FinExpert.cz

Přihlásit se

bunq

Offline - Inventář Profil 
19. 7. 2017 21:22 Odeslat příspěvek
https://www.bunq.com/en/ - běžný účet v EUR v nizozemské bance (běžný účet pro osobní použití je bez poplatku, debetní karta zpoplatněna je - vedení 1 € měsíčně + zpoplatněné transakce, tedy výběry i platby v jiných měnách)

Poslední dobou nám tady v Evropě vznikají různé podobné služby, kdy si člověk může pomocí chytrého telefonu pořídit platební službu či rovnou účet.

Na fóru se už tady do pozornosti dostal Revolut (který nyní nedávno začal poskytovat i vlastní IBAN pro eur účty), před nějakou dobou N26 či ve vedlejším vlákně se aktuálně řeší služba Curve. Nyní jsem zaregistroval i bunq - je to účet poskytovaný nizozemskou bankou, založení je otázkou cca. 10 minut prostřednictvím aplikace, ověření pomocí videohovoru, autorizuje se biometrií (fotografie dlaně), více zatím nezjištěno...

Pokud někdo potřebuje běžný účet v EUR v eurozóně, je to docela snadná, dostupná alternativa, služba je dostupná i v ČR. S debetní kartou je to ale o něco horší - vydání první není zpoplatněno, ale pak se účtují poplatky za její používání - ceník zde: https://www.bunq.com/en/personal/fees (ve zkratce aktivní karta stojí 1 € měsíčně, platby v jiných měnách navíc stojí 4 eurocenty za transakci + 1,2 % (předpokládám, že navíc ke kurzu MasterCard). Výběry v eurozóně 0,8 € (to by ještě šlo), mimo 2,25 € + 1,2 %...
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
19. 7. 2017 21:36 Odeslat příspěvek
Offtopic k Revolutu. Po zavedeni zmeny kdy umoznili vytvoreni vlastniho EUR uctu mi to nabidlo i vytvoření vlastniho GBP uctu name jmeno (account number + routing number). Predtim jsem mel k dispozici jen sberny ucet Revolutu, zatimco fremantle mel dostupny ten vlastni GBP uz driv. Treba se to nekomu bude hodit.

2. 8. 2017 12:19 Odeslat příspěvek
Asi...

Naposledy upravil fremantle dne 2. 8. 2017 19:23, celkově upraveno 4

2. 8. 2017 15:36 Odeslat příspěvek
Bože ty poločobolské výrazy "ptát si".

2. 8. 2017 16:29 Odeslat příspěvek
Jj, ty jsou srandovní. :-) Tedy pro někoho možná nasírací, ale ...

Offline - Nadšenec Profil 
22. 8. 2017 14:23 Odeslat příspěvek
Dotaz k bunq, pouzivate to nekdo? Jde mi o prevod do devizovky, jde-li k platbe pridat referenci pro adresata ... napr. do Roklenu.

22. 8. 2017 14:30 Odeslat příspěvek
Nepoužívám, ale je to normální účet jako jakýkoliv jiný, takže nevidím důvod, proč by to jít nemělo. Reference je základní náležitost SEPA platby.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 8. 2017 16:40 Odeslat příspěvek
V aplikaci při zadávání platby přímo "reference" není, ale je tam "Description", což by mohlo být totéž, zatím nevím. Dnes jsem odesílal z bunq platbu s textem v "Description", takže až dorazí do cíle, budu vědět více.
Příloha
Screenshot_2017-08-22-16-07-17.png
Screenshot_2017-08-22-16-07-17.png
[ 25.6 | Zobrazeno 140 krát ]

24. 8. 2017 16:48 Odeslat příspěvek
Takže potvrzuji, do cíle platba dorazila s textem uvedeným při zadávání platby v "Description".

Offline - Nadšenec Profil 
7. 9. 2017 17:50 Odeslat příspěvek
Ucet lze nakonec zridit i tak, ze pokud mate N26, tak staci provest SOFORT platbu z tohoto uctu a vyhnete se tak videocallu ...

22. 6. 2019 15:44 Odeslat příspěvek
Teď jsem se nechal zlákat a využil nabídku Travel card zdarma - stačí poslat pozvánku 3 osobám z kontaktů a je jedno, zda oni pozvánku využijí, karta je zasílána hned po odeslání pozvanky.
Výhody karty: kurzy 31 cizích měn bez přirážky , nezávisle na vikendu a množství (problém Revolutu, Curve a mBank Svět). Tváří se jako kreditní karta, ale pravá kreditka to není ani není embosovana, takže lze těžko odhadnout akceptaci v autopujcovnách. Minusem je sic lehký poplatek za výběr z bankomatu 0,99 eur. Za týden bych ji měl obdržet, pak jedu do ciziny, tak vyzkouším. Plánuji, že ji nabiju z Revolutu a nebudu muset řešit víkendy a množství výběru z bankomatu.
https://www.bunq.com/features/travel-card

Naposledy upravil barnyss dne 22. 6. 2019 22:53, celkově upraveno 1

22. 6. 2019 17:48 Odeslat příspěvek
Da se vybijet jinak nez vyberem z bankomatu a platbou?

22. 6. 2019 19:27 Odeslat příspěvek
Ta Travel Card je zajímavá.
Jak se tam dají dostat peníze? Jen IBAN převodem nebo i z jiné karty?

22. 6. 2019 23:29 Odeslat příspěvek
e-osobne: kromě výběru z bankomatů a platbou v obchodě lze provést převod na bankovní účet (IBAN), ale pouze celou částku, která je aktálně na účtu bunq (Travel Card); dělá se to trochu netradičně (nečekaně) v nastavení karty (card - settings - withdraw all money)

Radek.Hulan: Kromě IBAN převodu lze nabít (top up) z platební karty, ale pouze s poplatkem - 0,5 % EEA card nebo 2,5 % non-EEA cards, může to být pouze Visa nebo Mastercard a NE business či company card. Kdo má Bunq účet Premium, Business nebo Joint má zdarma top up 500 EUR/měs. Další možností top up jsou (pro Čechy asi nepoužitelné) převody iDEAL a SOFORT.

Další info zde https://together.bunq.com/d/12958-bunq-travel-card-faq

Přílohy

Screenshot_20190622-231500.png
Screenshot_20190622-231500.png
[ 50.73 | Zobrazeno 67 krát ]

Screenshot_20190622-231449.png
Screenshot_20190622-231449.png
[ 60.08 | Zobrazeno 97 krát ]

Screenshot_20190622-144348.png
Screenshot_20190622-144348.png
[ 53.26 | Zobrazeno 90 krát ]

23. 6. 2019 14:58 Odeslat příspěvek
Prozkoumal jsem a oproti Revolutu asi pětina funkcí, žádné možnosti více účtů ve více měnách (pokud člověk neplatí €8 / měsíc), poplatek 0.5% za dobíjení kartou, ATM omezeno na €500 na jeden výběr. Jediná výhoda je ten víkend bez přirážky. Ale to se dá obejít u Revolutu prostě dobitím v pracovní den. Neumí Fitbit / Garmin hodinky (Revolut jo).

Moc to smysl nedává, když člověk nemá na účtu už €.
Anebo to dobíjet přes Revolut a pak IBAN převod, ale to je opruz.
To už je snazší založit si mBank Svět.

23. 6. 2019 15:24 Odeslat příspěvek
Radek.Hulan píše
.. ATM omezeno na €500 na jeden výběr ...

To jsi četl kde?
Já jsem ohledně 500 EUR našel pouze to, že kdo má Bunq účet Premium, Business nebo Joint, má zdarma top up kartou 500 EUR/měs.

-- 23. 6. 2019 15:25 --

23. 6. 2019 15:30 Odeslat příspěvek
Někde jsem to viděl v aplikaci.

Zde:
https://together.bunq.com/d/6635-what-a ... ily-limits

A pak třeba zde diskuze:
https://together.bunq.com/d/4834-withdr ... -at-an-atm
https://together.bunq.com/d/7515-bunq-c ... -500-a-day

Takže třeba v Thajsku nahovno, protože si chci vybrat maximum co jde, 30 000 THB, cca 22t Kč, a Bunq umí max 12t Kč.

No, po prozkoumání jsem si požádal o mBank Svět :D

26. 6. 2019 18:29 Odeslat příspěvek
Ještě to radši upřesním: z těch odkazů vyplývá, že limit na výběr z bankomatů je 500,- EUR/den, což pro mé potřeby zase není tak zlé.

26. 6. 2019 18:31 Odeslat příspěvek
Je to tak.

Ale třeba v Thajsku máš fix +200 Bahtů, co ti přirazí k výběru, a je jedno, zda je to 1 000 Kč nebo 20 000 Kč z ATM. Takže ideál vybrat najednou co nejvíc to jde.

20. 7. 2019 07:28 Odeslat příspěvek
Používate někdo aktivně banku/aplikaci Bunq? https://www.bunq.com/ Zaregistrovali jste nějakou výhodu od podobných online aplikací?
Před pár týdny jsem si aktivoval účeta požádal o kartu v rámci bezplatného Travel balíčku. Karta dorazila až na druhý pokus. Za dobití kartou se platí poplatek, umožňuje pouze IBAN účet v EUR, tak jsem zatím bez větších zkušeností a zajímalo by mě, jestli se vůbec prosadí.

20. 7. 2019 08:40 Odeslat příspěvek
Téma Bunq už tady je, nedávno se v něm diskutovalo

20. 7. 2019 10:30 Odeslat příspěvek
Á pardon, vyhledávání mi ráno hodilo jen výsledky přes Google, už to vlákno vidím také.
Tak prosím o sloučení/vymazání.

25. 7. 2019 12:29 Odeslat příspěvek
Přišlo vám také info o prevydani karty z důvodu vyšší akceptace?

25. 7. 2019 13:07 Odeslat příspěvek
Přišlo také dnes dopoledne. Je to kvůli akceptaci na některých eshopech, u obchodníků funguje bez problémů. Jinak k předchozí otázce, jaké jsou zkušenosti, tak dobré. Ale není to asi produkt, který by si našel v ČR hodně fanoušků. Je to řešení pro toho, kdo má zájem o kreditní kartu, ale nechce/nemůže se úvěrově angažovat. Nezvykle může působit, že všechny údaje jsou na zadní straně. Bál bych se kartou platit v Rusku nebo arabských zemích. :-)

28. 11. 2019 20:30 Odeslat příspěvek
Bunq dnes představila novou kovovou platební kartu - Green Card. Za každých 100,- EUR zaplacených pomocí této karty banka zasadí jeden strom. Jedná se o kartu typu prepaid credit. Roční poplatek představuje neuvěřitelných 99,- EUR, přičemž karta nenabízí kromě výběrů z bankomatů zdarma a výhodných směnných kurzů vůbec žádné benefity.

28. 11. 2019 21:48 Odeslat příspěvek
a všech 1000 ks těchto karet bylo vyprodáno během několika hodin - svět se zbláznil (nebo tomuto "zelenému" myšlení nerozumím)

28. 11. 2019 22:08 Odeslat příspěvek
Banka docela obyčejně parazituje na eko-vlně. Kdo si objednal kartu teď, musel hned zaplatit 99 euro, přičemž kartu dostane až v únoru. Minimalistický design je nicméně pěkný. Prvních tisíc karet bylo se speciálním nápisem "Founders Edition", karty v nabídce jsou dál, ale už bez nápisu.

28. 11. 2019 23:00 Odeslat příspěvek
Mohli tam aspoň nabídnout čtyři návštěvy amsterodamských coffee shopů ročně, pak by to mělo aspoň nějaký smysl... :hm

29. 11. 2019 10:12 Odeslat příspěvek
Těch 99€ +1 strom za nějakou útratu, to je něco jako odpustek za to, že ti lidi nic jiného pro přírodu nedělají. Možná že hrdí majitelé jsou častí návštěvníci těch coffeeshopů a mají vymydleno.

30. 11. 2019 13:38 Odeslat příspěvek
Pro ultrazelene Němce 99e zadarmo. Když výhoděj do vzduchu 514 mld korun za předčasné uzavření jad. Elekt. A ještě podporujou 150 tisíci Kč nákup elektromobilu

Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 12. 2019 16:29 Odeslat příspěvek
zdravím místní Experty, znáte tento startup BUNQ - http://www.bunq.com - Případně máte někdo zkušenost?

23. 12. 2019 17:24 Odeslat příspěvek
Drahé řešení, které není pro každého.
Jedná se o holandskou banku. Pro českou veřejnost je smysluplná zřejmě pouze Travel Card za jednorázový poplatek 9.99 EUR typu "prepaid credit", která je oficiálně vedena jako kreditní a fakticky se chová jako kreditní karta, i když se na ní musí před použitím převést peníze. To lze provést z jiné karty za poplatek 0,5% z transakce, eventuálně přes služby iDEAL nebo Sofort, což se většiny Čechů netýká. Není nutné dokládat příjem. Výběr z bankomatu celosvětově za 0,99 EUR. Kurzy asociace.
Banka nabízí balíček s EUR účty za 7.99 EUR měsíčně. Hodně drahá služba. Ale pro někoho, kdo chce účet v Holandsku/EUR státě, to může být určité řešení.
Karty MC Debit, Maestro a Travel Card je možné přidat do Apple Pay. Nová eko Green Card zatím ne.
I když je to regulérní banka podle holandských zákonů, někteří obchodníci k ní přistupují opatrně. Například letecká společnost KLM odmítá na její bankovní účty zasílat refundace.
Servis solidní, problémy řeší téměř okamžitě.
Lze založit na dálku, ale může překvapit velmi přísné ověřování identity a zdroje příjmů.

31. 12. 2019 00:47 Odeslat příspěvek
jediná výhoda proti revolutu je to, že jde o kreditní kartu. bohužel neni to emboska, takže v autopujcovne je uplne na pikaču. jsou to holanďani a podle jejicc názoru nikde v civilizovaných zemích už embosku v pujčovně nevyžadují. co ji mam tak sem pujcoval auto 3x, z toho 2x EU (FR, Dánsko) a nikde ji nevzali.

17. 11. 2020 16:22 Odeslat příspěvek
Asi to nebude moc lidí zajímat, ale karty bunq lze nově přidat do Google Pay (vyzkoušeno u Travel Card).
Jinak k té prepaid kreditce Travel Card (za jednorázový poplatek 9,99 Eur) je zdarma Nizozemský IBAN, takže kartu lze nabít bez poplatku a v řádu jednotek sekund převodem (SEPA Instant Payments). Zdá se ale, že z karty zpět lze peníze vybrat jen "pomalým" SEPA převodem. Před chvílí jsem zkoušel posílat peníze z Revolutu a ty na bunq dorazily za několik sekund, zpět jsem si je poslal na španělský bnc10 (který podporuje SEPA Instant Payments) a u tohoto převodu mi bunq píše, že peníze dorazí za jeden až dva dny.

19. 5. 2021 07:19 Odeslat příspěvek
Narazil jsem na: https://www.mastercard.com/news/europe/ ... 5%BEitele/

Na "anonymnější registrace" to nevypadá špatně.

Offline - Poslední varování Profil 
19. 5. 2021 21:24 Odeslat příspěvek
To jsou ale ujeté keci v tom článku. :-\

19. 5. 2021 23:20 Odeslat příspěvek
libol píše
Narazil jsem na: https://www.mastercard.com/news/europe/ ... 5%BEitele/

Na "anonymnější registrace" to nevypadá špatně.

takuto kravinu uz ma davno britske monzo a aj tak ti to bude k nicomu lebo si musia opytat tvoj obciansky alebo pas. a podla mna maximalne to daju len na kartu, prevody budu stale pod realnym menom.

19. 5. 2021 23:43 Odeslat příspěvek
bunq je regulérní banka, která vyžaduje při založení produktů plnou identifikaci a průběžně sleduje podezřelé transakce. Inovace se týká jen platební karty. Na běžných kartách bunq (MC Debit, MC Credit, Maestro) vůbec žádné jméno na přední straně uvedeno není, jenom na zadní. Pouze u prémiové kovové karty je na přední straně jméno. Nová karta poskytuje možnost zvolit si jméno spojené s kartou, ale reálné využití je dost omezené - u kolika prodejců se propisuje jméno na doklad? Je to jenom reklamní trik.

20. 5. 2021 05:31 Odeslat příspěvek
Tak poměrně často jsem narazil na stránky, které chtějí card holder name. Leak z jejich databázi by tedy nevedl k reálné osobě. Nebavím se o skrytí se před vládou, ale spíš, že společnosti se bijí a v prsa jak kontrolují kdo k webu přistupuje a tady si neověří ani jméno.

20. 5. 2021 10:22 Odeslat příspěvek
do toho pola mozes napisat aj “fiha tralala,” platba ti prejde tak ci tak. tak to funguje odjakziva doteraz sa nic nezmenilo. a pokial by doslo k uniku z databazy banky (co by bol obrovsky pruser a je vacsia sanca, ze vyhras sportku), tak by davno mali pristup aj k realnemu menu.

toto je to len kravina duhoveho kapitalizmu.

20. 5. 2021 12:55 Odeslat příspěvek
gitrektlinux píše
toto je to len kravina duhoveho kapitalizmu.

Duhového progresivismu. To nemá s kapitalismem nic společného.

20. 5. 2021 14:40 Odeslat příspěvek
pochybujem ze by boli az tak ‘progresivni,’ ze by tomu aj naozaj verili. podla mna je to len tah aby mohli prilakat prijatelnu spolocensku stratu na to aby im platili 8 eur mesacne za ucet - prave preto sa tomu hovori aj ‘duhovy kapitalizmus,’ a v tomto kontexte to nebolo myslene urazlivo.

20. 5. 2021 15:49 Odeslat příspěvek
bunq cíleně využívá "progresivní" témata jako součást byznys plánu. Velmi drahá prémiová kovová platební karta (která je mimochodem z jedné strany plastová) využívá myšlenku ochrany životního prostředí - za používání karty vysazuje banka stromy. V rámci aplikace klient dostává neustále zpětnou vazbu, jestli dostatečně pomáhá přírodě. Stojí za to se podívat na sociální sítě, kde v rámci tzv. Updatů mluví ředitel (a spolumajitel) banky. je to vcelku příjemný člověk, ovšem také skvělý marketér.

Offline - Návštěvník Profil 
21. 5. 2021 07:24 Odeslat příspěvek
Tady potvrzujou, že jde jenom o marketingový trik https://www.penize.cz/debetni-karty/426 ... alni-karta

1. 6. 2021 22:23 Odeslat příspěvek
Travel Card (bunq Easy Travel) končí. Stávající uživatelé si mohou cenový plán ponechat do konce platnosti platební karty, ovšem od 1.8. bude výběr z bankomatu místo 0,99 EUR za 2,99 EUR. Je možný upgrade na bunq Easy Bank za měsíční poplatek 2,99 euro, kde výběr z bankomatu zůstane 0,99 EUR (5 výběrů/měsíc) a navíc je v ceně bankovní účet (NL IBAN) a platební SEPA styk zdarma.

1. 6. 2021 22:48 Odeslat příspěvek
Tak v ceně nebo zdarma? ;-)

1. 6. 2021 23:00 Odeslat příspěvek
Za 2,99 EUR/měsíc je v balíčku IBAN, SEPA styk a 5 výběrů po 0,99 EUR.
Původní Travel Card za 0 EUR/měsíc už od srpna nebude příliš použitelná pro výběry.

2. 6. 2021 17:24 Odeslat příspěvek
To je fakt škoda, že končí. Byl jsem s bunq travel card velmi spokojený.

Víte o nějaké jiné kartě, která je ofiko skutečná Mastercard credit a přitom je to v reálu předplacenka, která nevyžaduje úvěrový účet, nezatěžuje registry, apod?
A ještě navíc je multiměnová, se středovým MC kurzem a bez poplatků za základní služby?

10. 6. 2021 11:55 Odeslat příspěvek
Dobrá náhrada:
https://vivid.money/en-eu/

23. 6. 2021 13:05 Odeslat příspěvek
vivid není plnohodnotná náhrada, protože Bunq travel card byla skutečná kreditka (i při ověření přes bindb se hlásila jako Mastercard Credit), což se hodí při cestování např. v některých půjčovnách aut.

vivid je klasická debitka, resp. moje se vráří jako debit bussiness, byť je kovová a vypadá pěkně.

Ještě jedno varování pro uživatele Bunq, kteří mají travel card a chtějí ji používat do konce expirace: Nepoužívejte funkci freeze!
Jakmile si kartu zmrazíte, pro opětovné rozmrazení musíte už přejít na placený paušál, resp. na jeho 30 denní trial.
Právě se hádám se supportem, že freeze / unfreeze neznamená ukončení platnosti karty, nicméně podle nich ano, takže i když mám kartu platnou do 9/23, asi budu muset podat výpověď už nyní :(
Byla to přitom jedna z mých oblíbených karet.

PS. nevíte o jiné kartě, která se tváří jako credit, i když reálně není?

23. 6. 2021 15:06 Odeslat příspěvek
Vivid není alternativa také proto, že výběr bez poplatku z bankomatu u bezplatného tarifu je omezen na 200,- EUR/měsíc, respektive může být i vyšší, pokud vybírá klient každý měsíc stejnou částku a pohybuje se ve stejném limitu. Bunq Travel Card byla jedinečná. Alternativy jsou jen debetní karty. Možná než Vivid spíš Nuri (ex Bitwala), kde jsou podstatně vyšší limity na výběr, ale stejně si to vezmou na kurzu (až 1%).

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 51 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies