FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Hello bank!

Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 10. 2020 11:40 Odeslat příspěvek
Taky to čekám. Teda pokud hello ještě ten systém nějak nedoladí...
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
3. 10. 2020 13:52 Odeslat příspěvek
Nebo taky mohli v HB odfiltrovat ten základní 1% bonus při použití Curve, Twisto atd. a na ten doplňkový u kreditky HB-Mototechna, počítaný jako 5% jen při MCC benzínky, mohli zapomenout (nebo nechtěli blokovat tankování s odměnou v zahraničí, skrz Curve tedy v Londýně :) )... U jiných karet (např. Datart) využití Curve pro ten bonus partnera nelze už od dřív, tam se musí shodovat obchodník, ne jen MCC, ale na toto mohli zapomenout.
Neboli: zatím nikdo zde spolehlivě nenapsal, že by základní 1% odměna po 23.9. byla i za transakce Curve, Twisto atd... Já už měl 23.9. transakce pro odměnu 150 Kč udělány, také jsem tedy nemohl prověřit, to až teď říjen. Nesmíme totiž zapomínat na minulost: třeba když HB vyloučila z bezúročného období MCC 6012 (dobíjení Monese, Revolut, CK...), tak to z odměn skutečně rovněž vyškrtli (to že u Revolut se pak MCC měnil na jiný mimo výluku je věc jiná). Teď to bohužel nemusí být jiné, i když také v to doufám, že to bude v pohodě.

3. 10. 2020 14:44 Odeslat příspěvek
Přesně tak to může být. Ono totiž ty bonusy za tankování jsou čistě na MCC kódu, takže jestli je obchodník Curve nebo někdo jiný nehraje roli.

4. 10. 2020 09:13 Odeslat příspěvek
drkarel píše
Bez bonusu přeplatek snad jakkoliv - Revolut. Převod by měl taky být za 0,-, ne? S bonusem to bude asi horší.

minarjo píše
... Nesmíme totiž zapomínat na minulost: třeba když HB vyloučila z bezúročného období MCC 6012 (dobíjení Monese, Revolut, CK.......

Tak jak to teda je? Muzu prevest preplatek nad uverovy ramec na revolut? Nebudu se prevod hned urocit jako vyber z bankomatu??

4. 10. 2020 09:22 Odeslat příspěvek
U Revolut dobití obecně záleží, jaký má zrovna tato transakce MCC kód, ono to tam bylo jako na houpačce :). Pokud stále změněný a HB to ještě nepodchytila, pak dobití Revolut by se chovalo jako běžná platba u obchodníka. Pokud zpět 6012 jako na jaře, bylo by to hned úročené a bez odměny, ten už má HB filtrovaný.
To jsem popsal, jak by to fungovalo obecně, i při čerpání úvěru tím dobitím. Pokud ale chceš jen získat přeplatek, tedy dluh u HB mít i po dobití nulový, nemělo by to být problém řešit i přes Revolut, aniž by byl úrok (když dluh nevznikne). Pokud ale jde jen o vytažení přeplatku z kreditky HB, je zapojení Revolutu zbytečné. Nejjednodušší je přeplatek nad úvěrový rámec zadat v online bankovnictví HB jako běžný převod z účtu kreditky na jiný účet, klidně mimo HB. To je bezplatné, převod se realizuje přes noc nejbližšího pracovního dne a když nepůjdeš do čerpání (nebo ano a zase to brzy vyrovnáš vkladem), úrok nebude - odměna z té transakce převodu samosebou také ne. Sám jsem to tak naposled udělal teď koncem září a normálně funguje. Vyrovnání dluhu (pro eliminaci úroků a poplatků) je potřeba zejména pak na zlomu měsíce, při tvorbě vyúčtování.

Offline - Nadšenec Profil 
4. 10. 2020 14:11 Odeslat příspěvek
Mám na sebe 2 kreditky (1x HB orig a 1x Alza) a díky změnám v záři přemýšlím, zda neudělat výpověď HB orig, která má méně výhod oproti Alza (měsíční poplatek) a místo ní si dát Mototechnu. A proto se chci zeptat, zda tu má někdo zkušenosti z Hradce Králové, kde jsou schopni kartu zřídit. Vím, že to v AAA nebo Mototechně nebylo jednoduché z fóra. Díky

Offline - Inventář Profil 
4. 10. 2020 14:15 Odeslat příspěvek
Akorát nevím, jestli to nebylo tak, že můžeš mít jednu origHB a jednu cobrandovou, ale ne 2 cobrandové. V AAA to jednu dobu vůbec nešlo (druhá kreditka HB), ale od Nového Roku by to jít mělo bez problémů.

4. 10. 2020 14:39 Odeslat příspěvek
Podle informace z banky by mělo být možné sjednat KK Mototechna v síti AAA už bez problémů. Pozor ale na úskalí postupu zrušení jedné KK a podání žádosti o novou jinou (jiný postup není možný). Ne všichni klienti opětovnou žádostí projdou pozitivně. To platilo už dříve, ale navíc s Covid situací pravděpodobně banka ještě zpřísnila posuzovaní rizikovosti klientů (viz dočasné omezení možnosti využívat úvěrový rámec některým klientům na jaře).

4. 10. 2020 15:59 Odeslat příspěvek
Pokud si necháš Alza, tak jsem si skoro jistej, že mototechna nedostaneš. Opravdu hello říká jednu klasickou a jeden cobrand na osobu. K tomu tady někdo psal, že nedostal jiný cobrand kvůli už jednomu dalšímu. Kdysi to šlo, ale vypadá to, že to mají už minimálně od loňska ošetřený.

4. 10. 2020 18:53 Odeslat příspěvek
Tak si to asi nechám, co mám a počkám, až se manželka vrátí z rodičovské do práce a hodím to na ní do roka :) díky všem za info.

4. 10. 2020 23:39 Odeslat příspěvek
drkarel píše
Akorát nevím, jestli to nebylo tak, že můžeš mít jednu origHB a jednu cobrandovou, ale ne 2 cobrandové. V AAA to jednu dobu vůbec nešlo (druhá kreditka HB), ale od Nového Roku by to jít mělo bez problémů.

Já mám 2 cobrandované - Datart (ještě jako Cetelem) a Mototechna. Naopak mi už nechtějí vydat čistou HB kreditku.

4. 10. 2020 23:50 Odeslat příspěvek
Ale nejsou vydané ještě do konce roku 2019 přes Hello spolu? Pak se to měnilo.

Třetí kreditku už nemůže klient mít, max. dvě.

5. 10. 2020 00:46 Odeslat příspěvek
Ta Cetelem-Datart je vydaná dávno před 2019, ta Mototechna je individuálně změněná Alza v 12/2019 (měl jsem Datart a Alza, změnil jsem na Datart a Mototechna).

Offline - Inventář Profil 
5. 10. 2020 05:13 Odeslat příspěvek
Delitzsch píše
Ale nejsou vydané ještě do konce roku 2019 přes Hello spolu? Pak se to měnilo.
Třetí kreditku už nemůže klient mít, max. dvě.

Myslím, že přesně takto to je. Omezení na 2 kreditky bylo už o trochu dříve a v prosinci 2019, kdy si tu více lidí měnilo (právě kvůli omezení na 2) nebo zakládalo Mototechnu nestandardní cestou, vymysleli omezení 1+1, které implementovali od ledna 2020.

5. 10. 2020 10:52 Odeslat příspěvek
I když teď je to k ničemu, ale cash back v Penny nejde už od 16.9.2020 https://www.penny.cz/stranka/nase-sluzby

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309 ... 348  Další stránka
Stránka 306 z 348 [ Příspěvků: 5211 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies