FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

MaxBanka

Online - Inventář Profil 
8. 4. 2022 13:43 Odeslat příspěvek
Přesně tak, vydat nový úrokový lístek s datem platnosti od 8.4.2022 by bylo naprosto čisté a jednoduché řešení vzniklé chyby. A nikdo by na to nemohl nic říct.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
8. 4. 2022 14:23 Odeslat příspěvek
Ale prominout bychom jim to mohli, ne? Já jsem s tím v pohodě, jsou na světě horší věci.


Online - Inventář Profil 
8. 4. 2022 14:32 Odeslat příspěvek
Já jsem s tím taky naprosto v pohodě :-) Ale měli se k tomu postavit čelem a přiznat vzniklou chybu. Chybovat je lidské, ale na druhou stranu jde o princip.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 4. 2022 15:38 Odeslat příspěvek
Ono to taky mohlo být tak, že prostě potřebovali už před víkendem nabrat vklady. Určitě byli lidé, co tam na základě toho včera poslali nějaké peníze(já byl jeden z nich). Jasně, nejde o těch pár stovek, ale o princip. Projde jim to jednou, můžou to zkusit někdy znovu. Proto, jak se říká - žalovat nechci, ale hlásit se to musí :)


Offline - Diskutér Profil 
8. 4. 2022 17:31 Odeslat příspěvek
Klienti, kteří s tím mají problém, mohou banku o těch pár desetikorun požádat. Možná kromě těch z nich, kteří banku na možnou chybu neupozornili.


Offline - Nadšenec Profil 
8. 4. 2022 19:00 Odeslat příspěvek
Tak původní rozkaz zněl jasně, zvýšit od 11.4. ... Chybka se stát může, stačí ale dát info, sorry jako, odvolávám, co jsem v úrokovém lístku slíbil, platí, co jsem slíbil původně 8-P, člověk by to pochopil a neměl by s tím problém ... ale "padělat" listiny, tvl. to je balkán, do ničeho takového posílat vatu nebudu, příkaz k úhradě na pondělí zrušen.


Online - Inventář Profil 
8. 4. 2022 22:53 Odeslat příspěvek
Koukám teď do IB a u NEO účtu se mi už zobrazuje ta nová úroková sazba 3,51%, která by oficiálně měla platit až od 11.4.2022.


Offline - Diskutér Profil 
8. 4. 2022 23:17 Odeslat příspěvek
Jj, tak to bylo i minule.

Ale co je zobrazeno v IB prý není důležité ;-)


Online - Diskutér Profil 
9. 4. 2022 08:48 Odeslat příspěvek
Protože defacto úroky za víkend se připsali již včera podle původní sazby. A podle nové sazby se bude počítat až v pondělí.


Offline - Návštěvník Profil 
9. 4. 2022 11:03 Odeslat příspěvek
Takže už se nebojíme, že Expo lidi položí stejně jako Sber banku? Asi už se taky odhodlam jim to tam vrátit z Monety zpět.


Offline - Diskutér Profil 
9. 4. 2022 11:29 Odeslat příspěvek
většina lidí už válku vůbec neřeší, bohužel


Offline - Diskutér Profil 
9. 4. 2022 13:09 Odeslat příspěvek
On se snad někdo bál? :nenapadne


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 4. 2022 14:24 Odeslat příspěvek
Včerejší přepisování lístku mi přivedlo na zamyšlení, jak to vlastně u bank může být.
Chápu správně, že banka může změnit úrok s dnešní platností, tedy vydat nový úrokový lístek klidně 23:59 s platností k aktuálnímu datu? A nebo to musí být alespoň den dopředu?


Offline - Přeborník Profil 
9. 4. 2022 14:38 Odeslat příspěvek
To je věc konkrétních obchodních podmínek.

Existuje výklad, že se úroky můžou snižovat jen s dvouměsíčním oznámením předem, nebo musí být navázané na tržní podmínky. Já mám ještě extrémnější výklad, že to není „na tržní podmínky“, ale „na objektivní index určený třetí stranou“, ale to banky hromadně nesplňují.

No a pak jsou banky, co mají ve smluvně daném úrokovém lístku malou sazbu a vyhlašují „marketingové akce“, které ty úroky zvyšují, a které banka může ukončit víceméně libovolně podle podmínky té konkrétní akce.


Online - Diskutér Profil 
9. 4. 2022 15:06 Odeslat příspěvek
Guzma píše
Takže už se nebojíme, že Expo lidi položí stejně jako Sber banku? Asi už se taky odhodlam jim to tam vrátit z Monety zpět.

Tak myslím že tomu napomáhá i brzký prodej banky a převzetí novým majitelem.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 181  Další stránka
Stránka 65 z 181 [ Příspěvků: 2715 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies