FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Curve karta

Offline - Inventář Profil 
31. 8. 2021 21:20 Odeslat příspěvek
Je to častější než si myslíš, podobně to má třeba mBank a možná i jiné.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
1. 9. 2021 06:46 Odeslat příspěvek
bodyczech píše
Tak mě po nějaké době opět vypeklo DCC, tentokrát v Penny. Na obrazovce se vysvětlila nabídka na platbu CZK nebo GBP, jako občas to v Penny dělá, ale nikde ani náznak jaké tlačítko zmáčknout. Prodavačka samozřejmě zmateně mačkala na co přišla a asi po desátém stisknutí jednoho z tlačítek ve spodní řadě platba proběhla, samozřejmě s DCC... Máte někdo zkušenost s reklamací platby? Mám obavu, že po té, co platbu v podstatě odsouhlasila bába za kasou, mám smolíka...

Penny se k problému postavilo čelem a poskytlo kompenzaci v podobě dárkové karty. Odpověděli kupodivu obratem. Sice o samotném DCC ani slovo, ale potíže se zobrazením volby potvrzení či zamítnutí DCC předají IT oddělení...


Offline - Návštěvník Profil 
1. 9. 2021 08:00 Odeslat příspěvek
Ahoj, GBITnul jsem par plateb z KK CSOB, ale penize se ve prospech KK zatim nepripsaly, takze je ted mam vlastne strzene 2x. Nevite kdy by se mely pripsat? Diky


Offline - Diskutér Profil 
1. 9. 2021 09:09 Odeslat příspěvek
Přečti si příspěvky fóristy minarjo v tomto vlákně na straně 408.


Offline - Inventář Profil 
1. 9. 2021 10:22 Odeslat příspěvek
@maphiosso:
Pokud mezi gbit a originální platbou byla lhůta krátká (ještě pending), tak na podkladové první kartě jen zmizí blokace, není třeba vratky. Ale ty píšeš o situaci spíš opačné, tedy že tam ještě vratka resp. storno blokace nedorazilo (zůstatek kk ČSOB nebyl navýšen o hodnotu gbit). Chce to trpělivost, vratka může trvat i týden (typicky 1-4 pracovní dny). V případě pouhého uvolňování (nezaúčtování) blokace klidně i 14 dní.


Offline - Inventář Profil 
1. 9. 2021 10:50 Odeslat příspěvek
minarjo píše
Je to častější než si myslíš, podobně to má třeba mBank a možná i jiné.


Další, kdo umí zobrazit kompletní informace o kartě, je třeba TWISTO.


Offline - Přeborník Profil 
4. 9. 2021 05:25 Odeslat příspěvek
Lze nejak dostat bonusy z CSOB kreditky pres CRV krome plateb v eshopech?


Offline - Inventář Profil 
4. 9. 2021 21:15 Odeslat příspěvek
Ve spojení s Curve připisují ČSOB kreditky (i debitky) body do Světa odměn například za výběry z ATM a za platby u obchodníků i e-shopech. Za Twisto, Revolut a spol. body nepřipisují.
Oficiálně má ČSOB sice Curve dlouhodobě ve výjimkách, nicméně poslední čtyři měsíce "normální" platby přes Curve fungují pro získávání bodů.


Offline - Nadšenec Profil 
5. 9. 2021 19:09 Odeslat příspěvek
Jak se kouká Curve na výběr z ATM s podkladovou kartou Revolut? Je to bráno jako výběr z kreditky (tedy v základu do 200liber bez poplatku) nebo jako z debetky v domácí měně (tedy s FUP 10 výběrů)? díky za info.


Offline - Inventář Profil 
5. 9. 2021 19:59 Odeslat příspěvek
Curve považuje obecně kartu Revolut za debetní. Usuzuji na základě toho, že s podkladovou kartou Revolut lze zaplatit Twisto, což s podkladovými kreditními kartami nejde, díky Fronted OFF. Osobní zkušenost ale s výběrem z ATM pomocí Curve s podkladovou kartou Revolut nemám.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 9. 2021 07:18 Odeslat příspěvek
Vybíral jsem před rokem a čtvrt a byl to z hlediska CRV výběr z debetky a z hlediska RVL platba na internetu, čili na něm to nesnížilo limit na ATM.


Offline - Inventář Profil 
6. 9. 2021 09:39 Odeslat příspěvek
Jen si dávejte pozor, aby transakce Revolutu nebyly na Curve dominantní. Nejeden člověk zde psal z osobní zkušenosti, že když Revolut transakce či výběry z atm u Curve převládají (výrazně, tj. běžných transakcí moc není), tak Curve kartu vypovídá (kvůli porušení podmínky cash recycling). Takových transakcí by zkrátka měla být ta menší polovina (ještě lépe jen 20-30%) z celkového měsíčního Curve objemu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 9. 2021 06:01 Odeslat příspěvek
jakoubek61 píše
Stále nemám novou kartu za stávající, která expiruje 08/21. Dnes už jsem nezaplatil v Lidlu přes GP.
Má smysl si aktivovat virtuální kartu, jejíž údaje se mi zobrazují v aplikaci? Jde tato karta přidat do GP?

PS: Na podpoře mi oznámili, že karta byla odeslána 18.8. a že doručení mimo UK trvá 10 až 14 dní.


Mě v apce píše, že karta dorazí do 30.8. a pořád ji nemám


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 9. 2021 12:36 Odeslat příspěvek
Já kartu fyzicky taky ještě nemám. Používám údaje karty z aplikace, které mám v GP.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 9. 2021 11:15 Odeslat příspěvek
Mate nekdo kartu s CZ BINem? Jak ji ziskat? Jsou tam nejake nevyhody, co ji omezuji? Limity/Twisto? Diky. J.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 407, 408, 409, 410, 411, 412, 413 ... 549  Další stránka
Stránka 410 z 549 [ Příspěvků: 8229 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies