FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Potřeba více karet před odjezdem do zahraničí

Offline - Diskutér Profil 
15. 11. 2016 13:36 Odeslat příspěvek
Jo, banka už jí kartu zablokovala. Poškozená říkala, že v USA se musela při platbách kartou v obchodních centrech podepisovat a že jí i kontrolovali při platbě její doklady, jestli je karta její.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
15. 11. 2016 15:50 Odeslat příspěvek
osobne2 píše
Kdyz uz jsme u toho zahranici, jednou jsem vyslychal manika, co prodaval zbozi z Ciny pres aukro v CR, nekolika lidem zbozi nedodal a pak jim napsal email, ze zbozi uz neni a ze jim tedy vrati penize, no penize dlouho nevracel, tak to dva kupujici oznamili policii, skoda byla jen par stokorun. Nakonec z nej vylezlo, ze jel obchodne na nekolik mesicu do Ciny a kdyz se odtamtud poprve prihlasil do IB GE Money, tak mu ho z bezpecnostnich duvodu zablokovali a na infolince mu rekli, ze IB mu odblokuji jedine osobne v CR na pobocce GE, takze nemohl penize vratit.

Ty jo tohle je fakt pravda?
Ja se prihlasoval do IB z PC kavarny napr v Turecku, Africe a nikdo me u GE ucet neblokl. Jak je to mozny? :) Tohle je dobry vedet, mozna dat bance vedet pred odjezdem, coz jsem neucinil.


Offline - Diskutér Profil 
15. 11. 2016 20:02 Odeslat příspěvek
GE / Moneta podmínky přímého bankovnictví:
Banka je oprávněna dočasně zablokovat přístup k  IB v  případech, kdy je IP adresa, ze které se Klient přihlašuje do  IB, Bankou vyhodnocena jako riziková. Přístup k IB se automaticky obnoví při přihlášení Klienta z nerizikové IP adresy.

+ spousta dalšího veselého čtení, tak nevím, čemu se pak klienti diví (asi to nečtou)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 11. 2016 13:06 Odeslat příspěvek
osobne2 píše
Jo, banka už jí kartu zablokovala. Poškozená říkala, že v USA se musela při platbách kartou v obchodních centrech podepisovat a že jí i kontrolovali při platbě její doklady, jestli je karta její.

To je v USA celkem normalni. Nekteri Americani si uz kolem roku 2005 do podpisoveho prouzku psali "** - SEE ID - **" cimz naznacovali ze chteji aby obsluha POS chtela videt doklady a od te doby se to nejak rozmohlo.
To je ale vsechno nanic, kdyz nekdo udela MO/TO transakci. Ty jsou v USA naprosto bezne, stejne jako dochargeovani nejakeho poplatku, a tak. Nemohla si dotycna neco objednat na webu Targetu (takovy americky tesco) a zapomenout na to ? Nebo nekdo za ni.


Offline - Administrátor Profil 
16. 11. 2016 13:22 Odeslat příspěvek
Po mně chtěli vidět doklad při platbě v supermarketu v Dominikánské republice a to šlo o malou částku (co si pamatuji, tak zmrzka a láhev rumu).


Offline - Diskutér Profil 
16. 11. 2016 14:41 Odeslat příspěvek
Těžko, v USA byla jen na dovolené v srpnu v Kalifornii a utratila kartou cca 15000 Kč, neoprávněné transakce proběhly v listopadu ve státě New York, dokonce dvě ve stejný den ve stejném obchodě, obě celkem přes 30000 Kč. Jinak říkala, že se snad při každé transakci kartou v USA musela podepsat a ukázat doklad totožnosti, platila tam kartou prý jen v obchodních centrech.


Offline - Inventář Profil 
22. 11. 2016 22:26 Odeslat příspěvek
Se tam podepisuji vsichni? Tam totiz chip a pin nezadavaji...


eL Ká píše
Ještě bych byl ochotný uvažovat, že bych tuto informaci bance předal elektronicky prostřednictvím IB, ale TELEFONOVAT DO BANKY? To jsem naštěstí dělal naposledy v minulém století.


Bohuzel zabezpecenou komunikaci pres IB nemaji vsechny banky. Ani raiffeisen to neumi...


Offline - Diskutér Profil 
22. 11. 2016 23:12 Odeslat příspěvek
Tak vicemene v USA je spousta obchodu, kde jednak PIN zadavate, spousta obchodu, kde treba proste projedete kartu cteckou sami a volite jen DEBIT/CREDIT card (kdyz to na terminalu vyleze). A chipem jsem tam platil snad jen jednou :)

Minuly rok se mi stalo to same, platil jsem kartou pouze v Arizone, rozhodne jsem neplatil v zadnym pochybnych obchodech, a karta byla zneuzita nekde na vychodnim pobrezi v nejakem retezci, cca utrata $200. Me teda sami volali v noci z banky a kartu hned zablokovali, protoze se hned po prvnim uspesnem zaplaceni pokouseli o dalsi platby ve vyssich castkach. Nastesti tam probehla tou kartou validni transakce v CR asi 5hod predtim, takze to nejaky jejich anti-fraud system pochytil.

Bance jsem dodal prohlaseni, ze jsem tu transakci neprovedl, ze kartu fyzicky vlastnim a nachazela se v CR a transakci uspesne vyreklamoval, nestalo me to nic.


Offline - Diskutér Profil 
22. 11. 2016 23:44 Odeslat příspěvek
Jo te poskozene banka penize na ucet take hned predbezne vratila, ale probiha reklamacni rizeni, pri kterem banka zjistuje informace od prijemce platby pres karetni spolecnost a do 90 dnu by mela o reklamaci rozhodnout, jestli je opravnena nebo ne. Na ty neopravnene transakce prisla banka sama a kartu zablokovala, byla to mBank.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 11. 2016 13:17 Odeslat příspěvek
4honza píše
Tak vicemene v USA je spousta obchodu, kde jednak PIN zadavate, spousta obchodu, kde treba proste projedete kartu cteckou sami a volite jen DEBIT/CREDIT card (kdyz to na terminalu vyleze). A chipem jsem tam platil snad jen jednou :)


Vloni v létě jsem v USA provedl kartou desítky transakcí na různých místech a ani jednou se mě nestalo, že bych zadával PIN. Drobné platby šly jen na protáhnutí kartou (parkovné, lístky na metro, fast food), větší na podpis. A také ani jedna platba nešla přes čip, vše přes magnetický pásek. Bylo úplně jedno, zda se platilo kartou americkou či jinou. Přejel jsem do Kanady a tam to bylo úplně stejné jak v Evropě, stejné platební terminály, platby jen přes čip se zadáváním PIN.

Od 1.10.2015 došlo v USA ke změně, odpovědnost za zneužití karty při použití magnetického pásku u čipové karty přešla na obchodníka, takže většina z nich (snad) terminály vyměnila. A na rozdíl od minulosti, kdy všechny platby bez ohledu na typ karty probíhaly stejně, teď by tam měl být rozdíl. U našich karet je nastavena prioritní autorizace přes PIN a proto by v čipových terminálech i v USA by se měl PIN zadávat. Americké karty ale na rozdíl od zbytku světa jsou vydávány převážně jako "chip and signature" a při platbě touto kartou by se mělo podepisovat stejně jako předtím. Zda je to tak doopravdy, nevím.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 40 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies