FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Ideální kreditní karta

Offline - Nadšenec Profil 
27. 6. 2021 08:04 Odeslat příspěvek
Dotaz: Co si myslíte o KK KB (A Karta), když si kvůli příspěvku zaměstnavatele chci zařídit důchodové pojištění a KB by se mi celkem pozdávala (vymluvit si to také nechám)? Těch jejich 1% se zdá, že držet budou.
Teď kombinuji Poštovní spořitelnu, HB (konkrétně skřítkovou Alzu) a mBank eshop.
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
27. 6. 2021 09:56 Odeslat příspěvek
Asi jediný výhodný produkt KB.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 6. 2021 16:39 Odeslat příspěvek
Jakou má KK souvislost s penzijním spořením?

Edit: Tak už jsem to našel ... a nevím, nevím ...
Citace
Za platby A kartou získáte procenta zpět na penzijko maximálně 500 Kč měsíčně, proto plaťte kreditkou, co můžete.

Nakupujete rádi? S kreditní kartou získáte přístup k zajímavým nabídkám a slevám až 30 % v rámci programu Sphere VIP. Nakupujte výhodně v obchodech a e-shopech nebo si zajistěte dovolenou se slevou! Utrácet navíc můžete bez výčitek. Nakupovat s kreditkou se vám vyplatí, s každým nákupem si totiž spoříte na důchod! Z každé platby kartou získáte 1 % zpět na penzijní spoření až do výše 500 Kč měsíčně.

... aby se mi posílaly náhodné částky na penzijko jako odměna z KK, to nebude snadné mít pod kontrolou. Leda by někomu bylo jedno kolik mu tam chodí a nebazíroval na tom, aby to byla každý měsíc třeba tisícovka, nebo tak něco. Další věc - to penzijko ... podporují u kterékoliv instituce, nebo člověk musí mít penzijko pouze u KB?


Offline - Trvalý BAN Profil 
27. 6. 2021 20:58 Odeslat příspěvek
Pouze u KB logicky.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 7. 2021 16:41 Odeslat příspěvek
Může to být jakákoliv instituce.
Náhodné částky nevadí (stejně nic netočím).
Spíš už mi nevyhovuje to, co mi zbylo:
na začátku měsíce hlídám, abych z KK postovky utratila 3000
na konci měsíce hlídám splacení KK HB
k tomu hlídám obrat na KK mBank eshop
a už mě to nebaví.
Platit debetkou ale už nechci, to jsem si odvykla.
S KK KB bych měla 1% za všechno (po těch povolených letech ho určitě vyberu) a dluh 1x měsíčně.
KK PS a mBank bych se zbavila, KK HB bych nechala používala jen na zahraniční platby.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 7. 2021 11:04 Odeslat příspěvek
@Mikka1
Já jsem stále spokojen s Moneta Money Card Smart. I když dost ořezali vratky bonusových balíčků a zpoplatnili výběry hotovosti (jednorázovým poplatkem 49 Kč za výběr), pořád je vedení kreditky zdarma (tuším že se musí utratit 3000 Kč měsíčně, s čímž jsem ale nikdy neměl problém a nesledoval to, jelikož kartou platím vše). Fajn jsou drobné fičůrky okolo, jako Apple Pay, Google Pay atd. Dobrá spolehlivost a velký limit. Je možné vydat i dodatkovou kartu pro partnera.
Zvolený balíček mi stále vrací 1% zpátky (i když dříve to bylo 5%).

Monetu jako takovou moc nemusím, ale tenhle produkt mi zatím v kreditkách přijde (pro mě) nejlepší.


Offline - Nadšenec Profil 
2. 7. 2021 12:39 Odeslat příspěvek
Vnímám tam problém právě s těmi balíčky a relativně úzkým okruhem za co pak člověk dostane bonus. Osobně radši využívám karty, které vrací za všechny normální platby a vedení je zdarma (i při splnění podmínek). Takže u mě vede podnikatelská kk od Monety a RB Deluxe kk (již nenabízená), které používám při běžné útratě za všechno možné.

Je, ale vidět trend toho, že se postupem času vše ořezává - procento vratky, maximální hodnota vratky, podmínky kde za jaké platby se vrací. Takže dnes univerzálních kreditek dostupných veřejně vedených zdarma není mnoho a to HB!, ČS/mBank s Curve a zbytek má víceméně nějaké omezení.


Offline - Nadšenec Profil 
2. 7. 2021 14:00 Odeslat příspěvek
Monetu jsem měla a co snížili vratku a zpoplatnili výběr hotovosti, tak jsem ji zrušila. A tedy platila jsem s ní jen tam, kde za to byla nějaké to %, při 5% to byl dobrý produkt, teď už pro mě určitě ne.

Jako asi bych mohla začít kombinovat Curve s mBank, ale Curve nemám a moc se mi nechce ji mít. Ale tak třeba by mě zaujala, nevím.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 7. 2021 22:35 Odeslat příspěvek
Zdravím,

potřeboval bych pomoct s výběrem první kreditní karty.

Jsem student a rád bych si pořídil svou první kreditní kartu, a to z důvodu zejména bezpečnosti při platbách na internetu. Dále bych rád na kartě měl cestovní pojištění. Jeden z rodičů má dokonce na kreditní kartě výhodu - a to, že mu procento z obratu na kreditní kartě dají na penzijko. Bylo by možné tuto výhodu získat?

Aktuálně mám účet u KB a RB, ale nebráním se změně.

Děkuji za návrhy.


Offline - Trvalý BAN Profil 
4. 7. 2021 06:09 Odeslat příspěvek
Bezpečnost internetových plateb je u kreditek úplně stejná jako u debetek, poř. možná i horší, protože pokud si na BU necháš 0 Kč, je bezpečnost u debetky vyšší. Ovšem nesmíš si tam aktivovat kontokorent.


Offline - Nadšenec Profil 
4. 7. 2021 08:55 Odeslat příspěvek
Pokud si student máš omezené možnosti. Kreditka je úvěrový produkt a musíš doložit typicky své příjmy a závazky. Existují kreditky pro studenty a bez doložení příjmu, ale je jich málo a nemusí splňovat tvé požadavky.

Jaký si představuješ měsíční rámec k čerpání? Má být kreditní karta zdarma, případně se splněním podmínek? Má být cestovní pojištění v ceně, nebo si ochoten si připlatit balíček ke kreditní kartě?

Obecně zdarma cestovní pojištění ke kreditní kartě existuje, ale pro prémiové produkty, na které pravděpodobně zdarma nedosáhneš a měsíční cena je jinak vysoká. KB měla Vivid kartu tuším, která zdarma nebyla a za nějaký nízký poplatek měla cestovní pojištění v ceně, ale s nízkým limitem (za mě pojištění o ničem). Takže si spíš reálně za pojištění budeš muset připlatit, pokud ho budeš chtít.

Cashback, co si popisoval má KB A karta, ale na penzijko mi to nepřijde vhodné dávat. Jiné cashback karty má třeba mBank, RB (placená Style), Hello Bank, ČS, ČSOB ve formě bodů, tak se podívej.

Další možnost je domluvit se s rodiči, zda ti nevystaví kartu, ale neznám tvou situaci. A ani nevím, zda kreditní kartu skutečně potřebuješ a víš, jak funguje (platit hlavně v bezúročném období, jinak je karta přítěž). mBank má debetní Gold kartu, kde za měsíční útratu kartou 10 000 Kč a více ji vede zdarma a má cestovní pojištění na 2 mil korun, třeba tě to zaujme.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 7. 2021 15:56 Odeslat příspěvek
Děkuji Vám za rozsáhlou odpověď.

Zeptám se ještě na jednu věc:
Pomohla by mi kreditní karta k budování “kreditního skóre”? Jde mi o to, že kdybych si za 10/15/20 let kupoval nějakou nemovitost a bral si na ni hypotéku, zdali by mi dobra platební historie pomohla s lepšími podmínkami? Aktuálně platím 99% transakcí hotově.

Je mi jasné, že k hypotéce potřebuji mít zajištění, dostatečný příjem, pojistku…

Máte pravdu, raději než na penzijku bych měl cashbackové peníze k dispozici. Navíc penzijko mi nepřijde moc zajímavý produkt (stále ho držím například, kdyby mi budoucí zaměstnavatel přispíval).

Kdysi jsem měl u KB na G2 studentském účtu pojištění zdarma. Bohužel už ho zrušili, takže bych rád kreditní kartu (nebo i debetní) s pojištěním.

Díval jsem se na nabídku RB s jejich Exkluzivním účtem. Co se týče podmínek, je nutné mi příjem 50 tisíc, což samozřejmě jako student nemám. Dočetl jsem se, že prý stačí 50 tisíc obrat v rámci dvou transakcí (nebo jedné), což by asi nemusel být problém. Rodiče by mi poslali 50 000,-, které bych obratem vrátil zpět a tím splnil podmínky.

Myslíte, že by to takto šlo?

K tomu Exkluzivnímu účtu je karta s pojištěním + vstupem do Lounge + slevy u RB partnerů, což považuji za pěkné výhody.


Offline - Nadšenec Profil 
4. 7. 2021 18:56 Odeslat příspěvek
Historii neumím posoudit, jak velký kladný vliv bude mít, záleží na každé bance. Rozhodně uškodí negativní záznam. Cashbackovou kreditní kartu bych doporučil Hello Bank a splácet před koncem měsíce pro vedení zdarma. Je to univerzální karta s vedením neoficiálně "zdarma". Případně kk od ČS a Curve.

KB to skutečně mělo, ale aktuálně nic. RB má Prémiový účet s vedením zdarma za obrat 50 000 Kč. Exkluzivní účet je podmínka mít v depozitech 1 500 000 Kč pro vedení zdarma. To ti spíš doporučím ČSOB Premium. Jenže pro pojištění musíš mít jejich kk s rámcem 50 000 Kč a dle toho co píšeš tak nic. Navíc tyto služby jsou často mířené pro bonitni klientelu a nemuselo by to být pro obě strany příjemné (ty a bankéř)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 7. 2021 18:57 Odeslat příspěvek
U nas zadne kreditni skore neni, aspon ne tak jak to funguje v USA, takze bych se tim netrapil.


Offline - Administrátor Profil 
5. 7. 2021 07:40 Odeslat příspěvek
Pamatuji si, že v začátcích, kdy začínala mBank, tak dávala úvěry jen těm, kdo už měli nějaký pozitivní záznam v registru. Ale u hypotéky to asi zohledněno nebude a spíše hrozí negativní dopady - omylem pozdě zaplatíš a budeš mít negativní záznam, kreditka snižuje započitatelný příjem a pak ti nemusí hypotéka v požadované výši projít.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Další stránka
Stránka 23 z 27 [ Příspěvků: 405 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies