FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Twisto

Offline - Nadšenec Profil 
19. 5. 2021 10:45 Odeslat příspěvek
Takže když už v Twistu mám mKreditku dávno uloženou, vše by asi mělo být při platbě napřímo ok?
Jinak v Curve mám fronted vypnuté, znamená to, že tak se mi s novou, dříve neuloženou Curve ani nepodaří Twisto splatit?
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
19. 5. 2021 14:07 Odeslat příspěvek
Dříve uložená mB kreditka by mohla s odměnou fungovat.
U Curve fronted může záležet (dle toho co psali jiní) i na BIN karty, zda je britský (tam fronted blokuje i MCC 6012), nebo u novějších Curve karet už český (tento MCC není blokován). Tedy na Curve fronted jako identifikátoru, zda odměna z kreditky bude, asi nejde zcela spoléhat.


Offline - Nadšenec Profil 
19. 5. 2021 17:16 Odeslat příspěvek
Dostali jste taky někdo akci na twisto unlimited na 2 měsíce zdarma? Jako... Mít to zdarma je určitě super, ale nějak si nedokážu představit, že bych za to platil 169 Kč měsíčně. To je podle mě úplně mimo.


Offline - Inventář Profil 
19. 5. 2021 17:38 Odeslat příspěvek
Co je Twisto Unlimited? V ceníku žádný takový tarif nemají.


Online - Nadšenec Profil 
20. 5. 2021 08:51 Odeslat příspěvek
právě koukám na transakce v bance, konkrétně v ČS. Zaplatil jsem twisto vyúčtování uloženou CRV kartou s podkladovou kreditkou čs. Dneska se platba zaúčtovala a čs ji "kategorizovala" jako HMD, veřejná doprava".

Evidentně se nějak MCC pomíchaly...


Offline - Inventář Profil 
20. 5. 2021 09:53 Odeslat příspěvek
Jendo, také mám květnové Twisto platby (zaplacené jednotlivě z realizovaných Snapů) u ČS v kategorii MHD, veřejná doprava :), přitom ještě minulý měsíc zůstaly jako Nezatříděné výdaje. Twisto evidentně používalo dřív (teď u těch uložených karet) nezvyklý MCC, který ČS od května takto interpretuje - možná proto u nových karet už používá ten 6012, což je jak se výše diskutovalo často bez odměn (s výjimkou právě ČS, která výjimku nemá).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 5. 2021 14:12 Odeslat příspěvek
Ahoj. Už jsem to sice psal ve vlákně mBank, ale chci se zeptat, jestli vám mBank dává bonusy za úhradu vyúčtování Twista prostřednictvím KK eShop...
Já jsem si až teď všiml, že za březen jsem dostal jen část odměny a za duben vůbec nic.


Offline - Inventář Profil 
20. 5. 2021 14:33 Odeslat příspěvek
Jak už jsem zmínil v mBank vlákně, nebude tolik záležet na tom jakou kartou Twisto platíš (přímo nějaká kreditka, nebo Curve s podkladem kreditka), ale na tom kdy jsi tu kartu do systému/brány Twisto uložil (pokud vůbec-někteří lidé se zbytečně bojí karty do platebních bran obchodníků ukládat a to zde teď vymstilo, přitom přístup k takto uloženým kartám má jen banka obchodníka). Je-li tam uložena méně než cca 2 měsíce, pak dle reakcí jiných (čti zde starší příspěvky) je novou Twisto platební branou použit MCC kód 6012 (při platbě skrz Curve to zastaví či zpoplatní služba Curve fronted). No a tento MCC je u kreditek ve výlukách odměn (kromě ČS kreditky). Kdo ji tam má déle, jede postaru s odměnou (než skončí platnost uložené karty, nebo než Twisto udělá další změny).


Naposledy upravil minarjo dne 20. 5. 2021 14:42, celkově upraveno 1


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 5. 2021 14:41 Odeslat příspěvek
Děkuji, už to chápu. Dva měsíce zpátky jsem zjistil, že uloženou kartou nejde zaplatit, takže jsem jí smazal, a pak uložil znovu. Teď jsem už tedy díky tomu bez nároku na bonus.


Offline - Inventář Profil 
20. 5. 2021 14:45 Odeslat příspěvek
Ve Twisto to opravdu udělali zvláštně, tu změnu MCC jen pro některé (nově přidané) karty. Sice divné, ale aspoň prozatím s odměnou pro ty starší uložené karty. Uvidíme v dalších měsících, zda to nějak neupraví (sjednocení i pro uložené by bylo nepříjemné, ale asi je to v blízké době nevyhnutelné :().


Offline - Diskutér Profil 
24. 5. 2021 11:56 Odeslat příspěvek
Australané koupili českou společnost Twisto. Za 2,3 miliardy korun
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/t ... nomika_jla
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/aust ... nzi-155795


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 6. 2021 13:56 Odeslat příspěvek
Tak jsem si nechal udělat výpis ze Solusu na základě GDPR a překvapilo mě, že tam nic nemám. Myslel jsem, že tam Twisto zapisuje, asi se jen koukaj. Nebo tam píšou jen když nesplácím v bezúročném období?


Offline - Inventář Profil 
3. 6. 2021 15:37 Odeslat příspěvek
Spíš jen když bys dlužil v rozporu se smlouvou, tedy více dní po splatnosti, podobně jako to dělají do Solusu dodavatelé energií či mobilní operátoři. Jinak (když po splatnosti u něj dluh nemáš) Twisto užívá registry stejně jako oni zejména pasivně.
Je si totiž třeba uvědomit, že Twisto není klasický úvěrový subjekt, jako třeba banka s kreditkou. Twisto ti poskytuje nikoliv úvěr, ale "jen" službu Odložené platby (až do limitu), stejně jako třeba Vodafone ti poskytuje službu mobilní a datové komunikace. Za uvedené příklady služeb je třeba platit do data splatnosti, aby to bylo bez negativního Solus záznamu.


Offline - Poslední varování Profil 
3. 6. 2021 16:23 Odeslat příspěvek
Tarif Standard na půl roku zdarma včetně karty zdarma. Navíc prvním nákupem kartou offline na Twisto účet 50 Kč v kreditech. Pravidla akce zde. Přišlo mi to dnes odpoledne e-mailem. Akce je určena účastníkům, kteří budou o této akci informováni na základě marketingové komunikace pořadatele.


Offline - Trvalý BAN Profil 
4. 6. 2021 03:33 Odeslat příspěvek
Od srpna konec výhod?
https://www.mesec.cz/clanky/twisto-oseka-naklady-u-platebnich-karet-jsou-totiz-drahe/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 133  Další stránka
Stránka 99 z 133 [ Příspěvků: 1988 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies