FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Ideální kreditní karta

Offline - Nadšenec Profil 
5. 7. 2021 07:17 Odeslat příspěvek
Hypotéka nemusí v požadované výši projít napoprvé, ale není to blocker, jen pak dají jako podmínku snížení nebo zrušení a je to ok. Ale jinak ano, žádné budování pozitivní kreditní historie není, kreditka v tomhle ohledu ničemu nepomůže.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
5. 7. 2021 10:39 Odeslat příspěvek
Banky mají ještě jeden blbý zvyk: brát na hůl vlastní klienty a současně nabízet lepší podmínky lidem z ulice. Stalo se mi to i při hypotéce.


Offline - Přeborník Profil 
5. 7. 2021 15:58 Odeslat příspěvek
Explosion_CZ píše
Pomohla by mi kreditní karta k budování “kreditního skóre”? Jde mi o to, že kdybych si za 10/15/20 let kupoval nějakou nemovitost a bral si na ni hypotéku, zdali by mi dobra platební historie pomohla s lepšími podmínkami?
Opakovaně jsem slyšel, že klient s pozitivní historií úvěrů je daleko míň rizikový než klient naprosto bez historie. Bylo to v spíš kontextu spotřebitelských splátkových úvěrů než kreditních karet a hypoték, ale nějaký smysl to dává.

Nezávisle dodávané kreditní skóre se v ČR, myslím, nepoužívá (i když o tom firmy uvažují). USA je v tomhle trochu extrém, krom pár velkých taky tisíce maličkých bank bez vlastních technologií a odbornosti, které si u jedné firmy koupí vydávání karet a IB, a u jiné ohodnocení úvěryschopnosti dlužníka, a nejsou jedinečné ničím kromě polohy pobočky – takže tam může to skóre hrát daleko větší roli (i když i tam je těch skóre několik, a obzvlášť větší banka se nerozhoduje čistě podle něj). Tady je trh jiný a většina bank si tuhle svou zásadní kompetenci asi dělá sama.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 7. 2021 08:17 Odeslat příspěvek
cz01 píše
Historii neumím posoudit, jak velký kladný vliv bude mít, záleží na každé bance. Rozhodně uškodí negativní záznam. Cashbackovou kreditní kartu bych doporučil Hello Bank a splácet před koncem měsíce pro vedení zdarma. Je to univerzální karta s vedením neoficiálně "zdarma". Případně kk od ČS a Curve.

KB to skutečně mělo, ale aktuálně nic. RB má Prémiový účet s vedením zdarma za obrat 50 000 Kč. Exkluzivní účet je podmínka mít v depozitech 1 500 000 Kč pro vedení zdarma. To ti spíš doporučím ČSOB Premium. Jenže pro pojištění musíš mít jejich kk s rámcem 50 000 Kč a dle toho co píšeš tak nic. Navíc tyto služby jsou často mířené pro bonitni klientelu a nemuselo by to být pro obě strany příjemné (ty a bankéř)


Zkusil bych zajít do RB a zkusil vyjednat ten Prémiový účet s příjmem, respektive měsíčním obratem 50 000,- Kč. Je mi jasné, že prémiové služby (Erste Premier, ČSOB Premium,...) dávají banky primárně bonitním klientům. Přece jenom bych do RB zašel a poptal se, jaké jsou pro mě, jako studenta, možnosti. Možná by pomohlo, že už u nich mám přes 1 rok vedený účet - předpokládám, že je zde vyšší šance prémiový účet získat, než třeba u ČSOB (Premium) - nemám u ČSOB žádnou historii.

U toho Prémiového účtu kromě kk se mi líbí i zvýhodněná sazba na Spořicí účet eKonto X. Ano, úrok je v tuto chvíli velmi nízký, ale předpokládám, že brzo zase ČNB zváží úrokové sazby. Na spořícím účtu chci mít primárně peníze na neočekávané výdaje (zadní vrátka), které nechci mít v ETFku.


Stileth píše
U nas zadne kreditni skore neni, aspon ne tak jak to funguje v USA, takze bych se tim netrapil.


Jak se v posledních týdnech /měsících zabývám o něco více financemi, hodně lidí právě z US a možná i z UK mluví o tom, že je dobré mít kreditní skóre. Teď už je mi jasné, že u nás toto oficiálně není.

fc70 píše
Explosion_CZ píše
Pomohla by mi kreditní karta k budování “kreditního skóre”? Jde mi o to, že kdybych si za 10/15/20 let kupoval nějakou nemovitost a bral si na ni hypotéku, zdali by mi dobra platební historie pomohla s lepšími podmínkami?
Opakovaně jsem slyšel, že klient s pozitivní historií úvěrů je daleko míň rizikový než klient naprosto bez historie. Bylo to v spíš kontextu spotřebitelských splátkových úvěrů než kreditních karet a hypoték, ale nějaký smysl to dává.

Nezávisle dodávané kreditní skóre se v ČR, myslím, nepoužívá (i když o tom firmy uvažují). USA je v tomhle trochu extrém, krom pár velkých taky tisíce maličkých bank bez vlastních technologií a odbornosti, které si u jedné firmy koupí vydávání karet a IB, a u jiné ohodnocení úvěryschopnosti dlužníka, a nejsou jedinečné ničím kromě polohy pobočky – takže tam může to skóre hrát daleko větší roli (i když i tam je těch skóre několik, a obzvlášť větší banka se nerozhoduje čistě podle něj). Tady je trh jiný a většina bank si tuhle svou zásadní kompetenci asi dělá sama.


Spíše se na to chci podívat s hlediska horizontu 10/15 let. Jak jsem psal již předtím, 99% transakcí platím v hotovosti, takže banky o mě nemají žádnou historii, což by nemuselo mít pozitivní efekt třeba až jednou budu žádat o hypotéku.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 7. 2021 12:15 Odeslat příspěvek
Když jsem si já v 18 pořizoval první kreditní kartu, měl jsem v kb předschválené limity na úvěr. Jsou vidět napřiklad v mobilní bance dole na hlavní obrazovce. Kreditka mě naučila dobře hospodařit, jako třeba nepůjčuj si víc než dokažeš splatit.

Teď z jiného soudku ke kreditnímu skóre. Moje zkušenost z práce v bance. Určité kreditní skóre používá každá banka, avšak ho mezi sebou nesdílejí. Sdílené jsou pouze registry, typicky brki, nrki, solus. Pokud jak píšeš, budeš jednou uvažovat o hypotéce, třeba za 10 let. Registry tak daleko do minulosti nevidí. Na vybudování historie ti stačí třeba 2 roky.

Takže pořízení kreditky je pouze na tobě, jak se na to cítíš, ale v tvém věku není kam pospíchat.


Offline - Návštěvník Profil 
7. 7. 2021 17:49 Odeslat příspěvek
Jaká je teď ideální kreditní karta s co nejlepším cashbackem? Mall už se nevydává s 2% CB, ČSOB má tento CB jen na půl roku.. Jiná z českých bank, která by stála za úvahu??


Offline - Nadšenec Profil 
7. 7. 2021 21:05 Odeslat příspěvek
Jediná karta, co má nastavené výhody programu Sphere je v současnosti kreditka od KB ?
Netušíte za jak dlouho po schválení kartu odesílají ? Sphere a RB premium klub poskytují slevu na ubytování v clarion hotelech ve výši 10% a máme tam naplánovanou dovču, tak bych rád využil. Samotná sphere karta stojí 1500 Kč, to bych za to v životě nedal, protože tam není mnoho zajímavých slev.
Hledám tedy nejlevnější kombinaci, pokud už bych měl mít díky toho další záznam (mám tři kreditky aktuálně, moje maximum bylo osm). Nejlépe mi vychází karta od KB , když budu splňovat obrat, tak je zdarma. Další dotaz tedy zní, zdá se do obratu počítají "účelové" tranakce. Je mi jasné, že odměna 1% do penzijka z toho nebude, ale jde mi jen o neplacení poplatku.

Díky


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 7. 2021 21:38 Odeslat příspěvek
hannys85 píše
Samotná sphere karta stojí 1500 Kč, to bych za to v životě nedal, protože tam není mnoho zajímavých slev.


https://www.hudy.cz/hudy-partner-program


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 7. 2021 21:39 Odeslat příspěvek
Spheru dostaneš v Hudy zadarmo


Offline - Nadšenec Profil 
8. 7. 2021 10:44 Odeslat příspěvek
Super to jsem nevěděl. DÍKY MOC !!!


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 7. 2021 11:40 Odeslat příspěvek
Nebo vstup do KČT, členský průkaz taky funguje jako Sphere card :-D.


Offline - Inventář Profil 
8. 7. 2021 18:29 Odeslat příspěvek
Předběhl jsi mě, ano my turisté z KČT máme Sphere součástí členské karty (přitom členský poplatek je dle konkrétního KČT oddílu jen kolem tří stovek a výhody nejen Sphere, ale i ubytování Eurobeds, leckde levnější vstupné atd.). Takže na toto kreditky a banky obecně fakt nepotřebuješ :)


Offline - Nadšenec Profil 
8. 7. 2021 19:01 Odeslat příspěvek
Tím pádem, když existují tyto skvělé možnosti je psycho, že samotná sphere chce od lidí za zřízení této karty
1 500 Kč. Děkuji Vám kluci. Dnes zřízeno u hudy sportu, snad to nějak rychle dojde...Ale snad by měla stačit objednávka s uvedením slevového kódu nyní a do doby odjezdu dojde fyzická karta.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 7. 2021 21:22 Odeslat příspěvek
Také klienti Penzijní společnosti KB dostávají Sphere Card zdarma.


Offline - Návštěvník Profil 
9. 7. 2021 20:39 Odeslat příspěvek
sudowodo píše
Když jsem si já v 18 pořizoval první kreditní kartu, měl jsem v kb předschválené limity na úvěr. Jsou vidět napřiklad v mobilní bance dole na hlavní obrazovce. Kreditka mě naučila dobře hospodařit, jako třeba nepůjčuj si víc než dokažeš splatit.

Teď z jiného soudku ke kreditnímu skóre. Moje zkušenost z práce v bance. Určité kreditní skóre používá každá banka, avšak ho mezi sebou nesdílejí. Sdílené jsou pouze registry, typicky brki, nrki, solus. Pokud jak píšeš, budeš jednou uvažovat o hypotéce, třeba za 10 let. Registry tak daleko do minulosti nevidí. Na vybudování historie ti stačí třeba 2 roky.

Takže pořízení kreditky je pouze na tobě, jak se na to cítíš, ale v tvém věku není kam pospíchat.


Děkuji za příspěvky. Nakonec jsem si uvědomil, že kreditní karta asi nebude pro mě...
Ještě jednou děkuji všem za rady.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 45  Další stránka
Stránka 24 z 45 [ Příspěvků: 671 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies