FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

MaxBanka

Offline - Přeborník Profil 
1. 3. 2023 16:52 Odeslat příspěvek
Kdyby měli zautomatizované systémy, tak to funguje jak má :-) Nebudu tratit na úrocích, protože to nezvládnou připsat..
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
1. 3. 2023 16:54 Odeslat příspěvek
Ráno přesun Raiffeisen - UniCredit mě naopak překvapil svou rychlostí asi za půl hodiny pípla notifikace příchozí platby.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 3. 2023 20:24 Odeslat příspěvek
Milos píše
Je první den v měsíci, všechny banky jsou "přetížené" a těm menším bankám to holt dáva zabrat víc :-)

Řekl bych, že přetížení a podráždění jsou hlavně "dokonalí optimalizátoři" :D


Offline - Inventář Profil 
2. 3. 2023 21:28 Odeslat příspěvek
Milos píše
Podobný dotaz zde řešil @MP007 o stránku zpět viewtopic.php?p=13426431#p13426431 Tak se ho zeptej, jak dopadl.
Já se chystám ve středu odeslat 1.3M jednou platbou z Maxbanky do VÚB, tak pak můžu dát kdyžtak vědět, jak to proběhlo :-)

Tak peníze zcela bez nějakých blokací a bez zdržení dnes (ve čtvrtek) přistály na mém SÚ ve VÚB :tleskani


Offline - Nadšenec Profil 
2. 3. 2023 23:20 Odeslat příspěvek
Peníze odeslány 1.3. z MaxBanky do RB. Připsány až přesně po 24 hodinách. Podotýkám, že to byla “mrňavá částka”. Za mne hlemýždí tempo.


Offline - Nadšenec Profil 
3. 3. 2023 06:33 Odeslat příspěvek
Toť otázka, kdy jsi zadával příkaz ... já zadal kolem 08:00 hodiny a odpoledne v RB vata byla. Je pravda, že bylo prvního a byl větší nápor, jinak mám zkušenosti, že stačí zadat příkaz dopoledne a odpoledne vata v RB je, nejrychleji to bylo v 11 hodin zadáno v Max a ve 13 hodin bylo v RB připsáno. Spoléhat na to však samozřejmě nejde, ale vzhledem k tomu, že MAX je vhodná jen jako příruční sklad aktuálně nepotřebné vaty, je to přijatelné riziko a cajk 8-P


Offline - Nadšenec Profil 
3. 3. 2023 08:39 Odeslat příspěvek
Možná @davsopl zadával až po obědě, těžko nějak hodnotit, když nenapíše podstatný časový údaj. Já posílal dvě částky krátce po osmé, jedna byla ve Fio v 10 a v UCB v 11. A ještě se mi nestalo, že by platba zadaná do oběda nepřišla do cílové banky ve stejný den.


Offline - Diskutér Profil 
4. 3. 2023 21:10 Odeslat příspěvek
Zadal jsem omylem 2. 3. platbu z MaxBanky do jiné banky z účtu, na kterém nebylo dostatek peněz. Platba čekala včera i dnes na dostatek peněz na účtu a zrušení této platby bylo včera i dnes zamítnuto. Nechápu proč bylo zrušení čekající platby zamítnuto.
Včera (pátek) jsem zadal převod v rodině z Max Banky po 20 hodině do MaxBanky s datem splatnosti v aktuální den (pátek) menší částky. Platba nejprve trčela cca 2 hodiny a čekala na budoucí datum splatnosti??? a pak se provedla s datem pondělí na obou stranách - na odchozím účtu byl zůstatek o platbu ponížen a příchozím o platbu povýšen i když byl teprve pátek. Tak nevím co si o tom mám myslet. Kdyby platba s pondělním datem s provedením čekala až na pondělí, pochopil bych. :-(
Adresa banky je u Garáží ..., že by další garážovka?


Offline - Nadšenec Profil 
5. 3. 2023 10:04 Odeslat příspěvek
VOP Banky: 26.2 Platební příkaz přijatý Bankou nelze odvolat. 26.8 U platebních příkazů se stejným datem splatnosti a/nebo v případech, kdy Disponibilní zůstatek nedostačuje k provedení všech platebních příkazů, Banka nezaručuje provedení příkazů v určitém pořadí. atd.
To s těmi garážemi jsem nepochopil ...


Offline - Nadšenec Profil 
5. 3. 2023 12:16 Odeslat příspěvek
To bys musel trochu do historie, MirekM má pro garáže slabost, ještě z dob, kdy jako člen mRady tak dlouho prudil ředitele mBank, až mRadu zrušili :D 8-P ... ale je fakt, že od té doby, co vše, co souvisí s mBank exkomunikoval, prohlásil ji za nějvětší garáž ze všech garáží, a zrušil tam účty, je to tam celkem na pohodu a cajk ... aneb je to takový indikátor, vždy s velkou slávou založí nějaký bankovní produkt, pak má drobné potíže a produkt jde do kopru a je zařazen na černou listinu ... je tedy dobré monitorovat, kde má aktivity a vybírat produkty, kde není angažován. Teď co je v MAX se pomalu dívám, kam z MAX emigrovat do nějakého neMirkovaM bankovního království ... moc možností není :D 8-P ;-) , naštěstí se pár možností, kde s hromy a blesky rušil své angažmá najde a také lze tajně doufat, že jej MAX přestane bavit a najde si jinou oběť :-D 8-P


Offline - Diskutér Profil 
5. 3. 2023 16:32 Odeslat příspěvek
Bože Růžo, slabomyslný chudý duchem se již zde opět udělal?!
Nejsem si vědom, že bych s někým ze zdejšího fóra oslavoval nějaký nový produkt, pokud nemáš příjmení Körber, nebo jej zde vychvaloval do nebe. Byl jsem vždy kritik, nikoliv leštič klik, vyjma 1. fáze členství v mRadě, než jsem z ní vystřízlivěl.
:-) :-) :-)
Zcela jsem odešel a nejsem v současnosti v mBance a Unicredit bank, máš tedy inspiraci. Z MaxBanky odejít opravdu v tomto okamžiku nehodlám. :-)

-- 5. 3. 2023 16:43 --

LaNov píše
VOP Banky: 26.2 Platební příkaz přijatý Bankou nelze odvolat. 26.8 U platebních příkazů se stejným datem splatnosti a/nebo v případech, kdy Disponibilní zůstatek nedostačuje k provedení všech platebních příkazů, Banka nezaručuje provedení příkazů v určitém pořadí. atd.
To s těmi garážemi jsem nepochopil ...

Dík, pročetl jsem celý bod 26. Provádění platebních příkazů, ale nenašel jsem žádnou zmínku, za kolik dnů čekající příkaz pro nedostatek peněz na účtu banka odstraní, když jej nemohu zrušit sám.


Offline - Inventář Profil 
5. 3. 2023 17:03 Odeslat příspěvek
Já zadával 26.2.2023 platební příkaz na převod peněz z Maxbanky do jiné banky splatný 1.3.2023. Dopoledne 1.3.2023 jsem zjistil, že transakce neproběhla, omylem jsem ji totiž zadal jako převod z BÚ na kterém nebyly peníze, místo jako převod ze SÚ. Zadal jsem tedy nový správný příkaz ze SÚ a ten nesprávný příkaz z BÚ mi šel normálně okamžitě zrušit.


Offline - Diskutér Profil 
5. 3. 2023 22:04 Odeslat příspěvek
Udělala jsem stejnou chybu jako ty SÚ/BÚ, příkaz na převod 2. 3. jsem zadával již 1. 3. To, že platba neodešla jsem zjistil až 3. 3. Neprovedený platební příkaz jsem zkoušel zrušit jak jsem již psal 3. 3. a 4. 3. se zamítnutím zrušení. Stejného výsledku jsem se dočkal i 5. 3. a 6. 3.
to LaNov: garážovkou jsme nazývali tu banku, u které jsem předpokládali, že ji provozuje jen několik pracovníků v nějaké garáži, co by sídle banky. :-)


Offline - Diskutér Profil 
6. 3. 2023 09:51 Odeslat příspěvek
Ano, také jsem rušil převod z SÚ do jiné banky, zadal a zrušil ( na bú byl dostatek peněz) a také jsem se jednou spletl, podal příkaz na převod z bú v MAX do jiné banky, ale požadovaná částka v MAX nebyla a příkaz šel také hned zrušit.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 3. 2023 10:00 Odeslat příspěvek
PULPANM píše
Ano, také jsem rušil převod z SÚ do jiné banky, zadal a zrušil ( na bú byl dostatek peněz) a také jsem se jednou spletl, podal příkaz na převod z bú v MAX do jiné banky, ale požadovaná částka v MAX nebyla a příkaz šel také hned zrušit.

to samé... potvrzuji...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 181  Další stránka
Stránka 126 z 181 [ Příspěvků: 2713 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies