FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Odepisování a připisování plateb bankami - diskuze

Offline - Diskutér Profil 
24. 7. 2007 11:46 Odeslat příspěvek
Ahoj,

chtel jsem se zeptat, jestli vite, jak jsou na tom vase banky s pripisovanim plateb? Pokud vim, tak pokud dnes zadam platbu (den D) do jine banky, tak je platba poslana nejpozdeji v D+1 a v cilove bance musi byt pripsana na uctu v D+2 (dle zakona), ale clearing v CNB probiha uz v D+1, takze cilova banka muze zdrzovat jeden den a inkasovat za to kreditni urok. Milionove vydelky zaruceny :-)

Moje zkusenost je s
FIO - nezdrzuje, D+1
eBanka - nezdrzuje, D+1
GE - nezdrzuje, D+1
Volksbank - na ucte videt D+1, ale valutace D+2 (takze na tom take vydelava, protoze penize jsou moje az D+2 a nemuzu s nimi disponovat nebo platim debetni urok)

Ostatni nevim nebo vim, ze pripisuji az D+2 (CS, CSOB, RB). Je jeste nejaka slusna banka v CR (kdyz to bereme z tohoto hlediska)?
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
24. 7. 2007 16:57 Odeslat příspěvek
ČS to ma D+1 (platba zadána 10. 7. 2007 - datum přijetí 11. 7. 2007), ale zjistím to v elektronickém bankovnictví až 12.7.2007 ráno :-)


Offline - Administrátor Profil 
25. 7. 2007 06:43 Odeslat příspěvek
s tou ING bych si nebyl jist. Výplatu na ní dostávám ve stejný den jako kolegové co mají jiné banky.
Pravdou je, že se ale asi připisuje až v noci. Často večer tam ještě nic není a druhý den ráno jsou tam peníze s datem z předešlého dne.


Offline - VIP uživatel Profil 
25. 7. 2007 07:39 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
s tou ING bych si nebyl jist. Výplatu na ní dostávám ve stejný den jako kolegové co mají jiné banky.
Pravdou je, že se ale asi připisuje až v noci. Často večer tam ještě nic není a druhý den ráno jsou tam peníze s datem z předešlého dne.m/quote]

Také mi tam občas něco přijde. Ale když odešlu peníze do ING např. z HVB v pondělí, mám je tam ve středu, s valutací také ve středu. A když v pondělí požádám z ING o inkaso na vrub mého účtu u HVB, přijdou mi peníze někdy až další pondělí. Docela hustý.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 11. 2007 14:12 Odeslat příspěvek
A co si myslíte o tom, když někdo pošle platbu z ČS ve čtvrtek a do PS to přijde až za týden? Může se to stát? Nebo si mám ztěžovat?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 11. 2007 14:53 Odeslat příspěvek
Muzete to reklamovat, pokud to neni do D+2, ze zakona mate narok na urok z prodleni a pripadne uhradu vznikle skody.

Vice info:

http://www.bankovnipoplatky.com/potrebu ... tyku-1311/


Offline - VIP uživatel Profil 
7. 11. 2007 16:48 Odeslat příspěvek
Misena píše
A co si myslíte o tom, když někdo pošle platbu z ČS ve čtvrtek a do PS to přijde až za týden? Může se to stát? Nebo si mám ztěžovat?


Offline - Návštěvník Profil 
22. 11. 2007 10:33 Odeslat příspěvek
Ad WSPK: To, ze by penize byly na kartu pripsany az D plus dva odpoledne je pitomost. Dneska rano jsem zaplatil lednicku a uplne bez problemu. Takze D plus jedna s tim, ze penize "objevite" az D plus dva.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 12. 2007 23:50 Odeslat příspěvek
Rop píše
ČS to ma D+1 (platba zadána 10. 7. 2007 - datum přijetí 11. 7. 2007), ale zjistím to v elektronickém bankovnictví až 12.7.2007 ráno :-) /quote]

uz den predem se to da zjistit v Nezauctovanych transakcich na internetu a zustatek uz tam je o to vyssi, tzn. da se uz ten den podat platebni prikaz ve vysi celeho disponibilniho zustatku vc. te nezauctovane platby a i ten se provede jeste se splatnosti tentyz den (pri podani v prac.den pres internet do 19:59:59), takze je to pomerne rychle..

jinak CSOB me dost zklamala, pokud v nedeli do 19.59.59h) zadam prikaz do eBanky, GE a CSOB tak do GE a eBanky penize prijdou uz behem pondeli, CSOB az v utery i kdyz se mi uz stalo ze az ve stredu :-/ propadak co do rychlosti prichozich plateb....


Offline - Návštěvník Profil 
9. 1. 2008 13:12 Odeslat příspěvek
Chtěl bych se zeptat zda jste si někdo nevšimnul, jestli už i eBanka pozdržuje platby. Přijde mi že ano a to D+2.
Konkrétně jde o převod z ČSOB na eB, příkaz zadán 7.12.2007 v dopoledních hodinách, platba přijata na můj účet 10.12.2007 v odpoledních hodinách. Ještě v listopadu byla platba připsána následující den buď v ranních hodinách cca kolem 4:00 nebo dopoledních hodinách 10:00

Je to opravdu tak, nebo mi prosně účetní lže a platbu odesílá později?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 1. 2008 13:26 Odeslat příspěvek
Lasman píše
... příkaz zadán 7.12.2007 v dopoledních hodinách, platba přijata na můj účet 10.12.2007 v odpoledních hodinách
/quote]


To je D+1 (D=Pa 7.12.2007 ; D+1=Po 10.12.2007). V cem je problem?


Offline - Návštěvník Profil 
9. 1. 2008 13:33 Odeslat příspěvek
No v tom z mi to prislo vzdy den po te at uz byla sobota ci nikoliv a to rano. A omlouvam se za preklep, prichozi platba byla v utery 11.12 :?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 1. 2008 13:47 Odeslat příspěvek
Lasman píše
No v tom z mi to prislo vzdy den po te at uz byla sobota ci nikoliv a to rano. A omlouvam se za preklep, prichozi platba byla v utery 11.12 :?


Tak ja ucet v eBance nikdy nemel, takze se nedokazu vyjadrit, jen jsem se pozastavoval nad tim D+2 (co bylo diky preklepu vlastne D+1) :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 1. 2008 13:59 Odeslat příspěvek
Co je to vlastně to D+1 vysvětlit prosím


Offline - Návštěvník Profil 
9. 1. 2008 14:01 Odeslat příspěvek
D (den platby) + počet pracovních dnu za kdy se platba pripise
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Další stránka
Stránka 1 z 38 [ Příspěvků: 567 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies