FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Curve karta

Offline - Diskutér Profil 
15. 6. 2021 16:53 Odeslat příspěvek
jenda_s píše
dnes pokus o výbět personal CRV kartou z bankomatu Airbank.

Na to, že air už nějakou dobu nabízí dcc jsem si už zvykl, ale dnešní nabídka buď dcc nebo poplatek 125 kč mě poměrně překvapil. Asi nějaká novinka.


a ATM které banky tedy aktuálně ještě nemá s CRV problém? Bývaly to, co mám poznačeno RB, ČSOB, FIO, Air (nyní už tedy asi ne), KB mám s otazníkem. Brzy poprvé někde vyzkouším CRV/eShop.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
15. 6. 2021 19:07 Odeslat příspěvek
KB je v pohodě, dále RB, ČSOB, FIO

zkoušel někdo v poslední době platbu s Blue (commercial) vyšší než ekvivalent 500 EUR? jak se to potom chová, platba neprojde nebo automaticky s poplatkem?


Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 6. 2021 21:04 Odeslat příspěvek
Projde s poměrným poplatkem z částky nad 500 Eur v měsíci (ne kalendářním).


Offline - Nadšenec Profil 
16. 6. 2021 07:43 Odeslat příspěvek
Tak dneska už i Sber po odmítnutí dcc informace o poplatku 150 Kč. To taky ještě před cca 2 měsíci nebylo...


Offline - Inventář Profil 
16. 6. 2021 08:15 Odeslat příspěvek
Jo, to tady hlásil powery 10.6. viewtopic.php?f=316&t=1264999&p=12918681&hilit=sberbank#p12918681


Offline - VIP uživatel Profil 
16. 6. 2021 09:15 Odeslat příspěvek
ATM a Curve
https://www.mesec.cz/clanky/dcc-poplatk ... cni-karty/


Offline - Diskutér Profil 
16. 6. 2021 12:43 Odeslat příspěvek
akorát, že dost lidí vč. mě tu má ještě Curve s UK BIN, kde je poslední dobou DCC vnucováno dost často, řešením je ApplePay
bankomaty sice s DCC, ale aspoň prozatím bez poplatku KB, RB, ČSOB, FIO


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 6. 2021 12:56 Odeslat příspěvek
Platit ani opětovně přidat CRV kartu do Apple Wallet nelze, neboť:

Thank you for getting in touch. Unfortunately, your Curve account has been automatically blocked as we require further verification.
Please can you provide further verification in the form of the following documents:
a photo of your funding card ending 9133 and 1832, showing the name on the card, but hiding digits 7 to 12 of the long card number
a current official bank statement for your funding card ending 9133 and 1832 - this should be in PDF format or a scan/photo of the whole page (screenshots are not accepted).

Takže jsem dodal požadované a jsem zvědavý, kam a kdy se to posune. Proč k blokaci (karty již byly verifikovány dřív) došlo, to naprosto netuším. Být někde mimo a odkázaný jen na tuhle kartu, byl bych hodně nervózní. Takhle je to jen taková hra (a pro mě žrout času). :-))


Offline - Diskutér Profil 
16. 6. 2021 14:33 Odeslat příspěvek
v ATM KB výběr přes GPay / CRV s BINem GB (537590xx), o DCC si řekl, jinak ok.


Offline - VIP uživatel Profil 
17. 6. 2021 22:27 Odeslat příspěvek
retron píše
akorát, že dost lidí vč. mě tu má ještě Curve s UK BIN, kde je poslední dobou DCC vnucováno dost často, řešením je ApplePay
bankomaty sice s DCC, ale aspoň prozatím bez poplatku KB, RB, ČSOB, FIO

Na GB BINu je to naprd, souhlas.

-- 17. 6. 2021 23:30 --

Jirka S píše
Platit ani opětovně přidat CRV kartu do Apple Wallet nelze, neboť:
Thank you for getting in touch. Unfortunately, your Curve account has been automatically blocked as we require further verification.

Stalo se mi 2x, poprvé dopisování na 14 dnů, podruhé do druhého dne a od té doby (už asi rok) klid. Zvládli české dokumenty a výpisy, což je rozdíl od Revolutu, kde je nechápali a blokli mě na neurčito (až jsem jim zrušil účet já).. Curve je také regulovaná, ověřovat holt musí (jinak sama dostane sankci).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 6. 2021 13:50 Odeslat příspěvek
@dalich: To vše chápu, každopádně z toho vyplývá, že spolehnout se jen na CRV kartu vyžaduje hodně dobrodružnou povahu a snad kromě přehledu všech plateb na jednom místě (až mi to snad někdy taky začne fungovat) v tom nevidím žádný jiný přínos. V Apple Wallet mám dalších 6 bankovních karet a nějakou tu bankovní fyzickou člověk taky musí mít u sebe, pro případ, že u Curve zase dojde k nějaké automatické blokaci, že. :-D


Offline - Diskutér Profil 
18. 6. 2021 14:43 Odeslat příspěvek
Naopak, poslední dobou je Curve karta velmi spolehlivé řešení viz.:
https://status.curve.com/


Offline - Přeborník Profil 
18. 6. 2021 17:14 Odeslat příspěvek
Mam nove CRV, jake jsou vlastne limity? V apce mam napsane 60k , ale dnes nepresly zadne platby na terminalu(cca 3000, 200), z duvodu dosazeni "spending limits"...
Zatim jsem platil 3x, v utery 600 a 800, ve stredu 13000...kartu mam v G Pay, platil jsem mobilem.

Podkladovou kartu mam CSOB kreditku, kterou jsem pote pres G pay dane platby zaplatil.


Offline - Trvalý BAN Profil 
18. 6. 2021 17:25 Odeslat příspěvek
Nejspíš ti k nové kartě dali nižší transakční limity, ale započítali ti transakce ze staré karty a hned máš limit překročen. Musíš asi zažádat o zvýšení transakčních limitů.


Offline - Nadšenec Profil 
18. 6. 2021 18:24 Odeslat příspěvek
A nebo ti špatně počítají měnu, tzn nákup místo czk třeba v eur. Zkus vyzjistit, podobné případy se tu opakují.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 389, 390, 391, 392, 393, 394, 395 ... 549  Další stránka
Stránka 392 z 549 [ Příspěvků: 8229 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies