FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Jakou banku pro běžného uživatele?

Offline - Nadšenec Profil 
20. 3. 2021 11:35 Odeslat příspěvek
Aktuálně mám oboje. U FIO je jistota určité stability, účet tam mám ještě z dob, když to byla kampelička a nikdy tam nedocházelo k nějakým zásadním protiklientským úskokům. Pokud bych to měl ale používat jako hlavní účet, je to (pro mě) nepoužitelné, spořák k ničemu, jen dva výběry z bankomatů mimo FIO, nějaké inovace jednou za uherský rok. Creditas je sice nevyzpytatelné, člověk neví, co od nich může čekat, ale pro mě použitelnější (alespoň nějaký úrok na spořáku, výběry z ATM, přihlašování do IB přes QR a potvrzením biometrikou v apce super, i apka a IB celkem ujde, ale to je věc osobnho vkusu, někomu vyhovovat nemusí ...). Hlavní účet mám zatím u mBank a do doby nějaké další poplatkové revoluce, nebo prodeji banky, nemám důvod měnit (ale případná migrace by zřejmě směřovala k některému z výše uvedených ústavů, podle aktuální situace).
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
20. 3. 2021 11:41 Odeslat příspěvek
Creditas ma 4: dve internetbanky a dve aplikace. Kdo se v tom ma vyznat? Neco je tam a neco jen jinde. Prihlasovat QR kodem jde jen do jedne ze 4 a k cemu ti to je, kdyz jde prihlasit i tou SMSkou, nebo to jde vypnout?

Pritom v Creditas aplikaci ani po letech nevidim prostou informaci: urok na uctu. A kde se pouzije ten QR na webu nemaji napsane (neprisel jsem na to - kde to je:) a ta puvodne richee aplikace neustale otravuje platbou na kontakty. Jen blazen aplikaci povoli pristup ke kontaktum, aplikace pak muze vsechny kontakty odeslat ven.


Offline - Nadšenec Profil 
20. 3. 2021 11:51 Odeslat příspěvek
Používám tam novou apku a nové IB a nemusím přemýšlet nad nesmrtelností chrousta ;-)


Offline - Poslední varování Profil 
20. 3. 2021 11:56 Odeslat příspěvek
Co je “nova apka”, to je ten stary Richee app? :-) Protoze jsem nic neinstaloval a oni to jen prejmenovali a vypada to stale stejne jako Richee, docela neintuitivni...

Kde je ten Qr? To je ve treti aplikaci https://apps.apple.com/cz/app/creditas- ... 86976?l=cs ??? To je jen na karty ne?

Takze uz maji 5 ruznych systemu :roll:

Nejhorsi pro banku je stale neco menit, takze v tomto Creditas vede, nejen richee, nejen kausa uroku, nejen 5 systemu...


Offline - Návštěvník Profil 
20. 3. 2021 12:04 Odeslat příspěvek
Nepřijde mi nějak složité, že má Creditas více aplikací. Ty původně se stejně postupem času zruší. Jen člověk s podprůměrnou inteligencí se v tom nevyzná.

Být vámi zahodím telefon, víte že mobilní operátor zaznamenává vaši polohu? A pokud po vás "jdou", zvážil bych návštěvu odborníka. Aplikace opravdu neodešle váš seznam kontaktů nikomu jinému, ani ho jiným způsobem nezneužije, to jste četl někde na Sputniku, že?


Offline - Poslední varování Profil 
20. 3. 2021 12:13 Odeslat příspěvek
Ty netusis, jaka opravneni ma aplikace :-) netvrdim, ze to aplikace dela, ale MUZE to udelat! Co ty o tom vis developere. A ano, pokud povolis polohu, jde se dostat k poloze ze strany developera. Dost na tom, ze autor aplikace muze vysosat kontakťist statisicum uzivatelu :-)

Lidi s podprumernou inteligenci je cca 50%, ti zpravidla vubec neresi bezpecnost.

Ps: ze mobilni operator zaznamenava (uklada dlouhodobe) polohu, tak o tom nevim, povez mi o tom neco prosim. Vim jen, ze kratkodobe uklada posledni okolni vysilace. Z nich jde triangulovat poloha, ale to se snad bezne neprovadi, jen na zadost.


Offline - Návštěvník Profil 
20. 3. 2021 17:21 Odeslat příspěvek
Tak to možná udělá autor nějaké čínské aplikace. Ale aplikace banky? Ten přístup tam je například k tomu, že si když si klikneš na číslo infolinky, tak se automaticky vytočí. Btw v Appstore je teď hezky vidět jaká data aplikace využívají a zda jsou anonymizovaná např. ta poloha.

Sice nejsem developer, ale na pár bankovních aplikací už jsem pracoval. Pokud by si někdo stáhl data, a pustil je ven. Vždy se na to přijde, ten člověk jde pak na hezkých pár let sedět.

K té poloze, operátor zná tvou polohu podle BTS, uchovává ji po dobu 6ti měsíců. Je možné si to od něj vyžádat na základě GDPR.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 3. 2021 20:23 Odeslat příspěvek
Kasper píše
takže finálně se vybírám banku
zbyly mi dvě FIO a Creditas

poprosil bych pro a proti obou bank
děkují


Zpět k původní otázce.

Za mě je to jasné: FIO
+ super přehledné IB, "nekonečná" historie ve výpisech, stabilní podmínky (většinou vyvolané jen legislativou)
- symbolický spořící účet, pro někoho může být problém jen 2 výběry z cizích bankomatů zdarma (já tahám z bankomatů po 40t a tak mě to fakt netrápí)

Creditas
+ není špatné IB, rozhodně patří k tomu lepšímu co v CZ je
- kauza "garantovaná úroková sazba". Z mého pohledu nešlo ani tak o negaranci, ale o to jak se k tomu postavili. Jako malí smradi, jen chytračení. Tudíž v mých očích ztratili důvěru. Účet tam mám, ale již přes půl roku s nulou.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 3. 2021 15:12 Odeslat příspěvek
tak poslední duel před rozhodnutím ,protože chci všechny služby u jedné banky
Mbank má prý dobrý spořicí účet jaké další věci má lepší než FIO a naopak


Offline - Inventář Profil 
22. 3. 2021 15:20 Odeslat příspěvek
Spořicí účet mSpoření už za cca měsíc ztratí výhodné úročení a spadne do šedého průměru jiných bank, dle toho se fakt neřiď.


Offline - Poslední varování Profil 
22. 3. 2021 16:24 Odeslat příspěvek
@ sudowodo pokud vim tak

- nove jdou nektere udaje pres apple filtry (poloha?) ale jine muze developer ziskat primo
- zrovna u creditas si nejsem jistý zda ty apky nelepi externi firma

Logicky jde o to, ze se kradez nikdo nedozvi, co a komu (developer anebo vyderac drzici pistoli na hlave developera) vykrade... nejde o to, co dela, jde o to, co udelat muze!

Chapu, ze v dobe, kdy kazdy blb odklikne facebooku a jinym pristup ke kontaktum to malokdo resi :-) On si snad fb a jini ty kontakty nezkopiroval?


Offline - Návštěvník Profil 
30. 4. 2021 15:14 Odeslat příspěvek
ČSOB začalo nabízet Plus konto zdarma tak mě to zase nahlodalo moje 100% rozhodnuti pro FIO

výhoda ČSOB je pobočka a bankomat ve městě kde bydlím jaké jsou další výhody oproti FIO a nebo také nevyhodí


Offline - VIP uživatel Profil 
30. 4. 2021 16:49 Odeslat příspěvek
CSOB Plus konto je jen zakladni ucet (oproti jejich Premium kontu), v porovnani s FIO chybi:
- multimenove ucty
- vybery z libovolneho bankomatu: Plus konto ma vyber za 40Kc, FIO ma 2 vybery zdarma bez podminek
- vklad hotovosti zdarma (?)

viz. CSOB sazebnik:
https://www.csob.cz/portal/documents/10 ... -fo-cz.pdf


Offline - Diskutér Profil 
30. 4. 2021 19:03 Odeslat příspěvek
ČSOB má 267 vkladomatů a na pobočkách je vklad taky zdarma, takže co se vkladů hotovosti týče, tam je na tom ČSOB dobře.


Offline - Nadšenec Profil 
2. 5. 2021 13:52 Odeslat příspěvek
Nejsou zas až takové rozdíly, osobně bych byl spíše pro FIO, kromě zmíněného níže má jednoduchý a přehledný IB, má dlouhodobě stabilní podmínky a moje sympatie má i to, že jako jedna z mála je to česká banka. A co se týče poboček - jak často hodláš chodit na pobočku? (Já tam za posledních 8 let nebyl ani jednou :-)) )
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další stránka
Stránka 13 z 16 [ Příspěvků: 229 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies