FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Trinity Bank

Offline - Nadšenec Profil 
21. 6. 2021 19:26 Odeslat příspěvek
Já jsem to četl, ale to neznamená, že na 100% chápu co je tam psané - obzvlášť pokud se tam (a nebo zde) operuje s termíny kterým nerozumím.

Těmi útoky jsem měl na mysli to srovnání s ETF a poznámku o podmíněnosti. Vlastně do teď nechápu, co je podmíněný kapitálový vklad, resp. zda existuje i nějaký nepodmíněný ... ?

Téměř žádné finanční instrumenty nejsou bez nějakých podmínek, byť jsou pro nás často natolik samozřejmé, že je za zásadní (podmínky) ani nepovažujeme.

Opravdu je nezbytně nutné mě takhle grilovat, kvůli nevinné otázce ... a nebo není až tak nevinná a něčím jsem se provinil?
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
21. 6. 2021 19:41 Odeslat příspěvek
Jen tak mimochodem, není to spíš "podřízený"? Ale houby se v tom vyznám, nedělám hloubkové analýzy, protože takovéto instrumenty zvrhuji v podstatě hned.

Jinak můj osobní dojem z této diskuse je, že útočný jsi spíš Ty (peliculiar), ale psané slovo má takovou blbou vlastnost, že ho člověk často chybně chápe na základě vlastního rozpoložení.


Offline - Přeborník Profil 
21. 6. 2021 19:47 Odeslat příspěvek
Podřízený dluhopis a podmíněný kupón není totéž. Pokud ty termíny někdo poprvé vidí v tomhle vlákně, asi netuší, jaké je férové ocenění. (Já je nevidím prvně, ale netuším vůbec.)


Offline - Inventář Profil 
21. 6. 2021 20:01 Odeslat příspěvek
OK, podmíněný slyším poprvé.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 6. 2021 22:59 Odeslat příspěvek
Vždyť je to tam napsané jasně. Podmíněný není vklad, ale výnos. A podmínkou pro vyplacení výnosu je ziskové hospodaření Trinity.
Naproti tomu u státního dluhopisu výnos není podmíněný a bude vyplacen i v případě, že stát skončí hospodaření v mínusu.


Offline - Inventář Profil 
22. 6. 2021 04:24 Odeslat příspěvek
To je na koho? Jestli na mě, pak opakuji, že jsem nic nečetl, protože mě to nezajímá, a tohle tu nakonec už padlo. Zdá se tedy, že "podmíněný" není žádný speciální "terminus technicus" a má obecný význam. Pak ovšem je podmíněný jakýkoliv instrument. :)


Offline - Nadšenec Profil 
23. 6. 2021 00:28 Odeslat příspěvek
peliculiar píše
Dostal jsem k tomu A4 leták, ale nikde se tam nevyskytuje slovo "podmíněný" ...
Píše se tam ...
Citace
Výplata výnosu se realizuje v případě:
- ziskového hospodaření Trinity Bank za poslední účetní období (byl jsem ujištěn, že už mají splněno)
- nebude ohroženo obezřetné fungování Trinity Bank či jiné regulatorní požadavky


Už to tu psal saabik: podmíněný znamená, že není automatický, jako třeba na termínovaném vkladu, ale je jen za určitých podmínek (viz vytučněná formulace). A budoucí zisk nemohou mít splněno (minulé zisky nezaručují budoucí) - zisku musí být každý rok, aby vůbec investor něco dostal.
Citace
Stačilo by zmínit jaké má výhody / nevýhody má investiční kapitálový vklad proti státním proti-inflačním dluhopisům

Výhody nevidím. Nevýhody: rizikovější, méně likviditní.
Citace
Add Likvidita, bylo mi řečeno kvartál (jak jsem zmínil výše), když chce někdo vybrat, nabídnou jeho vklad jinému klientovi

Takže ke svým penězům se ještě někdy dostanete pouze pokud najdou jiného hejla, kterému to přeprodají ... Tomu neříkám likvidita, spíš mi to připomíná letadlo :/
Mimochodem, ten leták by mě zajímal. Na webu ho asi nemají, že?


Offline - Nadšenec Profil 
29. 6. 2021 11:17 Odeslat příspěvek
Z vyjádření Trinity, které tu 15.4.2020 citoval wit.cz:
wit.cz píše
Ke změně ceníku Trinity Bank tedy přistoupila na základě změny referenční sazby ČNB, a to v souladu se zákonem o platebním styku a Všeobecnými obchodními podmínkami Trinity Bank. Snížení úrokových sazeb, jež zohledňuje aktuální úroveň repo sazby...


Teď ČNB repo sazbu opět zvýšila, takže by i Trinity měla úrokovou sazbu promptně zvýšit, když je, jak loni tvrdila, navázána na repo sazbu. Má cenu to hnát eventuálně až na FA?


Offline - Inventář Profil 
29. 6. 2021 11:36 Odeslat příspěvek
Lenko, někdy mi přijdeš být jako Hurvajs. :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 6. 2021 17:37 Odeslat příspěvek
A hnal už někdo k FA tohle? https://www.penize.cz/sporici-ucty/4200 ... izila-urok


Offline - Nadšenec Profil 
29. 6. 2021 22:34 Odeslat příspěvek
drkarel píše
Jen tak mimochodem, není to spíš "podřízený"? Ale houby se v tom vyznám, nedělám hloubkové analýzy, protože takovéto instrumenty zvrhuji v podstatě hned.

Pravděpodobně je, vlastně mám ten dojem, že jsem výraz podřízený četl dřív, ale když jsem se tu zeptal, tak jsem tu četl podmíněný, takže jsem používal toto.

LaNov píše
Mimochodem, ten leták by mě zajímal. Na webu ho asi nemají, že?

Předně díky za shrnutí (výše), konečně reakce na kterou jsem čekal! :-) Jestli je ještě zájem o leták, pokusím se to nafotit nebo oskenovat a hodit to sem.

drkarel píše
Jinak můj osobní dojem z této diskuse je, že útočný jsi spíš Ty, ale psané slovo má takovou blbou vlastnost, že ho člověk často chybně chápe na základě vlastního rozpoložení.

To mě mrzí, asi si věci beru (obecně) moc osobně. Zkrátka jsem se zeptal a místo abych četl argumenty typu toho, co napsal(a) LaNov výše, tak ze mě ostatní dělali idiota ... Přiznávám, že to nepobírám.


Offline - Diskutér Profil 
30. 6. 2021 06:40 Odeslat příspěvek
Lenka_2 píše
Z vyjádření Trinity, které tu 15.4.2020 citoval wit.cz:
wit.cz píše
Ke změně ceníku Trinity Bank tedy přistoupila na základě změny referenční sazby ČNB, a to v souladu se zákonem o platebním styku a Všeobecnými obchodními podmínkami Trinity Bank. Snížení úrokových sazeb, jež zohledňuje aktuální úroveň repo sazby...


Teď ČNB repo sazbu opět zvýšila, takže by i Trinity měla úrokovou sazbu promptně zvýšit, když je, jak loni tvrdila, navázána na repo sazbu. Má cenu to hnát eventuálně až na FA?

Za vyjádření by to možná i stálo :-) Každopádně prvním krokem je výzva bance a její vyjádření, pokud by to nebylo jen marketingové blabla, by možná ledacos odhalilo :-)


Offline - Nadšenec Profil 
30. 6. 2021 07:13 Odeslat příspěvek
Snížení sazeb na vkladech v dubnu 2020 a nezvýšení teď je to poslední, co bych Trinity vyčítal. Loni jim to vyšlo blbě načasování kampaně na vkladech, to snížení ČNB bylo bezprecedentní (v únoru zvýšení, v březnu dva poklesy a od května na nule), tak prostě museli reagovat. A nyní - zaznamenal někdo nějakou banku, která reagovala na vkladech na "hike" z minulého týdne? Já tedy ne ...

-- 30. 6. 2021 08:24 --

peliculiar píše
Pokud je mi známo, tak Trinity Bank nikde netvrdila že má miliardové zisky, tuším že zisky se pohybují v řádech desítek milionů (blíže stu), což ostatně čísla výše potvrzují. Dnes už jsou údajně nějakých 30M v plusu.

Na tohle bych chtěl ještě reagovat. Údaj o zisku "desítky milionů" je potřeba poměřit s aktivy nebo kapitálem. Standardní ukazatel je rentabilita průměrného kapitálu tier 1 (ROAE) - před chvílí jsem si proklikal povinně zveřejňované údaje a Trinity ho za loňský rok vykazuje něco mezi 3 a 4 %, což fakt není moc (Creditas má jen něco přes 2 %, to je snad nejmíň, některé banky ho mají i přes 20%, ale to jsou ty z pohledu akcionářů zavedené "dojné krávy"). Takže pokud na ten "kapitálový vklad" slibují 3,18%, tak chtějí vyplácet vše, co kapitál vydělá (jsou v růstu, ale je otázka, jestli si nedělat rezervy) a především počítají, že dodatečně zapojený kapitál bude vydělat stejně, takže zisky úměrně růstu kapitálu porostou. To mi přijde dost ambiciozní...


Offline - Inventář Profil 
30. 6. 2021 12:14 Odeslat příspěvek
V 2019 stačilo bankám nabrat velký objem vkladů, uložit peníze u ČNB a i při relativně slušném úročení pro klienta byl cca 0,5 % z objemu vkladů jejich snadný vývar. A tohle Trinity i Creditas udělaly. No a teď mohou na tenhle podnikatelský scénář zapomenout.


Offline - Nadšenec Profil 
4. 7. 2021 17:16 Odeslat příspěvek
@ xls, co se vlastně změnilo, že na tento scénář musí zapomenout? Já spíš tuším, než abych si to dokázal nějak racionálně odůvodnit. Mohl bys to prosím rozvést?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 347  Další stránka
Stránka 91 z 347 [ Příspěvků: 5203 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies