FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Twisto

Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 10. 2017 12:12 Odeslat příspěvek
Pokud někdo používá Twisto, tak by mu měla přijít nabídka na Twisto kartu.
Požádal jsem si o ni, ale moc informací o tom zatím není.
https://www.twisto.cz/kampane/karta/
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
5. 10. 2017 12:30 Odeslat příspěvek
Zaujal mě ten 2 % cashback na zahraniční transakce, ale tušil jsem, že v tom bude zase nějaká bota... Po nalezení obchodních podmínek pro tu kartu je to bohužel jasné: https://static.twisto.cz/base/docs/twis ... 330c9c.zip
twisto_karta.pdf píše
U devizových obchodů bude použit k přepočtu aktuální směnný kurz společnosti MasterCard upravené o koeficient zveřejněný na na internetových stránkách Twisto. Směnný kurz „prodej“ používáme pro debetní transakce, směnný kurz „nákup“ používáme pro kreditní transakce. Twisto je oprávněno jednostranně a bez předchozího oznámení měnit svůj měnový koeficient podle vývoje na trhu, a to i vícekrát během jednoho dne. Aktuální kurzovní lístek MasterCard pro daný čas, stejně tak historické kurzovní lístky jsou vždy vyvěšen na http://www.twisto.cz.

Prej koeficient... jen další hovada, co chtějí ojebávat na kurzech... takovou kartu si můžou nechat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 10. 2017 12:36 Odeslat příspěvek
Taky mi bylo jasné, že no nebude čistý kurz MC. Asi jsem ale slepý a nikde ten koeficient nevidím.


Offline - Inventář Profil 
5. 10. 2017 12:39 Odeslat příspěvek
Nejspíš ho zatím nepublikují... Chybí i ceník ke kartě (v souboru s novými OP je i nový ceník s platností od prosince, podle něhož budou existovat 3 typy účtů (Online, Standard a Premium - liší se v měsičním poplatku 0/49/99 Kč) - předpokládám, že získat kartu bude možné jen u variant s měsíčním poplatkem (a navíc operace - třeba výběry z bankomatu), takže nejspíš to stejně nebude nic použitelného...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 10. 2017 12:42 Odeslat příspěvek
Máš pravdu, ta karta bude jen k účtu za 49 Kč/měs. a 2% zpět jen u účtu za 99 Kč/měs. Takže asi o ničem..
https://www.twisto.cz/typy-uctu/


Offline - Nadšenec Profil 
5. 10. 2017 13:38 Odeslat příspěvek
Twisto rád využívám na transakce, které se nedají zaplatit kartou. Ale koukám, že tuto možnost chtějí zpoplatnit, takže to jde do kelu...


Offline - Nadšenec Profil 
5. 10. 2017 13:55 Odeslat příspěvek
To jsem nezkoušel, ale jestli tam je číslo účtu a datum splatnosti, tak asi jo


Offline - Přeborník Profil 
5. 10. 2017 14:38 Odeslat příspěvek
Takže z revoluční platební metody bude nakonec docela běžná kreditka, jen s úrokovou sazbou někde nad 100%.

To se tak nějak dalo čekat.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 10. 2017 08:12 Odeslat příspěvek
Pro člověka co má kreditku to opravdu nic moc nepřináší, tedy až na to, že se dá platba odložit v podstatě o další měsíc. jinak je to fajn na předpotopní firmy jako O2, jejichž faktura se nedá zaplatit kartou. Ale teď už ten Snap budou chtít zpoplatnit, takže to asi padá


Offline - Inventář Profil 
6. 10. 2017 09:09 Odeslat příspěvek
"odložit v podstatě o další měsíc" s úrokem 5 % p.m.? :hm To ani jako vtip není dobrý... To ještě i na kreditce snad od kterékoliv banky to nebude přes 2 % p.m.

To ještě nehledě na to, že nikde nevidím uvedený ani reprezentativní příklad s výpočtem RPSN. To je už IMHO problém (a nejen z hlediska, že by se někomu protočily panenky).

A ani tu výhodu v platbě za fakturu moc nevidím - rozdíl v tom, jestli si to platbu pošlu sám, nebo nechám poslat někoho dalšího - a než poskytovat údaje, které mít nemusí třetím stranám, to si už radši fakt zaplatím sám (pokud jde o teoretické využití "bezúročného období", tak existují i kreditky, u nichž spadá do něj i hotovostní čerpání, resp. převody na účet)...


Offline - Nadšenec Profil 
6. 10. 2017 10:03 Odeslat příspěvek
asi si nerozumíme, myslím "odložení" v rámci jejich bezúročného období. nakoupím přes Twisto, na konci měsíce přijde vyúčtování všech plateb, pak je 15 dní na zaplacení, takže až 45 dní BO. včas pak kreditkou zaplatím vyúčtování a získám výhody


Offline - Inventář Profil 
6. 10. 2017 10:11 Odeslat příspěvek
Výhody u Twisto, nebo výhody z platby kreditní kartou vyúčtování, které dostanu od Twisto?

Vždyť to jim pak ale můžeš jako "fakturu" poslat cokoliv, ne? Že to nějaký případný poplateček dostatečně vykompenzuje...


Offline - Nadšenec Profil 
6. 10. 2017 11:42 Odeslat příspěvek
Výhody z platby KK. Určitě, celý postup by ještě určitě nějak šel vyladit, třeba jim poslat vyúčtování KK, ale zatím jsem to moc netestoval...


Offline - Inventář Profil 
6. 10. 2017 12:03 Odeslat příspěvek
Myslíš něco ve smyslu, že zaplatíš kreditkou třeba na poště, z čehož dostaneš nějaké to procento, výpis z KK pošleš do Twisto Snap na zaplacení a ty jim to zaplatíš kreditkou (třeba nějakou jinou, která třeba zrovna z plateb na poště nevrací, ale vrací z internetových plateb)? :mrgreen:

Docela překombinované, ale proč ne... :hm


Offline - Nadšenec Profil 
6. 10. 2017 15:28 Odeslat příspěvek
Je platba přes Curve v ČR zahraniční platbou v CZK?


Naposledy upravil eR99 dne 6. 10. 2017 22:07, celkově upraveno 1
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 133  Další stránka
Stránka 1 z 133 [ Příspěvků: 1988 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies