FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Hello bank!

Offline - Nadšenec Profil 
14. 1. 2021 16:04 Odeslat příspěvek
Je nekdo schopen vysvetlit co presne znamena ve vypisu kreditky za XII. mesic rezervace uverovych zdroju a u toho -29Kc?

Kreditka byla v prosinci splacena v bezurocnem obdobi a v prosinci byla provedena jedina platba za ktery byla pripsana odmena.
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
14. 1. 2021 16:30 Odeslat příspěvek
Klasický měsíční poplatek u kreditek, v této výši pokud se nepletu je to pro karty HB v cobrandu s Alza.cz, u jiných je to 50 Kč. Takový poplatek je běžný u všech kreditek napříč bankami, u většiny z nich se mu ale dá vyhnout. U HB se mu lze vyhnout jedině tak, že na konci měsíce je dluh nulový (tedy nestačí uhradit až v bezúročném období, ale dřív tak, aby na konci měsíce při generování výpisu byl dluh nula). To jsi ty dle toho co píšeš nesplnil, prosincová platba (byť tedy jedna jediná) dluh ve výpisu prosince vytvořila a ty jsi jí do konce prosince nevyrovnal. Toto neúčtování poplatku při nulovém dluhu na zlomu měsíce je neoficiální funkce kreditky HB, ale známá. Jiné banky mají u kreditek tento poplatek odpuštěn i oficiálně při splnění určitého obratu za měsíc (třeba kreditky u ČS, ČSOB, mBank), jinde ho neprominou ani tak (třeba RB Mall, HC).

Offline - Nadšenec Profil 
14. 1. 2021 16:55 Odeslat příspěvek
Aha, zajimave. Bude to asi presne tak, jak pises. Je to kreditka vydana Alzou a nepouzivam ji moc casto, takze tuhle finesu jsem doted nezaevidoval. Je to tak, na konci mesice na 0 splacena nebyla(myslel jsem, ze staci to bezurocne), takze diky tomu se to nauctovalo.
Sice jsem diky odmene i tak v +, ale nevedel jsem. Diky moc za vysvetleni, priste budu chytrejsi ✊

Naposledy upravil Rop dne 14. 1. 2021 19:06, celkově upraveno 1

Při reakci na poslední příspěvek prosím mačkejte namísto čudlíku "Citovat" čudlík "Odpovědět". Dík.

Offline - Návštěvník Profil 
19. 1. 2021 16:01 Odeslat příspěvek
Momentálně z infolinky potvrzený výpadek přihlašovacích SMS, nevím, jak dlouho to potrvá.

19. 1. 2021 16:30 Odeslat příspěvek
pmoravec: super dik moc, zminil jsem to ve vlakne Equa ze mi to tez neslo a nasledne neslo i u HB se dostat do IB pomoci sms. Pres apku to urcite jit muze, ale je problem ze ja jsem si zablokoval pristup z mobilu pres app a to musim vzdy odblokovat a povolit prave telefon v IB takze se tam nedostanu :(

Offline - Návštěvník Profil 
19. 1. 2021 19:53 Odeslat příspěvek
SMS postupně dorážely s několikahodinovým zpožděním, ale už to konečně asi hodinu jede.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 1. 2021 23:12 Odeslat příspěvek
pivinecek píše
regin píše
pivinecek píše
Ahoj, při založení Hello běžného účtu online jsou potřeba 2 doklady totožnosti, jeden z nich je občanka, nevíte zda musí být ten druhý opět doklad s fotkou - tzn. pas nebo řidičák? Nebo zda stačí třeba rodný list, případně kartička ze zdravotní pojišťovny? Díky

Už nevím přesně, jaký druhý doklad jsem jim nahrál, ale protože ridičák ani pas nemám, tak evidentně druhý doklad nemusí mít fotku.

A zakladal jsi to online? Nebo na pobocce?

Pozdě ... ale přesto potvrzuji. Já zakládal na pobočce, protože druhý (obvykle požadovaný) doklad (cestovní pas, řidičský průkaz) nemám. Pro přítelkyni jsme to zakládali online, ač tyto doklady také nemá a kupodivu to prošlo s nahráním rodného listu, ač tam chtějí výše uvedené.

20. 1. 2021 08:06 Odeslat příspěvek
No oni se asi spokojí s jakýmkoli papírem, hlavně že tam něco je... Já kdysi nahrával OP do Hello Bank!, byl to dvoustránkový PDF. Nespokojilo se to s tím, psalo to, že to musí být nejméně dva dokumenty (jejich ajťáci ještě nepochopili, že dvě strany občanky můžou být v jednom dokumentu). Tak jsem tam nahrál ten samý soubor ještě jednou a prošlo to...

20. 1. 2021 09:29 Odeslat příspěvek
Nevím jestli to tu už nebylo, já si všiml v prosinci a potvrdil teď - už se nemění blokovaná a zaúčtovaná platba.
Platil jsem v pondělí v dolarech, ihned jsem se díval do IB na transakci a ta samá částka v korunách se mi dnes zaúčtovala.

Tedy alespoň u recurring order.

20. 1. 2021 09:43 Odeslat příspěvek
@Suky, mělo by záležet v kolik/jaký den je ta platba v cizí měně realizovaná. Pokud později odpoledne či večer či kdykoliv o víkendu, kdy už je znám MasterCard kurz na daný den (pro víkend páteční), pak samosebou není důvod následně blokaci měnit. Všední dny ráno/dopoledne, tam se většinou doladění blokace provede, jakmile je ten kurz daného dne znám, klidně tedy tentýž den večer. Ty máš jiné zkušenosti i z dopoledních plateb ze všedního dne?

20. 1. 2021 10:49 Odeslat příspěvek
Moje zkušenost je taková, že vůbec nezáleží na dni nebo jeho době. Hello prostě vezme nějaký kurz a ten se při zaúčtování už nemění. Zajímavé na tom je to, že se občas lehce liší od kurzu, který uvádí mastercard. Ale je to naprosto zanedbatelná odchylka (možná nějaké zaokrouhlení?), teda aspoň z toho, co jsem pozoroval u sebe.

20. 1. 2021 10:56 Odeslat příspěvek
Mám stejnou zkušenost i z ranních a víkendových plateb, je zaúčtováno to, co bylo blokováno...

20. 1. 2021 13:13 Odeslat příspěvek
Platba byla dopoledne 9:32 a já hned kontroloval kolik blokují...

20. 1. 2021 14:01 Odeslat příspěvek
Tak to já mám opačnou zkušenost. Zablokuje se nějaká částka a za 2-3 dny se strhne jiná, většinou vyšší.

20. 1. 2021 15:05 Odeslat příspěvek
Tak tomu se mi regine teda nechce věřit. Ne jestli se bavíme o Hello KK. Jedině, že by se to teď nějak měnilo, protože poslední dobou mi konverzi prováděla vždy Curve. Ale ještě před rokem jsem platil pravidelně přes Hello KK a nikdy se mi částka mezi blokací a zaúčtováním nezměnila.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348 ... 363  Další stránka
Stránka 345 z 363 [ Příspěvků: 5436 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies