FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Creditas (banka)

Offline - Návštěvník Profil 
18. 10. 2016 22:13 Odeslat příspěvek
Tak po FIO se podařilo další kampeličce transformovat na banku. Zřejmě (zatím neoficiálně) od 1.1.2017 budeme mít novou banku Creditas.
http://byznys.lidovky.cz/cesko-ma-dalsi ... -trhy_jakl

Jejich současný sazebník není úplně špatný, běžný účet je zdarma včetně elektronických transakcí, 5 výběrů z bankomatů v ČR zdarma (každý další 20 Kč), v cizině za 30 Kč. Od srpna vydávají vlastní platební karty, které v cizině mají výborné kurzy.

Podle dřívějšího vyjádření, chtějí zachovat bezplatný účet, přidat spořící účet a další standardní "bankovní" produkty. Připravuje se nové IB a SmartBanking v mobilu.

Jinak platby zadané do 23:55h. jsou tedy v režimu D+1, expresní platba zadaná do 11:30h. je za 85Kč :-(
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
18. 10. 2016 22:23 Odeslat příspěvek
Neoficiálně zasílají i "standardní" platby v režimu D+0 do cca. 11:30 hod. podobně jako v Air Bank - obě totiž taky používají stejný core banking systém (Arbes OBS, akorát Air Bank si ho pak "koupila" i s dedikovaným týmem pro další vlastní vývoj) - běžný účet jsem tam sice nikdy neměl, ale několik odchozích plateb z mých už neexistujících spořicích účtů mi pořád přišlo jako D+0, když jsem je zadal dopoledne...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 10. 2016 23:03 Odeslat příspěvek
philmencz píše
Tak po FIO se podařilo další kampeličce transformovat na banku. Zřejmě (zatím neoficiálně) od 1.1.2017 budeme mít novou banku Creditas.
http://byznys.lidovky.cz/cesko-ma-dalsi ... -trhy_jakl

Jak bylo řečeno, dokud nevložím prsty ... pardon dokud neuvidím jméno Creditas v Seznamu bank na webu ČNB, neuvěřím ;-) ... Ale psal jsem to jinde: Creditasu bych věřil, že na to mají, už jen díky průhlednému vlastnictví. Také ten článek v Lidovkách naznačuje, že skupina Unicapital má smysluplné zaměření, např. to zemědělství (viz Babiš) ...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 10. 2016 10:04 Odeslat příspěvek
S největší pravděpodobností si co nevidět otevřu v Creditas termiňák. Je tu někdo, kdo by mě chtěl doporučit a nabídne z doporučovací odměny půlku - půjdeme fifty fifty?

Upřednostním ověřené uživatele, co už se tu chvíli pohybují. Ale nabízejte, uvidíme. :)


Offline - Inventář Profil 
23. 10. 2016 10:42 Odeslat příspěvek
lopatickaCZ: Doporučitel nemá jak zjistit, že dostal doporučení právě za tebe, takže tuto praxi s dělením odměny z mé strany uplatnit nemůžu... Možná od někoho dostaneš nabídku, pokud by ale ne, tak se ozvi do SZ.


Offline - Diskutér Profil 
23. 10. 2016 11:03 Odeslat příspěvek
Tak cerstve info z pobocky na Smichove.

- na pobocce uz docela frmol, v novinach to jenom problesklo a o TV je zvyseny zajem
- na pobocce s vami sepisou krome obvyklych nalezitosti a prihlasky do zalozny take dalsi dva dokumenty
- jeden je dohoda o vraceni clenskeho vkladu na bezny ucet (pro pripad, ze by doslo k nejake nenadale udalosti a bankou se nestali, ke kteremu dojde po ukonceni TV)
- o odkupu zatim nevydanych akcii za nominalni cenu vaseho vkladu do 30 dnu od premeny zalozny v banku (tedy realne dostanete clensky vklad na zacatku unora) - tento dokument zaroven "prebije" ten predchazejici
- vyplata uroku, vyplata za akcie je vzdy na bezny ucet, bez nejde TV zalozit
- co bylo vicemene jasne, to priznali i na pobocce, ze po premenu v banku klesne i atraktivita novych TV, uroky pujdou dolu, vzhledem k pristupu na mezibankovni trh je to jasne. realne to muze jit dolu i drive, rozjela se totiz vyplata z ERB, takze nekteri pujdou preparkovat penize do Creditas

p.s. pripadny kod muzu poskytnout, kdyztak SZ. Zadny podil z odmeny vam ovsem neposlu, daruji jej cely charitativni organizaci (muze byt i dle vaseho vyberu).


Offline - Nadšenec Profil 
23. 10. 2016 11:54 Odeslat příspěvek
4honza:

"- jeden je dohoda o vraceni clenskeho vkladu na bezny ucet (pro pripad, ze by doslo k nejake nenadale udalosti a bankou se nestali, ke kteremu dojde po ukonceni TV)"

Žádný takový dokument se mnou nepodepisovali. Jen ten o odkupu nevydaných akcií za nominální cenu.


Offline - Diskutér Profil 
25. 10. 2016 14:18 Odeslat příspěvek
Edit: Oprava, prehledl jsem odkaz https://www.creditas.cz/aktuality/speci ... -ziskejte/

--
Tak v Creditasu už stihli snížit úroky během pondělí, jednoletý a dvouletý TV snížili o 0,25%.

MarekVach: Ano, ten dokument se jmenuje jinak (podepisuje se jich kvůli TV opravdu hodně), nemám to u sebe a z hlavy si to nepamatuji. Podstata je, že se členský vklad do záložny vrací nejpozději po ukončení TV v nominální hodnotě.


Naposledy upravil 4honza dne 25. 10. 2016 14:39, celkově upraveno 1


Offline - Inventář Profil 
25. 10. 2016 14:30 Odeslat příspěvek
Na jejich stránkách vidím pořád 1 letý termiňák na 1,5 % p.a. a 2 letý na 1,25 % p.a., což měli i předtím: https://www.creditas.cz/terminovane-vklady/. Do konce listopadu by ale pořád měla běžet akce zvýhodněných termínovaných vkladů, kdy je jednoletý uzavírán se sazbou 1,75 % p.a. a dvouletý se sazbou 1,5 % p.a.: https://www.creditas.cz/aktuality/speci ... -ziskejte/ nebo http://eepurl.com/cjlUDj probíhající společně s programem Doporučte a získejte (pokud má ještě někdo zájem využít a podpořit mě 500 Kč, i když nic nezíská, tak prosím SZ), tato akce by neměla být nijak dotčena - nabídku ale na svých stránkách s prezentací TV nijak nezmiňovali, sazby tam byly uvedené pořád jen ty standardní (1,5 % p.a. / 1,25 % p.a.)...

Až budou snižovat úrokové sazby, což jako banka nejspíš nesporně budou, tak to jistě nebude jen o 0,25 p.b.


Offline - Diskutér Profil 
25. 10. 2016 14:35 Odeslat příspěvek
freemantle: Aha, tak to jsem prehledl ted ten odkaz na "specialni nabidku", na jejich webu. Omlouvam se za dezinformaci :)


Offline - Návštěvník Profil 
25. 10. 2016 14:47 Odeslat příspěvek
Dokáže někdo odhadnout, jaká je pravděpodobnost, že se od začátku přístího roku bankou nestanou?


Offline - Nadšenec Profil 
25. 10. 2016 14:53 Odeslat příspěvek
Malá. ČNB tu licenci nevydá, aby jí hned stáhla, byť je pravda, že se při udělení ČNB trochu nešťastně vyjádřila, že je ještě čeká spousta práce.
Dovedu si ale představit, že si to sami kvůli nějakým procesům posunou, i když se tak nejspíš nestane.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 10. 2016 20:57 Odeslat příspěvek
No, přečetl jsem si různá vyjádření vč. toho na jejich webu a už nejsem nevěřící Tomáš, ale beru to tak, že 18.10. dostali ofiko papír o bankovní licenci, takže je to na 100 pro, jen účinné je to až k datu transformace. Tu plánují zřejmě na 1.1.2017. K tomu datu se zřejmě změní z družstva na a.s., což asi není úplně sranda, proto mají 2,5 měsíce na přípravu, ale de facto je to jen technická transakce (kterou ale zatím nikdo nikdy udělal, proto ty poznámky o složitém procesu).


Offline - Diskutér Profil 
25. 10. 2016 22:13 Odeslat příspěvek
@LaNov
FIO se take transformovala ze zalozny na banku, takze Creditas nebude jedina (a prvni).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 10. 2016 01:17 Odeslat příspěvek
Zenda1:
Ale ta nešla přeměnou dužstva, ale získala licenci pro Fio burzovní společnost. Creditas bude první v přímé přeměně.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 227  Další stránka
Stránka 1 z 227 [ Příspěvků: 3402 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies