FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka 

Potřeba více karet před odjezdem do zahraničí

Offline - Diskutér Profil 
15. 11. 2016 13:36 Odeslat příspěvek
Jo, banka už jí kartu zablokovala. Poškozená říkala, že v USA se musela při platbách kartou v obchodních centrech podepisovat a že jí i kontrolovali při platbě její doklady, jestli je karta její.
Poslední příspěvek

15. 11. 2016 15:50 Odeslat příspěvek
osobne2 píše
Kdyz uz jsme u toho zahranici, jednou jsem vyslychal manika, co prodaval zbozi z Ciny pres aukro v CR, nekolika lidem zbozi nedodal a pak jim napsal email, ze zbozi uz neni a ze jim tedy vrati penize, no penize dlouho nevracel, tak to dva kupujici oznamili policii, skoda byla jen par stokorun. Nakonec z nej vylezlo, ze jel obchodne na nekolik mesicu do Ciny a kdyz se odtamtud poprve prihlasil do IB GE Money, tak mu ho z bezpecnostnich duvodu zablokovali a na infolince mu rekli, ze IB mu odblokuji jedine osobne v CR na pobocce GE, takze nemohl penize vratit.

Ty jo tohle je fakt pravda?
Ja se prihlasoval do IB z PC kavarny napr v Turecku, Africe a nikdo me u GE ucet neblokl. Jak je to mozny? :) Tohle je dobry vedet, mozna dat bance vedet pred odjezdem, coz jsem neucinil.

15. 11. 2016 20:02 Odeslat příspěvek
GE / Moneta podmínky přímého bankovnictví:
Banka je oprávněna dočasně zablokovat přístup k  IB v  případech, kdy je IP adresa, ze které se Klient přihlašuje do  IB, Bankou vyhodnocena jako riziková. Přístup k IB se automaticky obnoví při přihlášení Klienta z nerizikové IP adresy.

+ spousta dalšího veselého čtení, tak nevím, čemu se pak klienti diví (asi to nečtou)

Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 11. 2016 13:06 Odeslat příspěvek
osobne2 píše
Jo, banka už jí kartu zablokovala. Poškozená říkala, že v USA se musela při platbách kartou v obchodních centrech podepisovat a že jí i kontrolovali při platbě její doklady, jestli je karta její.

To je v USA celkem normalni. Nekteri Americani si uz kolem roku 2005 do podpisoveho prouzku psali "** - SEE ID - **" cimz naznacovali ze chteji aby obsluha POS chtela videt doklady a od te doby se to nejak rozmohlo.
To je ale vsechno nanic, kdyz nekdo udela MO/TO transakci. Ty jsou v USA naprosto bezne, stejne jako dochargeovani nejakeho poplatku, a tak. Nemohla si dotycna neco objednat na webu Targetu (takovy americky tesco) a zapomenout na to ? Nebo nekdo za ni.

Offline - Administrátor Profil 
16. 11. 2016 13:22 Odeslat příspěvek
Po mně chtěli vidět doklad při platbě v supermarketu v Dominikánské republice a to šlo o malou částku (co si pamatuji, tak zmrzka a láhev rumu).

16. 11. 2016 14:41 Odeslat příspěvek
Těžko, v USA byla jen na dovolené v srpnu v Kalifornii a utratila kartou cca 15000 Kč, neoprávněné transakce proběhly v listopadu ve státě New York, dokonce dvě ve stejný den ve stejném obchodě, obě celkem přes 30000 Kč. Jinak říkala, že se snad při každé transakci kartou v USA musela podepsat a ukázat doklad totožnosti, platila tam kartou prý jen v obchodních centrech.

Offline - Inventář Profil 
22. 11. 2016 22:26 Odeslat příspěvek
Se tam podepisuji vsichni? Tam totiz chip a pin nezadavaji...

eL Ká píše
Ještě bych byl ochotný uvažovat, že bych tuto informaci bance předal elektronicky prostřednictvím IB, ale TELEFONOVAT DO BANKY? To jsem naštěstí dělal naposledy v minulém století.

Bohuzel zabezpecenou komunikaci pres IB nemaji vsechny banky. Ani raiffeisen to neumi...

22. 11. 2016 23:12 Odeslat příspěvek
Tak vicemene v USA je spousta obchodu, kde jednak PIN zadavate, spousta obchodu, kde treba proste projedete kartu cteckou sami a volite jen DEBIT/CREDIT card (kdyz to na terminalu vyleze). A chipem jsem tam platil snad jen jednou :)

Minuly rok se mi stalo to same, platil jsem kartou pouze v Arizone, rozhodne jsem neplatil v zadnym pochybnych obchodech, a karta byla zneuzita nekde na vychodnim pobrezi v nejakem retezci, cca utrata $200. Me teda sami volali v noci z banky a kartu hned zablokovali, protoze se hned po prvnim uspesnem zaplaceni pokouseli o dalsi platby ve vyssich castkach. Nastesti tam probehla tou kartou validni transakce v CR asi 5hod predtim, takze to nejaky jejich anti-fraud system pochytil.

Bance jsem dodal prohlaseni, ze jsem tu transakci neprovedl, ze kartu fyzicky vlastnim a nachazela se v CR a transakci uspesne vyreklamoval, nestalo me to nic.

22. 11. 2016 23:44 Odeslat příspěvek
Jo te poskozene banka penize na ucet take hned predbezne vratila, ale probiha reklamacni rizeni, pri kterem banka zjistuje informace od prijemce platby pres karetni spolecnost a do 90 dnu by mela o reklamaci rozhodnout, jestli je opravnena nebo ne. Na ty neopravnene transakce prisla banka sama a kartu zablokovala, byla to mBank.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 11. 2016 13:17 Odeslat příspěvek
4honza píše
Tak vicemene v USA je spousta obchodu, kde jednak PIN zadavate, spousta obchodu, kde treba proste projedete kartu cteckou sami a volite jen DEBIT/CREDIT card (kdyz to na terminalu vyleze). A chipem jsem tam platil snad jen jednou :)

Vloni v létě jsem v USA provedl kartou desítky transakcí na různých místech a ani jednou se mě nestalo, že bych zadával PIN. Drobné platby šly jen na protáhnutí kartou (parkovné, lístky na metro, fast food), větší na podpis. A také ani jedna platba nešla přes čip, vše přes magnetický pásek. Bylo úplně jedno, zda se platilo kartou americkou či jinou. Přejel jsem do Kanady a tam to bylo úplně stejné jak v Evropě, stejné platební terminály, platby jen přes čip se zadáváním PIN.

Od 1.10.2015 došlo v USA ke změně, odpovědnost za zneužití karty při použití magnetického pásku u čipové karty přešla na obchodníka, takže většina z nich (snad) terminály vyměnila. A na rozdíl od minulosti, kdy všechny platby bez ohledu na typ karty probíhaly stejně, teď by tam měl být rozdíl. U našich karet je nastavena prioritní autorizace přes PIN a proto by v čipových terminálech i v USA by se měl PIN zadávat. Americké karty ale na rozdíl od zbytku světa jsou vydávány převážně jako "chip and signature" a při platbě touto kartou by se mělo podepisovat stejně jako předtím. Zda je to tak doopravdy, nevím.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 40 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies