tomto účtu základní úrok 0,25% a získání úroku 0,5% bude podmíněno splněním podmínek / 20000 příjem na účet +5 debetních transakcí,min. 1 kartou/.

23. 11. 2020 19:06 Odeslat příspěvek
To až od 1. února, protože některým končí úročení 1,5% p.a. s koncem listopadu, pak následují 2 měsíce s 0,5%, jak psal Vasek06 výše a až potom dojde k unifikaci. Buď jak buď, MMB pro mě po letech přestává být bankou, kde má smysl držet rezervu.

23. 11. 2020 19:52 Odeslat příspěvek
dr._lukas píše
Zatím o žádné změně nevím. Každopádně se řídím aktuálním stavem (1,2 % mBank, 1,0 % Hello spořící, 0,6 % Hello běžný a Air spořící). Pokud se to změní, přerozdělím úspory podle toho.

24. 11. 2020 14:50 Odeslat příspěvek
peliculiar píše
Zatím mi tam straší starý spořící účet z dob GE s úrokem 0,8%, možná najde využití ...

Hmmm, tak nic no ...
Kód
GE spořící Genius 6 (0,8%) > 0,00 CZK @ 0,00%

Takových sdělení od MMB, ale o tom, že tento účet je nově k ničemu ani zmínka.

25. 11. 2020 11:32 Odeslat příspěvek
dr._lukas píše
Tak už se mBank vyjádřila: 0,9 %
Takže nastane přesun části úspor do Hello. Případně do stavebka Monety (1% úrok), jenže to je poněkud dlouhodobější řešení (na 6 let).

Offline - Diskutér Profil 
25. 11. 2020 13:54 Odeslat příspěvek
můžeš mít dvě, druhé bez SP a případně jej vybrat dřív

Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 11. 2020 12:11 Odeslat příspěvek
https://www.zive.cz/clanky/moneta-monet ... fault.aspx

Offline - Návštěvník Profil 
27. 11. 2020 12:27 Odeslat příspěvek
Nového IB se obávam, to současné je totiž OK.

Offline - Poslední varování Profil 
27. 11. 2020 12:55 Odeslat příspěvek
Mobilní aplikaci má MMB celkem dobrou a tak snad i to nové IB nebude špatné. To současné IB sice není nic moc, ale je dobře funkční a za ty léta co ho mají jsem si už na něho dokázal docela zvyknout. Snad se s tím novým IB nebudou inspirovat u mBank nebo nyní u Creditas kde je to hnus který jsem měl kdy možnost poznat. Bohužel mám dojem, že v bankovnictví v Česku je u IB trend, že čím horší tím lépe a názory klientů na to banky nezajímají a ignorují je.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290 ... 305  Další stránka
Stránka 287 z 305 [ Příspěvků: 4567 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies