FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

W1TTY

Offline - Nadšenec Profil 
17. 5. 2023 08:52 Odeslat příspěvek
Narazil som na niečo podobné ako Plutus či HI. Volá sa to W1TTY - https://www.w1tty.com/

Najväčší rozdiel je ten, že sa nejedná o cashback v cryptomene ale normálne v FIAT. Cashback je 3%. Vyplácaný podobne ako u Plutus po 45 dňoch. Cashback sa dá mesačne do 120€ získať.

Je to úplne zadarmo, jedine fyzická karta stojí doručenie 5€, ale tá virtuálna je dostačujúca a zadarmo dá sa pridať aj do GooglePay či ApplePay. Zároveň je tu možnosť dobíjať si účet platobnou kartou ako poznáme u Revolut. Je to síce obmedzené na 100€ mesačne, následne nad limit si účtujú 2,5% za trasakciu.

Taktiež ma zaujalo, že majú live chat, a funkčný. Podpore som predchvíľou písal a menej ako minúta a už mi písali :D

No a poďme k menším nevýhodám.
1) Dobitie účtu cez IBAN nie je instantné, nepodporujú SEPA instant. Aktuálne čo som testoval tak som včera posielal zo Slovenskej banky a prešlo už 24 hod. a zatiaľ to neprišlo. Najrýchlejšie dobitie bude dobitím cez kartu, avšak limit 100€ nie je veľa a potom 2,5% za každé dobitie je celkom dosť.
2) Kto má Curve tak cez to nepripisuje sa cashback, ani cez GBIT. Čo som čítal dávnejšie to fungovalo, ale prednedávnom to stopli a treba platiť jedine napriamo ich kartou aby bol cashback pripísaný.

To sú také moje menšie postrehy. Nevyzerá to vôbec zle. Za mňa to má potenciál a dosť výhodu oproti crypto, že cena cashbacku sa nezmení a nehrozí, že pôjde nižšie. Ako je aktuálne prípad HI, kedy cena je taká aká je a aj keď tam mám osobne 5% cashback tak čo z toho keď viac stratím ako získam :D
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
17. 5. 2023 09:10 Odeslat příspěvek
Koukl jsem na to, vypada to zajimave nicmene seznam vyluk z Cashback-u je znacny :-D
A jako bonus dle legal dokumentu plati jen do dubna 2023 (Valid till: April, 2023)
Platby mimo EEA jsou zpoplatneny 1Eurem
Limit 100E nabijeni je takovy nic moc, ale tak treba ty SEPA budou alespon v ramci 1-2 business days :) Dej vedet kdy ti to pripsali ;)

Vyluky z Cashback-u:
3.1.3.1. If the type of business in which a merchant is engaged under the classification of merchant category codes (MCCs) is marked as follows: 6211 (Securities — brokers and dealers); 6532 (Payment Transaction—Customer Financial Institution); 6540 (Non-Financial Institutions – Stored Value Card Purchase/Load); 8999 (Professional services); 6011 (Financial institutions — automated cash disbursements); 6010 (Financial Institutions - Manual Cash Disbursements (withdrawals); 6012 (Financial Institutions - Merchandise and Services (for businesses who are classified as financial institutions); 4829 (Money Orders - Wire Transfer); 9211 (Court Costs, including Alimony and Child Support); 9223 (Bail and Bond Payments); 9399 (Government Services); 9402 (Postal Services); 9405 (Intra - Government Transactions); 9406 (Government-Owned Lotteries); 9411 (Govt Loan Payments); 4784 (Tolls and bridge fees); 5960 (Direct marketing — insurance services); 6381 (Insurance–Premiums); 6513 (Real Estate Agents and Managers - Rentals); 7523 (Parking lots and garages); 8398 (Charitable and social service organizations); 8661 (Religious organizations); 8675 (Automobile Associations); 8699 (Membership organization); 4900 (Electric, Gas, Sanitary and Water Utilities); 6300 (Insurance Sales, Underwriting, and Premiums); 7276 (Tax Preparation Service); 7997 (Membership Clubs (Sports, Recreation, Athletic), Country Clubs, and Private Golf Courses); 9222 (Fines); 9311 (Tax Payments);
3.1.3.2. The name of a merchant includes the following words: Moey; ContinentePay; CURVESUBSCRIPTION; PAYPAL; CRV; BITSA, beCHARGE, CoinInvest, CADOOZ, Goparity, QUERIDOINVESTI, URBANITAE, STOCKCROWD, MGP;


Offline - Nadšenec Profil 
17. 5. 2023 20:23 Odeslat příspěvek
Ako si to teraz poslal tak je poriadne veľký. A vlastne som zabudol ako je aj vo výlukách cashback nie je ani pri platbách cez PayPal.
Myslíš, že casback podľa dokumentu má platiť do Apríla? Lebo to je divné, ja som pár platieb spravil a bez problémov cashback pripísaný ihneď po platbe a je pending 45 dní aktuálne.
Aj to ma prekvapilo trochu taká vec: platil som kartou fakt málo len 0,50€ a cashback neprišiel. Píšem podpore a odpísali mi, že cashback chodí od sumy 1€. Dáva to zmysel, ono pri mini platbách ako pri tejto mojej by bol len 0,02€ :D

Platiť v iných menách ako EUR sa určite neoplatí s touto kartou s takým poplatkom, to skôr skrz Curve, ale vtedy nepríde cashback.

Dám vedieť kedy prišli peniaze cez SEPA. Ešte som skúsil ráno cez Revolut kde mi písalo, že to príde dnes. Jeden týpek na Discorde mi písal, že cez Revolut keď poslal mu to prišlo do 5 hodín, je teda možné, že cez Revolut to pôjde rýchlejšie.

Len trošku nastal dnes problém a neviem sa prihlásiť do aplikácie.

Dôvod:
Menil som adresu lebo nebola správne zadaná, a keď som sa chcel dostať tam kde sa to mení chcelo po mne aj overovací kód cez e-mail. Pákrát mi to nešlo tak dokopy mi bol zaslaný overovací kód 5-krát. Následne PIN čo sa prihlasujem do aplikácie chcelo aby som zadal, zadal som a nešiel aj keď bol správny. Tak som ho v nastaveniach zmenil a čo sa nestalo? Odhlásilo ma z aplikácie. Idem sa prihlasovať, dá sa len s telefónnym číslom. Zadám a bum. Hláška: "The limit for creating otp codes has been exceeded", píšem podpore, a že asi mám počkať 24 hodín než sa to zresetuje. Ešte nech prípadne skúsim reinštalovať aplikáciu, to som spravil, nepomohlo, už mi nejde ich kontaktovať ani cez live chat dokonca. :D
Čiže dnes nedokážem vôbec zistiť koľko mám peňazí na karte, ale platiť mi s kartou išlo.
Uvidíme teda zajtra, či sa to zresetuje a pôjde mi prihlásiť sa. Lebo je to celkom sklamanie, že zjavne denný limit vytvorených overovacích kódov je zjavne len 5. Pritom ak som prekročil limit cez e-mail mohli mi poslať ten kód cez SMS. Divné. Škoda, že nemajú skôr overenie aj cez Google Authenticator v takýchto prípadoch by sa to zišlo keď nastane takáto situácia ako sa stala mne.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 5. 2023 11:51 Odeslat příspěvek
Povedlo se nekomu zjistit/najit jakym kurzem uctuji ne-EURo platby?
edit:
wow, tak jsem to asi nasel, ale tim padem je ta karta na bezne platby nepouzitelna obzvlast kdyz Curve transakce nedavaji cashback.

Citace
Currency exchange fee when paying in non-Euro currency with debit card:
Weekdays: 2.25% / amount
Weekends: 4.25% / amount


https://legal.w1tty.com/eu-prices-limits-en


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 5. 2023 12:07 Odeslat příspěvek
V minulosti dávali, ale pak lidé začali s ní „platit” a od prosince to už nefunguje.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 5. 2023 18:19 Odeslat příspěvek
Stileth píše
wow, tak jsem to asi nasel, ale tim padem je ta karta na bezne platby nepouzitelna obzvlast kdyz Curve transakce nedavaji cashback.

Bohužiaľ je to pravda, jedine v eurách sa to oplatí. Ja už pár dní to používam a zatiaľ mi na všetko pripísalo cashback, aj sa prekvapivo dokážem zmieriť, že nemôžem ísť cez Curve. Zároveň, ale aj pre nás čo platíme v eurách je tam jeden háčik. Platby musia byť vykonané v EÚ. Ak je platba síce v eurách napríklad zaplatím na Aliexpresse či Steame dajme tomu, tak vtedy si účtujú 1€ poplatok. Čiže napríklad taká platba Netflix, Spotify, HBO atď. by sa neoplatila lebo síce dostanem 3% cashback, ale dodatočne si zaúčtujú 1€.

Ako som spomínal, že som sa nemohol prihlásiť. Tak už sa mi to na druhý deň podarilo. Zistil som taktiež presné info na podpore, že každých 24 hodín môžem si nechať vytvoriť 6 overovacích kódov, to som vyčerpal a musel som čakať.

Narazil som však na ďalší problém, ktorý nedokážem nijako aktuálne vyriešiť a ani podpora mi nevie pomôcť. Nefungujú mi notifikácie o platbách ani celkovo z aplikácie W1TTY. Keď som prvýkrát nainštaloval aplikáciu, môj iPhone normálne sa opýtal, či chcem dostávať od tejto aplikácie notifikácie, to som potvrdil. Následne mi notifikácie chodili pár dní, potom ako nastal problém s prihlásením, som aplikáciu aj preinštaloval a odvtedy mi notifikácie nechodia. Absolútne nemám v nastaveniach netelefónu možnosť nijako zapnúť notifikácie pre túto aplikáciu. Už som skúšal aj v iPhone resetnúť nastavenia kedy všetky aplikácie zrušili povolania na face id či polohu a nepomohlo to, proste aplikácia W1TTY už mi neponúkne možnosť si aktivovať notifikácie. Jediný spôsob, ktorý ma ešte napadá je, resetovať úplne celý telefón, ale do toho úprimne nechcem ísť :D

Čo sa týka posielania peňazí na IBAN (sepa platba) tak cez Slovenskú banku to trvalo viac ako 1 deň. Cez Revolut som v piatok ráno o 6:00 poslal peniaze a niečo pred 12:00 prišli na W1TTY. Čiže cca 5 hodín nie je až tak tragické. Ale zistil som aj, že napríklad v piatok som chcel okolo 17:00 si poslať peniaze a Revolut mi už písal, že peniaze na účet prídu až v pondelok (22.5). Čiže zjavne len do určitej hodiny príde sepa platba v ten istý deň.


Offline - Návštěvník Profil 
21. 5. 2023 19:01 Odeslat příspěvek
Mate nekdo tip jak vytahnout ten max cashback? Nabijecky na zen.com/revolut a dalsi fintechy a crowdfundingy ma w1tty ve vylukach, a nabijet krrdit na telefonu za 4000€/mesic mi prijde sileny xD Takze me nic moc dalsiho nenapada... :(


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 5. 2023 19:07 Odeslat příspěvek
Kupovat a vracet zboží u obchodníků. V minulosti, kdy Curve ještě nebyl ve výlukách tak fungovalo dobíjení XTB pomocí PayPalu, ale tam taky z toho neměli moc radost, pokud se ty dobíjené peníze neinvestovali.


Online - Diskutér Profil 
2. 6. 2023 13:13 Odeslat příspěvek
Virtuální karta má velmi nízký denní limit - jen 150€, víc s ní denně nezaplatím.
Zároveň má měsíční limit jen 1500€, z toho ten maximální cashback 120€ získat nelze.

Má ta plastová karta limity vyšší? Nikde jsem to nezjistil.


Offline - Nadšenec Profil 
3. 6. 2023 11:43 Odeslat příspěvek
Písal som priamo podpore, no ten s kým som si tam písal, ani poriadne nevedel odpovedať, a písal mi viackrát, že nech počkám preverí to :D skôr vygoogli mi to tak prišlo.

Spýtal som sa teda, že či je ten limit rovnaký aj pri fyzickej karte, nič mi užitožné nenapísal, že to zistí a pošle mi e-mail, snáď niekedy, lebo od včera do dnes mi nič neprišlo :D

No je to nič moc tých 150€ to je pravda, ale je tam ešte zvlášť limit na platby cez internet, len tam je potom háčik, že treba si dávať pozor aby platby boli iba v EÚ. Vyššie som to písal ako to je.

Mňa ešte zamrzelo keď som zistil, jednu vec. Dá sa mesačne dobiť na účet zdarma 100€ pomocou karty tak ako na Revolut. Myslel som si, že limit sa vynuluje prvý deň v mesiaci no nestalo sa tak. Po napísaní podpore som zistil, že v mojom prípade sa resetuje až 16. deň v mesiaci kedy som vlastne aj založil si účet. Čiže ja blbec som do konca minulého mesiaca minul naschváľ ten limit aby som mal od nového mesiaca vynulovaný a teraz vlastne musím aj tak čakať ešte 13 dní :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 6. 2023 11:23 Odeslat příspěvek
Ale ten limit 150€ je pouze pro bezkontaktni platby ne? Coz chapu jako limit jedne transakce.
Celkovy denni limit pro platby/online je 2000€. Nebo to chapete jinak?


Online - Diskutér Profil 
14. 6. 2023 16:49 Odeslat příspěvek
Nevím, mají to tam jako "denní limit" těch 150€.

Já tam vidím jako denní limity:
Platby 2000€
Výběry 500€
Online 2000€
Bezkontaktní 150€


Offline - Nadšenec Profil 
14. 6. 2023 20:35 Odeslat příspěvek
Je to divné s týmito limitmi. Hlavne nedáva zmysel ako myslia bezkontantné 150€, keď ak platím kartou cez mobil (ApplePay, Google Pay) tak to je viacmenej ako keby som normálne vkladal kartu do terminálu.

Ako som písal ešte 3.6. tak doteraz nemám odpoveď od podpory, či sú limity na fyzickej karte iné. Nikto sa mi neozval. Takže je vážne otázne, či sú vyššie, alebo rovnaké.

Mimochodom dnes sa mi stal zázrak. Aktualizujem aplikáciu a konečne mi ponúklo či chcem dostávať notifikácie, hurá.

Zároveň stále nechápem, porovnával som aplikáciu na Android a iOS, a sú rozdielne. Napríklad v Android verzii hneď na hlavnej stránke je vidno koľko som dokopy získal cashback, ale pri iOS aplikácii toto stále nie je. Dokonca donedávnej aktualizácie pri iOS neukazovalo v histórii transakcií názvy obchodníkov, no konečne ukazuje. Dosť mi to príde také nefér robiť takto dve rozdielne aplikácie.


Offline - Nadšenec Profil 
18. 6. 2023 10:26 Odeslat příspěvek
už je cashback len 1%? po stiahnutí aplikácie mi na úvodnej obrazovke píše, že "Zaručený cashback 1% za akýkoľvek nákup"


Offline - Nadšenec Profil 
18. 6. 2023 16:13 Odeslat příspěvek
Ale priamo pri sťahovaní aplikácie ti to píše, hej? Lebo mal by byť stále 3%. Včera som platil a bez problémov, 3%. Už som dokopy nazbieral 8,76€, síce zatiaľ nemám ešte nič k vyplateniu, ale super aj tak. Škoda tých platieb v zahraničí mimo EÚ. Som teraz v Turecku, zišlo by sa to, ale aj tak to je asi výhodnejšie s Curve + Plutus, teda ak platím kartou v ich mene :D ale vlastne aj keby som platil v Turecku v eurách kartou W1TTY by si ihneď účtoval poplatok 1€ za platbu mimo EÚ.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další stránka
Stránka 1 z 11 [ Příspěvků: 156 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies