FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Jakou banku pro běžného uživatele?

Offline - Návštěvník Profil 
15. 1. 2019 08:15 Odeslat příspěvek
X let používám fio ale zvažuji přechod jinam jelikož občas potřebuju vybrat z bankomatu a tam kde se pohybuji jsou jen cizí banky - 30 korun za výběr a dále chci používat bankovnictví v mobilu což u aplikace fio z roku 1210 není to co chci.

Co potřebuju?

Bezplatné výběry z cizích bankomatů
Nákupy přes internet - aliexpres
Moderní a funkční appku na internet banking (čtečka otisků atd)
Aspoň nějakou kamennou pobočku v Praze
Mít možnost vložit peníze na účet, ideálně vkladomat protože po práci pokladní hodiny stejně nestíhám
Platební kartu

Co nechci?

Poplatky za výše zmíněné služby co používám a podmínky jako například že musím mít měsíčně na účtu tolik a tolik abych měl to a to zdarma.


Po krátkém průzkumu se mi líbí equa bank, ta by to měla snad splňovat až na ty vklady - prý přes poštu kterou osobně nesnáším. Každopádně u fia jak jsem zmínil že kvůli práci pokladnu stejně nestíhám, tak si stejně nic na účet vložit nemůžu....
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
15. 1. 2019 08:48 Odeslat příspěvek
Začal bych vybírat z bezplatných bank bez nutnosti splňovat podmínky, tedy:
Air, Fio, Equa, Creditas/Richee, Hello, mBank

Při požadavku na pobočku zůstane:
Fio, Air, Equa, Creditas, Hello, mBank. S tím, že v mBank se toho na pobočce moc nevyřídí a mám pocit, že i Hello pobočky jsou dobré akorát na to tam odevzdat písemnou žádost.

Při požadavku na výběr z cizích bankomatů zůstane:
Equa (nemezené výběr), Creditas (5 výběrů měsíčně) a Hello (3 výběry měsíčně). Nejsem si jist, jak velký rozsah služeb je na pobočkách Equa, jestli vůbec operují s hotovostí, myslím, že nikoliv. S přimhouřením oka by se dala počítat FIO, která má 1 výběr z cizího bankomatu za utracené 4 tisíce.

Suma sumárum mi pro tebe nejlépe vychází Creditas - navíc má o fous lepší kurzy, než ostatní banky na debetních kartách (takže se hodí k platbám na zahraničních eshopech, tedy i Aliexpresu), výběr v zahraničí za rozumných 30 Kč (což při jejich kurzu od cca 100 eur vychází lépe, než výběr s jinými bankami zdarma).

Vkladomaty má ze zmíněných bank jen Air, ale ta už tak nějak "vypadla v prvním kole". Samozřejmě můžeš mít těch bank více a Air si nechat jen na ty vklady. Já ji používám na rozměňování - vložím tisícovky, vyberu dvoustovky :D


Offline - Návštěvník Profil 
15. 1. 2019 09:01 Odeslat příspěvek
Díky. Fio mám jak jsem psal a už ji mám plné zuby. Ne vždy zaplatím kartou 4000 abych dostal 1 ubohý výběr u jiné banky zdarma a jejich síť bankomatů je na nic když v okolí žádné nemám a cestovat půl hodiny k bankomatu a půl hodiny zpět je blbost. Do zahraničí nejezdím takže výběr v cizí zemi nepotřebuji. Vybírat budu jen u nás takže v tom se mi líbí ta equa. Podívám se na tu creditas. Ty platby do zahraničí jsou nějak zpoplatněné? U fia se jen přepočítaly koruny na dolary podle kurzu. Nevím, jestli jiné banky za to nechtějí ještě poplatek což je to co nechci. Na Ali nakupuju jednou za čas takže jestli je o fous lepší kurz, tak to u mě nehraje roli.

Ještě jsem zapomněl že chci rychlost co se týká bankovních převodů aby to příjemce nedostal za 2 dny. U fia to trvá. Jediný co je rychlý tak vnitrobankovní převod nebo do/z air bank.

-- 15. 1. 2019 08:01 --


Offline - Administrátor Profil 
15. 1. 2019 09:19 Odeslat příspěvek
Platby kartou jsou vždy zdarma, ale liší se kurzová marže mezi jednotlivými bankami, rozdíl může přesáhnout 5 %, ale to už je extrém mezi opravdu nejlepší a nejhorší nabídkou. Navíc některé karty ještě "vrací", takže pro platby je nejlepší kreditka Hello, kurzy MasterCard bez příplatku a ještě ti 1 % vrátí max 500 Kč za měsíc.

Fio naopak umí D+0 pro dopoledne zadané platby, co je skoro nejlepší na našem trhu (ostatně takto to umí i Air, ČS, ČSOB a asi i jiné). Jinak všechny banky by měly už umět D+1, tedy že platba zadaná dnes by do jakékoliv jiné banky měla dojít následující pracovní den, jen je rozdíl v "uzávěrce", např. u Sberbank nelze platby s "dnešní" splatností zadat po 18. hodině.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 1. 2019 09:19 Odeslat příspěvek
Patriku, nezapomenul jsi u tech vyberu z cizich bankomatu na mBank? Navic ted zrusila poplatek za kartu pri neplaceni. Dokonce ma i vkladomaty. Ale samozrejme s frekvenci zmen to muze byt za pul roku zase jinak.


Naposledy upravil zivan dne 15. 1. 2019 09:23, celkově upraveno 1


Offline - Administrátor Profil 
15. 1. 2019 09:22 Odeslat příspěvek
mBank jsem vyhodil kvůli pobočkám, sice je má, ale nic se tam nevyřídí. Je fakt, že už jejich kartu nemám (účet ještě ano), tak ani nevím, přes které bankomaty jde vkládat - přes Euronet? Nebo už má i něco vlastního.

Také není vhodná pro ty platby na Aliexpresu, bohužel spolu s Monetou má nejhorší kurzy na trhu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 1. 2019 09:25 Odeslat příspěvek
Zas pri obcasnem nakupu pouzdra na telefon, kabelu za 1-5$ asi neni potreba zas tak moc resit kurzy.

Vkladomat jsem v zivote nepouzil, ale vychazel jsem z jejich stranek (takze asi Broker Consulting a Euronet):
https://www.mbank.cz/osobni/sluzby/vkladomaty/

Ona asi zadna banka nema vse, pokud umi vkladomaty uz jen Airbank...


Offline - Inventář Profil 
15. 1. 2019 10:46 Odeslat příspěvek
Když jsem si dotaz přečetl, zvolil bych Creditas (všech požadavků nelze dosáhnout u žádné banky), nebo bych zůstal u fio a počkal si na ty vkladomaty, které slibují v dohledné době (ovšem pro mne není problém v Praze zajet kamkoliv, navíc hotovost moc nepotřebuju). Jako poměrně dobrej nápad mi přijde i kombinace s Airbank pro vkládání přes vkladomaty (ovšem ty taky nejsou všude, a tipnul bych si, že v lokalitě, kde se vyskytuje autor dotazu, nebudou taky).


Offline - Nadšenec Profil 
15. 1. 2019 11:22 Odeslat příspěvek
Já bych si to Fio nechal a spíš přemýšlel nad tím, proč musím vkládat hotovost přes vkladomat a současně vybírat z bankomatů...


Offline - Diskutér Profil 
15. 1. 2019 11:41 Odeslat příspěvek
Do budoucna po spojení Airbank s Monetou těch bankomatů bude mít AirBank dost.

Já vím, že to Topes nechce, ale na jeho podmínky mi nejvíce pasují prémiové účty (ano, je tam podmínka obratu na účtu).

Z těch opravdu bezplatných bych asi volil Creditas.


Offline - Nadšenec Profil 
15. 1. 2019 12:32 Odeslat příspěvek
Taky bych to řešil výběrem Creditas a nebo jak je dneska většinou potřeba kombinací dvou bank. Nejlépe Air (množství vkladomatů) + Hello (výběry)


Offline - Návštěvník Profil 
15. 1. 2019 14:20 Odeslat příspěvek
Ne fio prostě jako primární banku už nechci. Už jen to že 2 roky slibují novou aplikaci která bude umět otisk prstu a stále nic je poněkud absurdní. Že občas potřebuju vložit něco na účet? Co je na tom divného? Prostě vyberu prachy a pak přijde náhlá platba která jinak než přes účet nejde a tak ty peníze zase potřebuju vložit, například se zpozdí výplata a já mám jen hotovost která mi je pak v takovém případě k hovnu když musím převodem.


Offline - Nadšenec Profil 
15. 1. 2019 14:41 Odeslat příspěvek
Topes píše
Prostě vyberu prachy .... a já mám jen hotovost která mi je pak k hovnu


Přesně nad tím bych se zamyslel... Ale chápu, že některé návyky se těžko mění, takže doporučení jsi dostal, zkus Creditas.


Offline - Návštěvník Profil 
15. 1. 2019 14:44 Odeslat příspěvek
Jinak vkladomat není podmínka, ale jen takové plus. Jde mi hlavně o bezplatné výběry, běžné platby přes IB a tomuto roku odpovídající aplikaci do mobilu. Bohužel toto fio nenabízí (jen ten běžný banking což má každej...)


Tak jinak - výplatu mám z části Cash a z části na účet. Z účtu platím nájem a faktury ale když mi nedojde výplata na účet (zpozdí se!) tak mám aspoň Cash v obálce a potřebuju narychlo ještě v ten den ideálně zaplatit něco přes účet - potřebuju to tam nějak dostat = potřebuju možnost mít ty peníze převést z hotovosti na účet v bance. Už si rozumíme? Místo debilních pouček doporučuji číst co píšu a nebo lépe, nehrát si na mentora co mám jak dělat ale odpovídat na jasně kladené dotazy. Děkuji.


Znova Edit :ok podívám se na creditas, ještě equa a vyberu jedno nebo druhé pokud lepší banka nebude. Bez vkladomatu se ovšem obejdu a můžu si nechat fio jako záložní kde budu mít prachy bokem pro takové případy.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 1. 2019 15:06 Odeslat příspěvek
No nic o tom, že bys dostával výplatu hotově a část na účet jsi tady nepsal a opravdu tvůj původní příspěvek vyznívá dost nelogicky (vkládat-vybírat). Ovšem nerozumím tomu, proč ještě chodíš vybírat a pak ti zase na účtu ty peníze chybí, ale to je tvůj boj. Bez těch vkladomatů si tedy můžeš vybrat kteroukoli z doporučených bank (Air, Equa, Creditas/Richee, Hello, mBank) a některé z nich mají dokonce i aplikaci která umí ten otisk prstu :-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další stránka
Stránka 1 z 15 [ Příspěvků: 213 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies