FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Creditas (banka)

Offline - Diskutér Profil 
25. 6. 2022 15:50 Odeslat příspěvek
Podřízený vklad muže byt dobrý pro další diverzifikaci portfolia. Je to trochu podobné dluhopisum, avšak není to vůbec likvidni. Když už někdo neví, kam prachy vrazit, proč ne.
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
25. 6. 2022 19:29 Odeslat příspěvek
Když už, nejdřív investovat do široce diverzifikovaného portfolia akcií bank, ne? To je tentýž sektor, s pravděpodobně výrazně lepším rizikovým profilem, protože nehrozí nějaký jedinečný lokální průšvih. (A jestli se někomu takové portfolio nelíbí, nedivím se, ale tím spíš neinvestovat do podřízeného vkladu, aspoň pokud si daný investor neumí udělat kvalitní kvantitativní ocenění.)


Naposledy upravil fc70 dne 26. 6. 2022 15:56, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
25. 6. 2022 21:02 Odeslat příspěvek
Měl jsem skutečně na mysli, když už někdo neví kam s penězi, tj. ze má zainvestovano v akciích, ETF, dluhopisech, má investiční nemovitost atd. a pořad neví, kam peníze strčit, tak pak muže byt řec o něčem takovém. Osobně bych takto riskoval třeba s 1/100, tj má li někdo hezky diverzifikovanych 10 mega, klidně si muže ze 100 tisíci, což je tuším minimum, takto zariskovat.


Offline - Inventář Profil 
26. 6. 2022 10:26 Odeslat příspěvek
I ten, kdo má peníze, bude nějakou část těžko dávat do rizikové, nelikvidní a nevýnosné investice. Tady bych připomněl i jak předloni nedodrželi slib ohledně úročení spořicích účtů a peníze vyplatili jen těm klientům, kteří s nimi mnoho měsíců bojovali. Podobný problém může nastat i u podřízených vkladů, zkuste se pak roky soudit s vytunelovanou kampeličkou.


Offline - Návštěvník Profil 
28. 6. 2022 13:02 Odeslat příspěvek
Co je platné že Creditas na tu celkovou bídu na trhu má ještě celkem slušné sazby..že termínovaný účet na 6 měsíců nejde založit v mobilním bankovnictví bych ještě skousnul,ale že kvůli spořáku s měsíční výpovědi musíte na pobočku tak to mi opravdu hlava nebere!! Myslel jsem že doba ,kdy se kvůli každé kravině muselo na pobočku už je dávno pryč . Asi nemají zájem aby si to lidé zakládali ,jinak tomu nerozumím tedy ..


Offline - Inventář Profil 
28. 6. 2022 13:09 Odeslat příspěvek
Creditas Spořicí vklad 1M i Termínovaný vklad 6M jdou založit online z IB, na pobočku se kvůli tomu nemusí. Stačí tedy použít internetové bankovnictví místo mobilního bankovnictví a nikam chodit nemusíš :-)


Offline - Diskutér Profil 
28. 6. 2022 13:26 Odeslat příspěvek
Mohu u spořícího vkladu 1M po zadání výpovědi na celou částku na účet přidávat další peníze a bude až do toho data výpovědi úročena celá částka?
Když zadám výpověď dnes tak to akorát vychází na 1.8., ale chtěl bych tam peníze poslat až 1.7., tak jestli to není problém?


Offline - Inventář Profil 
28. 6. 2022 16:01 Odeslat příspěvek
Nějak mi přijde, že můžeš dát výpověď jen na vklad, který už tam v době zadávání výpovědi je. Ne, že si dáš výpověď na celý vklad, pak tam přiložíš a za kratší než celou dobu výpovědi, si ten přívklad vybereš. To mi přijde jako proti principu toho produktu. Jinak ano, přívklad bude úročen, ale myslím, že nepůjde vybrat, resp. půjde vybrat na základě jiné zadané výpovědi.


Offline - Diskutér Profil 
12. 7. 2022 00:23 Odeslat příspěvek
Creditas aktuálně nezvládá převody mezi vlastními účty v reálném čase ani aktualizaci zůstatků po převodu. Stále svítí původní zůstatek (i po aktualizaci zobrazení) přestože okamžitá platba už dorazila do cílové banky :-)
Převod mezi vlastními SU je ve stavu "čekající" dlouhou dobu. Asi probíhá nějaké hromadné zpracování plateb.


Offline - Inventář Profil 
18. 7. 2022 09:47 Odeslat příspěvek
"Novým vlastníkem Expobank CZ s vazbami na Rusko by se měla stát Banka Creditas. Dříve oznámený prodej konsorciu lotyšské Signet Bank se neuskuteční." (iDnes.cz)


Offline - Diskutér Profil 
18. 7. 2022 10:22 Odeslat příspěvek
Clovek si zaklada ucty a ony ty banky bud odchazi z trhu, slucuji se. Jen krach jsem jeste nezazil.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 7. 2022 12:05 Odeslat příspěvek
Nakonec se to vše skončí na BlackRockbank a Vanguardbank ;-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 7. 2022 12:28 Odeslat příspěvek
Založil jsem si v Creditas účet v EUR + karta a účet v USD (bez karty). Dají se nějak v Čechách vybrat EURa z tohoto účtu bez poplatku a stejně tam USD?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 7. 2022 12:58 Odeslat příspěvek
M2M píše
Založil jsem si v Creditas účet v EUR + karta a účet v USD (bez karty). Dají se nějak v Čechách vybrat EURa z tohoto účtu bez poplatku a stejně tam USD?

USD asi žádné, ale na pražském letišti jsou Euronet bankomaty, co vydávají EUR, ale je to zlodějina. To je asi fakt lepší se domluvit přímo v Creditasu na pobočce. :-)


Offline - Inventář Profil 
22. 7. 2022 14:52 Odeslat příspěvek
A nevydají to bankomaty Euronet přes dvojí konverzi?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264 ... 295  Další stránka
Stránka 261 z 295 [ Příspěvků: 4422 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies