FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Ideální kreditní karta

Offline - Přeborník Profil 
28. 7. 2021 14:50 Odeslat příspěvek
jak je to u karet s 1%? Minimalni vyse je teda 50Kc?
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
29. 7. 2021 16:14 Odeslat příspěvek
Napsáno od @DrholecR je to zbytečně složitě, protože nejde jen o částku platby (hranice je ovlivněna i aktuálně platným procentem odměny, které je navíc jednak základní a jednak u některých obchodníků-partnerů Světa odměn-ještě doplňkové prémiové, vyšší). Důležité je to, jak číselně vycházejí ty body. ČSOB jednoduše zaokrouhluje body dle matematických pravidel, počet přiznaných bodů za každou platbu samostatně musí vždy být celé číslo. Pokud tedy procento odměny aplikované na částku transakce dá třeba 0,499 bodu, je to bez bodu, od 0,500 do 1,499 bodu za 1 bod atd., a to pro každou platbu samostatně (a u obchodníků s prémiovým procentem odměny se to počítá 2x, zvlášť pro základní i prémiovou odměnu). Z toho plynou i ta minima transakcí pro nákup aspoň za 1 bod (při základní odměně 0,5% je to tedy 100,00Kč, teď když je odměna vyšší, nebo u těch prémiových odměn vybraných obchodníků, pak samosebou méně).


Offline - Diskutér Profil 
29. 7. 2021 20:27 Odeslat příspěvek
Pochopeno.
Nicméně to znamená, že neaplikují svá vlastní pravidla. Nemáte někdo vyzkoušeno, zda maximum 200 bodů z plateb u pošty je nepřekročitelné? A pochopil jsem to dobře, že počet bodů v daném měsíci se počítá podle vzorce: 1000 (z nákupů) + 200 (z pošty) + ... (za nějaká ta uzavřená pojištění, investice atp.)

Jinak teď je bezkonkurenční ta nabídka do konce srpna u podnikatelské KK moneta: bonus až 6 x 3.000 (3% + 1%), pak 1%, při zřízení online vedení zdarma bez podmínky min. útrat 5.000/měs.
Bohužel já už ji mám (zřízenou v době kdy dávali jen 3.000 celkem). Chtěl jsem jí zřídit online mamce, ale bohužel nemá řidičák ani pas.


Offline - Inventář Profil 
29. 7. 2021 23:12 Odeslat příspěvek
Vše lze přece u Světa odměn ČSOB/PS ověřit "za běhu" a experimentovat, když Svět odměn (narozdíl od kreditek bank konkurence) připisuje body za platby nikoliv až za celý měsíc naráz, ale průběžně a vše je taky hezky vidět v IB v historii pohybů Světa odměn obdobně přehledně jako výpis transakcí účtu. Body za platby jsou typicky připsány už 2 pracovní dny (plus mínus den) po zaúčtování dané karetní transakce (snad jen u bodů např. za sjednání produktů to trvá déle). Jakmile se i dané skupiny odměn narazí na měsíční limit, hned se to pozná že v historii Světa odměn už nebude za dané věci odměna žádná, tedy pozná se to rychle. Když jsem měl kreditku ČSOB já, tak ty hranice byly implementovány správně, fakt překročit nešly (už to je skoro 2 roky, ale sotva to nějak extra změnili).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 7. 2021 07:02 Odeslat příspěvek
Taki píše
Pochopeno.
Nicméně to znamená, že neaplikují svá vlastní pravidla. Nemáte někdo vyzkoušeno, zda maximum 200 bodů z plateb u pošty je nepřekročitelné? A pochopil jsem to dobře, že počet bodů v daném měsíci se počítá podle vzorce: 1000 (z nákupů) + 200 (z pošty) + ... (za nějaká ta uzavřená pojištění, investice atp.)

Jinak teď je bezkonkurenční ta nabídka do konce srpna u podnikatelské KK moneta: bonus až 6 x 3.000 (3% + 1%), pak 1%, při zřízení online vedení zdarma bez podmínky min. útrat 5.000/měs.
Bohužel já už ji mám (zřízenou v době kdy dávali jen 3.000 celkem). Chtěl jsem jí zřídit online mamce, ale bohužel nemá řidičák ani pas.

Hmm, také mi to přijde zajímavé, akorát ještě zjistit, jak se to dá sjednat. Obnovovat pozastavenou živnost se mi úplně nechce a za bankéřem po minulé zkušenosti také ne :)).


Offline - Nadšenec Profil 
14. 8. 2021 01:50 Odeslat příspěvek
Taki píše
Jinak teď je bezkonkurenční ta nabídka do konce srpna u podnikatelské KK moneta: bonus až 6 x 3.000 (3% + 1%), pak 1%, při zřízení online vedení zdarma bez podmínky min. útrat 5.000/měs.
Bohužel já už ji mám (zřízenou v době kdy dávali jen 3.000 celkem). Chtěl jsem jí zřídit online mamce, ale bohužel nemá řidičák ani pas.

Ta podnikatelská KK jde zřídit za stejných podmínek i na pobočce, když si o ně řeknete - moje partnerka taky neměla dva doklady. Lze přidělat ke stávajícímu revolvingovému uvěru dodatkové karty, které jsou zdarma.


Offline - Nadšenec Profil 
17. 8. 2021 18:39 Odeslat příspěvek
Existuje ještě kreditka, která vrací peníze za danou platbu i přesto, že byla daná platba vrácená zpět (typicky přeúčtování z karty na kartu přes Curve). Myslel jsem, že mbank odměny připisuje, ale jak jsem zjistil, tak vůbec.
Díky


Offline - Trvalý BAN Profil 
17. 8. 2021 18:59 Odeslat příspěvek
Hello, mozna CSOB.


Offline - Diskutér Profil 
17. 8. 2021 19:01 Odeslat příspěvek
spořka


Offline - Inventář Profil 
17. 8. 2021 19:05 Odeslat příspěvek
Spořka neodebírá odměny za GBiTnuté platby?


Offline - Inventář Profil 
17. 8. 2021 20:11 Odeslat příspěvek
qwepo753 píše
Hello, mozna CSOB.


Mohu potvrdit, že kreditka ČSOB i HELLO odměny za vrácené platby neodečítá.


Offline - Inventář Profil 
17. 8. 2021 21:48 Odeslat příspěvek
@Wit.cz se spletl, ČS vratky samosebou odečítá, odměna je na haléř přesně z rozdílu plateb mínus vratek (opakovaná osobní zkušenost). Stejně postupuje mBank či RB.


Offline - Nadšenec Profil 
27. 8. 2021 21:04 Odeslat příspěvek
ČS vratky opravdu odečítá. Příjemně jste mě teď překvapili s tou ČSOB, tak to prubnu, tam jsem měl právě za to, že mají milión výluk, tak že to nepůjde..


Offline - Inventář Profil 
28. 8. 2021 22:00 Odeslat příspěvek
Taki píše
Jinak teď je bezkonkurenční ta nabídka do konce srpna u podnikatelské KK moneta: bonus až 6 x 3.000 (3% + 1%), pak 1%, při zřízení online vedení zdarma bez podmínky min. útrat 5.000/měs.


Má nebo nemá ta Moneta podnikatelská KK ve výjimkách poštovní dobírky? V příslušných dokumentech jsem našel jen jiné výjimky, ale rád bych se ujistil.


Offline - Inventář Profil 
18. 9. 2021 18:58 Odeslat příspěvek
Podnikatelskou KK Moneta jsem si pořídil a mohu potvrdit, že poštovní dobírky na bonus fungují ;-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 45  Další stránka
Stránka 27 z 45 [ Příspěvků: 671 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies