FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Trinity Bank

Offline - Diskutér Profil 
1. 5. 2020 14:49 Odeslat příspěvek
Jednou založíš a pak musíš služeb pokaždé využívat? Aspoň to tak kdysi bylo. Takže ne, děkuji, ale jsou věci, které přes datovou schránku dělat nebudu.
Poslední příspěvek

Offline - Návštěvník Profil 
1. 5. 2020 14:58 Odeslat příspěvek
Navíc není zaručeno, že Ti státní správa místo dopisů s pruhem bude zasílat zprávy do datové schránky. Přestože to mají uloženo zákonem. A stále ještě platí, že daňová přiznání budeš muset povinně podávat datovou schránkou, jinak na ně není brán ohled.

1. 5. 2020 15:00 Odeslat příspěvek
Přesně, radši budu chodit na poštu nebo si ty úřady oběhu, proč bych to posílal z pohodlí svého domova z pc :-D :-D
Sorry tyhle zpatecnicky názory, ale když to někoho baví.

1. 5. 2020 15:06 Odeslat příspěvek
dr._lukas píše
Jednou založíš a pak musíš služeb pokaždé využívat? Aspoň to tak kdysi bylo. Takže ne, děkuji, ale jsou věci, které přes datovou schránku dělat nebudu.

DS se dá volitelně znepřístupnit, dočasně i trvale.
https://www.mojedatovaschranka.cz/static/ISDS/help/page8.html

1. 5. 2020 15:15 Odeslat příspěvek
Určitě není pravda, že vlastník DS musí podávat přiznání přes DS, já podávám přes daňový portál bez DS, s elektronickým podpisem. Ale podstatou asi bylo, že pak musíš podávat elektronicky, což si nejsem jist, že je nakonec v platnosti, mj. kvůli tomu jsem si DS a elektronický podpis zřizoval. (viz Mimonik) Ze začátku byl se zasíláním komunikace od státní správy problém, ale už se mi dlouho nestalo, že by mi nějaký úřad něco poslal poštou, zvláště tam, kde jsem schránku nahlásil. Ale na doporučené dopisy to moc určeno není, povinnost využívat ji má jen státní správa a pak právnické osoby, advokáti (a možná ještě někdo), ale jen ve vztahu ke státní správě (pokud se nepletu). Ale asi ji některé osoby (tuším, že RB?) dobrovolně používají o pro tento účel.

1. 5. 2020 17:31 Odeslat příspěvek
Trávím mnoho času v zahraničí a jednou jsem propásl pokutu za parkování a pak jsem řešil problémy které tím vznikly. A bylo mi doporučeno založení datové schránky. Od té doby mi vše od úřadů apod chodí do DS a mám klid. Například komunikace se stavebním úřadem probíhala jen tímto způsobem jelikož jsem měl povinnost posílat průběh stavby a tak mi stavby vedoucí posílal údaje a já je ze zahraničí mohl v klidu předat. Takže za mě super.

A k tématu myslím že je minimálně slušnost uzavření účtu oznámit. Například ING poslala dopis a e-mail. Jestli mají povinnost nevím.

3. 5. 2020 09:10 Odeslat příspěvek
Výhoda je také v tom, že spousta debilních úřadů se ani nepodívá, jestli FO má DS a doručuje poštou. Tu když nepřevezmete, tak nelze doručit fikcí. Osobně vyzkoušeno nemám, ale jen ta možnost se mi líbí.

3. 5. 2020 09:31 Odeslat příspěvek
wit.cz píše
Výhoda je také v tom, že spousta debilních úřadů se ani nepodívá, jestli FO má DS a doručuje poštou. Tu když nepřevezmete, tak nelze doručit fikcí. Osobně vyzkoušeno nemám, ale jen ta možnost se mi líbí.

Osobně vyzkoušeno mám a je to tak. :D

6. 5. 2020 18:03 Odeslat příspěvek
psovod78 píše
Ja jsem podal prevod uctu pres mBank, ale jeste nejakou dobu to pobezi.

posunulo se to někam po 14 dnech ?

6. 5. 2020 19:01 Odeslat příspěvek
Fox21 píše
psovod78 píše
Ja jsem podal prevod uctu pres mBank, ale jeste nejakou dobu to pobezi.

posunulo se to někam po 14 dnech ?

Z creditas dneska prisly penize (tech par korun co tam zbylo), ale v IB ucty porad jsou. Ohledne Hello prisel dneska z mBank email, ze HelloBank zamitla prevod produktu. Ohledne Trinity zatim zadne info.

6. 5. 2020 21:18 Odeslat příspěvek
flightmax píše
Dne 12.4. jsem přes datovou schránku poslal výpověď spořícího účtu a to k 1.5. Dodnes mi nepřišla žádná odpověď, nicméně dnes mi při pokusu přihlásit se do IB vyskočila hláška, že kombinace přihlašovací jména a data narození neexistuje. Takže to vypadá že účet je zrušen. Ovšem bez jakékoli odpovědi. Jsem zvědav co mi odpoví až tam v pondělí zavolám.

Jak to dopadlo, dovolal ses ? Na účtu jsi nenechal žádný zůstatek, že by se zrušení potvrdilo příchozí platbou na uvedený účet ve výpovědi, kam mají peníze odeslat ?

7. 5. 2020 08:56 Odeslat příspěvek
Ano dovolal řekli mi že žádost tam mají nicméně účet zrušen není. Netuší proč ale prý se mi ozve osobní bankéř. A proč se nemohu dostat do bankovnictví taky neví. Na účtu mám nulový zůstatek. Dnes přišel výpis z účtu. Uvidím jestli někdo zavolá.

Tak volala bankéřka a účet byl zrušen. Oznámení o zrušení účtu neposílají když byl založen on-line.

7. 5. 2020 09:33 Odeslat příspěvek
Jo, po zrušení všech 3 účtů při pokusu přihlásit se do IB vyskočí hláška, že kombinace přihlašovací jména a data narození neexistuje. Na email my přišly poslední výpisy a zbývající úroky už taky přišly na účet, který jsme uvedl ve výpovědi. Za mě proběhlo zrušení účtů u Trinity bez problémů.

7. 5. 2020 13:01 Odeslat příspěvek
Mám to stejně. Jen na tom výpisu aspoň mohla být zmínka učet uzavřen. Resp. není tam ta transakce z převodem posledních halířů na jiný účet.

Offline - Pokročilý Profil 
8. 5. 2020 22:59 Odeslat příspěvek
Již druhý den není přístupné IB. Plánovaná odstávka nebo havárie systému?
Né, že by mě to trhalo žíly, mám tam 2 Kč snad od 7. 5. jen na jednom účtu. Požádal jsem minulý víkend přes datovou schránku a jejich formulář bez podpisu o zrušení jednoho účtu k 7. 5. Jen jsem se chtěl podívat, jestli se zrušení povedlo.

-- 8. 5. 2020 23:05 --

dr._lukas píše

Nějakou dobu mně trvalo, než jsem se jako OSVČ naučil odesílat daňové, sociální a zdravotní přes datovou schránku a byl jsem rád, že nemusím obíhat zmíněné 3 úřady.
Datová schránka lze tuším 2x ročně zadara deaktivovat, pak s tebou úřady musí komunikovat postaru, alespoň to takto fungovalo před pár lety.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79  Další stránka
Stránka 76 z 79 [ Příspěvků: 1176 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies