FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Jakou banku pro běžného uživatele?

Offline - Diskutér Profil 
11. 1. 2021 17:40 Odeslat příspěvek
hgfdsa píše
AirBAnk kdy chtěli poplatky za okamžité platby.
to už dávno neplatí
Poslední příspěvek

Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 1. 2021 18:00 Odeslat příspěvek
To vim. Ale také jsem tam dostal nějaké odměny, nějaké mi odebrali a jiné ani nepřiznali, reklamace zamítali, nemají moc proklientský přístup při řešení reklamací.
V MMB, RB nebo UCB mi reklamace vždy uznali, to byl vždy úplně jiný přístup ke klientovi než v Air Bank.

Offline - Návštěvník Profil 
11. 1. 2021 20:05 Odeslat příspěvek
Taky mam RB(3 roky) jako hlavni banku a jsem velice spokojen.
Libi se mi automaticke prevody mezi BU a SU a velmi dobry je tefonni banker kdy se takhle vyridi uplne vse plnohodnotne jako by clovek navstivil banku osobne.

11. 1. 2021 20:59 Odeslat příspěvek
Moje čtveřice favoritů po mnohaletých zkušenostech:
Air Bank (nejlepší přístup ke klientům, nulové nebo nízké poplatky, přehlednost, odměny, nevýhodou je poplatek za výběr z jiných bankomatů)
- Moneta (účet opravdu zadarmo včetně všech bankomatů, dobré mobilní a internetové bankovnictví, nevýhodou je celkový přístup - banka, která se vás na jiných produktech snaží odrbat)
- Equa (účet opravdu zadarmo, nevýhodou jsou chybějící okamžité platby z internetbankingu a celkově přístup "přežívající banky na prodej")
- Creditas (nenadchne, ale ani neurazí)

Naopak rozhodně nebrat:
Raiffka a Unicredit (nejhorší přístup, nejzákeřnější podmínky), Sberbank (věčně pozadu), Expobank (nefunguje tam to, co je jinde běžné, především aplikace), Trinity (nemá karty, vlastně ani nejde o retailovou banku)

Offline - Nadšenec Profil 
11. 1. 2021 21:54 Odeslat příspěvek
Hodne zalezi na potrebach, volil bych ale asi ucet s temito vlastnostmi:

1. okamzite prevody, bez nutnosti plnit podminky typu uverovy produkt nebo pet plateb kartou, pokud podminky, tak "prirozene splnitelne"

2. vyber kartou kdekoli alespon 2x v mesici

3. EUR ucet bez poplatku, s kartou

-- 11. 1. 2021 20:56 --

Jako hlavni ucet mam RB ale to z historickych duvodu, protoze k nemu mam i kreditku zdarma s vratkou, jako druhy ucet aktivne vyuzivam CSOB Premium ...

Offline - Diskutér Profil 
11. 1. 2021 23:58 Odeslat příspěvek
Jak hodnotíte KB, ČS a UCB pro běžného uživatele?

PS: současnému IB od ČSOB jsem nějak nepřišel na chuť a to jsem přeskákal hodně našich bank.

12. 1. 2021 01:57 Odeslat příspěvek
KB, CS, UCB, to jsou typické banky pro hlupaky, pokud to chce mit někdo jako hlavní banku. IB CSOB je strašné, to je bez debat.

Offline - Administrátor Profil 
12. 1. 2021 08:00 Odeslat příspěvek
Zásadní negativum u těchto velkých bank je jejich IB. Zejména historie pouze dva roky, vzhledem k tomu, že promlčecí lhůta jsou minimálně tři (někdy i deset), považuji to za zásadní diskvalifikaci.

Pro velmi specifické použití (virtuální karty u ČS, cestovní pojištění zdarma u všech tří, salonky u ČS a ČSOB) mohou být vhodné, ale jako hlavní účty bych je určitě nevolil.

12. 1. 2021 08:00 Odeslat příspěvek
Ono asi bude záležet, co si představujeme pod pojmem běžný uživatel. může jít o člověka s příjmem 25, 50, 75 nebo více tisíc a pak se také výběr účtu asi lehce mění. Já třeba mám KB (Top nabídku), nic jím neplatím, s IB i SB jsem spokojen a nemyslím si, že bych byl nějaký hlupák. Mám teda i jiné banky, ale toto jako hlavní je pro mě v pohodě.

12. 1. 2021 08:47 Odeslat příspěvek
Patrikova podmínka neomezené historie je pro mě naprosto zásadní podmínka. Je někde (finexpert, měšec, peníze) nějaký přehled, jak to která banka má?

Za sebe - rozhodně nebrat Raiffku pro celkovou nestabilitu podmínek (i když zrovna tohle může někoho bavit).

12. 1. 2021 10:01 Odeslat příspěvek
Jeden starsi clanek ohledne historie: https://www.penize.cz/internetbanking/4 ... -vas-pusti

Nicmene, muzete nekdo uvest priklad kdy jste to vyuzili, protoze ja uprimne nikdy.

12. 1. 2021 10:12 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Zásadní negativum u těchto velkých bank je jejich IB. Zejména historie pouze dva roky, vzhledem k tomu, že promlčecí lhůta jsou minimálně tři (někdy i deset), považuji to za zásadní diskvalifikaci.

Máte tu transakční historii v IB zajištěnou smluvně? Pokud ne, je naprostý nesmysl spoléhat na banku. Tyto podmínky může kdykoliv změnit.

Jinak banka tu transakční historii samozřejmě drží, jen ji z důvodu optimalizace výkonu nezobrazuje v IB.

12. 1. 2021 11:24 Odeslat příspěvek
Stileth píše
Nicmene, muzete nekdo uvest priklad kdy jste to vyuzili, protoze ja uprimne nikdy.

Já jsem dohledával jak se měnily platby za jeden a ten samý tábor v průběhu času, když na ně jezdil můj syn.
Také jsem dohledával jaký jsem "pirát silnic". Nechávám si dát jen složenku a tak mám v IB u Fia slušný přehled (3 platby za asi 10 let).
Souhlasím že to dohledávání plateb starších dva roky není běžné, ale už jen ten pocit že to jde je pro mne daleko cennější než zlatá karta, předschválený úvěr a podobné produkty, které nepoužívám.

12. 1. 2021 11:27 Odeslat příspěvek
Že bych to nutně potřeboval, protože by mi jinak hrozila exekuce to ne, ale občas to použiji, když mě zajímá vývoj výše nějaké platby. Nebo třeba vratka na dani, tu bych sice našel na přiznání, ale v bankovnictví to mám rychleji.

13. 1. 2021 09:41 Odeslat příspěvek
Já docela často hledám nějakou předloňskou platbu. Nebo jejich vývoj za posledních pět let. To omezení u některých bank je nepochopitelné.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další stránka
Stránka 11 z 15 [ Příspěvků: 213 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies