FinExpert.cz

Přihlásit se

Výměna peněz pro cizince v Praze

Offline - Diskutér Profil 
27. 3. 2018 19:41 Odeslat příspěvek
Přijedou za mnou známí z ciziny. Kam je v Praze poslat, aby si vyměnili peníze na Kč? Nemusí to být super nejnižší kurz (nepůjde o desetitisíce), ale solidní a bez nějakých okradačských poplatků...
Přijedou na Florenc a půjdou si prohlédnout centrum, tak něco v místě...
Poslední příspěvek

27. 3. 2018 21:44 Odeslat příspěvek
Nejlepší kurzy mají v Jindřišské, vedle pošty. Pozná se to bezpečně - je to jediná směnárna v Praze s dlouhou frontou. :-)

Offline - Administrátor Profil 
27. 3. 2018 23:34 Odeslat příspěvek
Přesně tak, v Jindřišské jsou asi nejlepší kurzy. Jediná nevýhoda - nemají kurzy na webu.
Pokud chceš vědět kurzy předem, tak alfaprague.cz, má v Praze 2 pobočky. Z webu si vytiskni kupon na VIP kurz (a pak se řekni o plastovou kartičku na příště). Pozor ale na směnárnu na rohu Václaváku a Jindřišské, tak jsou opravdu zlodějské kurzy a poplatek za směnu cca 22 %!. Ta "dobrá" je hned vedle vchodu na poštu.

Nepíšeš, jakou budou měnit měnu, jestli nejsou z nějaké "exotičtější" země, ne všechny směnárny mění všechny měny a ne všechny výhodně.

28. 3. 2018 12:00 Odeslat příspěvek
aaavaluty_cz - jsou v různých obchodních centrech po celé republice

28. 3. 2018 13:26 Odeslat příspěvek
Díky za odpovědi.
Budou měnit EURa... (Případně dolary, ale myslím že ne). Já s nimi ale nebudu (sejdeme se až večer mimo Prahu), takže aby to nespletli v té Jidřišské :-D
Řeknu jim určitě o ní, ale nevím, jestli se poženou až na Václavák, spíš myslím, že ten je nezajímá. Co Exchange v Kaprově, nebo něco jiného po cestě? Já tam kdysi dávno měnil (jenže obráceně na EURa), ale nevím, jak dnes. Výhoda by byla, že to je kousek od staromáku, kam určitě půjdou... Předpoklácám, že vyrazí klasicky přes staromák k Hradu. Pak se uvidí. Je to první návštěva, tak asi Karlův most nevynechají...

28. 3. 2018 13:33 Odeslat příspěvek
Dnes
http://www.nekazanka-exchange.cz/ VIP kurz EUR : 25.43 a 25.48
http://www.alfaprague.cz/web2/ VIP kurz EUR : 25.42 a 25.48

31. 3. 2018 14:09 Odeslat příspěvek
Potvrzuju.. tou nej smenarnou asi mysli Patrik... Praha Exchange Jindrisska 12 vedle Viet Food.
Jeste nektery exoticky meny nam driv vymenil chlapik zde
https://www.eurochange.cz/
ale sehnal to az na dalsi den a muselo se smerem po Opletalce do vedlejsi pobocky a tusim ze jednou z men byl Thajsky Baht.

a nekdy klasika se pouzivala tahle, zas takova me prisla nejduveryhodnejsi
https://www.exchange.cz/

1. 4. 2018 00:15 Odeslat příspěvek
Jo, v Eurochange jsem poptával japonské jeny, neměli, tak mě poslal do spřátelené do Celetné.

27. 6. 2018 11:41 Odeslat příspěvek
Tak jsem dnes ráno vyměnil všechny svoje EUR na Kč v http://www.nekazanka-exchange.cz/ za 25,85 Kč/EUR. Tenhle současný kurz přece nemůže dlouho vydržet ....

Naposledy upravil čulibrk dne 27. 6. 2018 13:29, celkově upraveno 1

27. 6. 2018 11:46 Odeslat příspěvek
Tak přesně tohle si říkám každý měsíc, když měním EUR na CZK a téměř pokaždé toho lituji, protože kurz je zase o něco vyšší než po výměně v minulém měsíci.

27. 6. 2018 11:49 Odeslat příspěvek
Já mám opačnej problém, potřebuji koupit, tak spoléhám na dnešek.

27. 6. 2018 12:09 Odeslat příspěvek
Zasedání ČNB je dnes, do kurzu se to promítne, ale asi nikdo neví jakým směrem. Mediální masírka, aby lidi čekali s výměnou peněz na dovolenou až těsně před odjezdem tedy prozatím nevychází...

27. 6. 2018 13:16 Odeslat příspěvek
Už to trochu kleslo, ale myslel jsem že to bude víc. (I Nekázanka už snížila kurz.)
Obrázek

27. 6. 2018 13:29 Odeslat příspěvek
konecne by mohli banky zacit se zvysovanim uroku na sporicich uctech

27. 6. 2018 14:01 Odeslat příspěvek
čulibrk: Nekázanka zatím nepatrně (0,05).

27. 6. 2018 17:06 Odeslat příspěvek
Tvl, tak to jsem si pomohl s tím prodejem EUR. :'( Zítra bude kurz přes 26 Kč/EUR. :hm

27. 6. 2018 22:32 Odeslat příspěvek
Proc stoupa kurz? Ze by trh ocekaval vyssi rust urokovych sazeb?

27. 6. 2018 23:01 Odeslat příspěvek
Citace
Proc stoupa kurz?

Rusnok to dnes na tiskovce vysvětloval tím, že investoři přelévají kapitál z emerging markets do vyspělých západních ekonomik. Forint a zlotý klesly ještě víc než koruna.

28. 6. 2018 05:29 Odeslat příspěvek
slavo963 píše
Proc stoupa kurz? Ze by trh ocekaval vyssi rust urokovych sazeb?

Intervence ČNB oficiálně skončily před volbami, avšak pokračují dále ve zvláštním režimu s nálepkou "přísně tajné" :)

28. 6. 2018 13:11 Odeslat příspěvek
Ale prd, za to můžou ilumináti a Soros!

28. 6. 2018 17:21 Odeslat příspěvek
Che, tak jsem se prošel po Václaváku a koupil EURa za 25,82 (bez smlouvání, normálně to bylo na tabuli, a i nákupní kurz pro cizince měli poměrně příznivej) - ?Currency Exchange? (několik poboček, jedna nad Domem módy, jedna v podstatě naproti přes Václavák, jedna vedle Jalty …). No, a taky jsem viděl směnárnu, kde za 1 EUR nabízeli celých 17,90. :(

29. 6. 2018 12:17 Odeslat příspěvek
Mohu mít dotaz trošku mimo téma (ale ne zase tak daleko) - můžete doporučit konkrétní směnárnu/ny v Brně s rozumným kurzem pro nákup menšího množství PLN? Děkuji.

29. 6. 2018 12:26 Odeslat příspěvek
http://www.aaavaluty.cz/smenarny-mesto-brno/

27. 7. 2018 11:44 Odeslat příspěvek
Tak konečně se kurz rovná, když jsem před měsícem prodal všechny EUR na 25,85 Kč tak jsem si nadával.
Obrázek

10. 10. 2018 11:15 Odeslat příspěvek
Dokáže mi někdo erudovaně vysvětlit, co se to teď děje s kurzem CZK/EUR když ČNB plánuje kurz 25,30 na konci roku 2018?

10. 10. 2018 22:19 Odeslat příspěvek
Jednoduše řečeno, investoři a spekulanti v období obchodních válek započatých Trumpetou věří bezpečným přístavům jako USD nebo americkým dluhopisům. Počítají s tím, že USA zasáhne obchodní válka daleko mín než země, které hodně exportují. Proto koruna klesla, a nebýt mohutného zdvihání úrokových sazeb, byla by už nad 26 za EUR. Tento vývoj se týká všech měn rozvojových zemí, některé to postihlo mohutně /Turecko, Argentina/. Samozřejmě to není jediný faktor, u těch 2 zemí je toho víc, ale to je na elaborát o x odstavcích.
Jinak tato situace by měla trvat do začátku příštího roku, pak by se měla důvěra obnovit a koruna stoupat. Zda to tak bude a neobjeví se zase něco jiného, ti nikdo nezaručí.

8. 4. 2019 12:30 Odeslat příspěvek
Tak dnes jsem prodával EUR ve směnárně v Jindřišské ulici v Praze a kurz byl 25,63. Lepší než Revolut, který měl zrovna kurz 25,61.

8. 4. 2019 12:39 Odeslat příspěvek
Jsem kupoval na alfaprague.cz za 25,70. Do Jindřišské už nechodím, hrozné fronty a nejsou moc vstřícní k mým požadavkům na nominální hodnoty.

Stejně si říkám, jak s těmito maržemi můžou vyžít :)

8. 4. 2019 21:39 Odeslat příspěvek
Když jim Janek Rubeš udělal reklamu, tak se nedivím, že jsou fronty daleko větší.

Offline - Návštěvník Profil 
9. 4. 2019 06:40 Odeslat příspěvek
https://www.stream.cz/honest-guide/1001 ... za-poctive
https://www.stream.cz/honest-guide/1002 ... kavarne-24

V Brně na Masarykově ulici se dají sehnat i lepší kurzy. Nežijí z těch pár stovek euro od turistů ale z desetitisíců euro a rublů, co mění vzadu a nosí v plných taškách.

Offline - Návštěvník Profil 
9. 11. 2019 12:04 Odeslat příspěvek
Normálně měním v Jindřišské, ale poslední dvě výměny jsem udělal u AZUL PRAHA, Pánská 4. Včera euro Jinddrizska 25.57, na Pánské 25.55 a bez fronty, přitom to je za rohem, v pasáží černá růže pak byl kurz 25.56, všude nákup 25.00.

O ty halire nejde, ale čas jsou taky peníze...

Třeba se bude někomu tato info hodit...

9. 11. 2019 12:34 Odeslat příspěvek
Hlavně mají (černá růže/Nekázanka) kurz transparentně na webu.

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 32 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies